Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszik egyesek, hogy a...

Miért hiszik egyesek, hogy a házasság és a gyűrű egy csapda?

Figyelt kérdés

Már évek óta vagyunk házasok, előtte sokáig jegyben jártunk és nem érzem úgy, hogy attól a szertartástóp bármi változott volna. Csaptunk egy hatalmas bulit, lepapíroztuk korrekt módon anyagilag is és hazajöttünk élni ugyanazt az életet, amit korábban. És ez így van jól.


Másnál a nászéjszakán kopogtattak a házasságelcsesző manók vagy mi?


2020. márc. 19. 08:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%
Még csak 33 éves vagyok, 6 éve házas, ezért nyilván nem tudom milyen lehet 20 éve házasnak lenni, de nekünk az égvilágon nem változott semmi, előtte is évek óta együtt éltünk, előtte is már régóta túl voltunk a rózsaszín ködö . Azt nem találom jó érvnek, hogy vannak, akik 20 éve házasok, és milyen rossz nekik, mert még ha nehezebb is, mint szimplán szakítani,nel is lehet válni, ha valaki úgy érzi, hogy X év után rossz lett neki, akkor csak maga tehet róla, ha ennek ellenére nem lép ki a kapcsolatból.
2020. márc. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
#10 te sem hallottál még vagyonszerződésről, úgy látom
2020. márc. 19. 12:11
 13/17 anonim ***** válasza:
15%

Megfordíthatjuk ám a kérdést: Miért hiszik egyesek, hogy a kapcsolatukhoz meg kell házasodni és fel kell húzniuk egy fémdarabot az ujjukra?

A házasság előnye egy kis anyagi támogatás. A hátránya pedig az, hogyha vége, akkor valaki nagyot szívhat.

Én nem mennék bele. Nincs kedvem ahhoz, hogy a másik 10-20-30 év múlva közölje, hogy oké, csá és próbáljon lehúzni anyagilag. Mert rengeteg házasságnak ez a vége.

2020. márc. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

A házasság egy szertartás. Minek van akkor karácsony, húsvét, szülinap, névnap? Ennyi erővel ez is fölösleges. Minek koccintasz valakivel, mikor isztok? Minek tálalod az ételt ízlésesen? Minek öltözöl a divat szerint, ha a ruha funkciója csak annyi, hogy takarjon a megfelelő részeken? Minek fűszerezed az ételt? Minek szexelsz fogamzásgátlással, hiszen a szexnek nem az a lényege.


Mert jó.

Mert szokás.

Mert keretet ad.

Mert ünnepelni jó.

Mert jó érzés hivatalosan egy pár lenni.


Húzd ki a fejed a seggedből

2020. márc. 19. 12:22
 15/17 A kérdező kommentje:
Senki nem húz le senkit anyagilag, ha normális a szerződés, amit írtok és normális párként éltetej együtt előtte is. Ez amúgy sem Amerika, hogy valakit ki lehessen forgatni a teljes vagyonából házassággal. Csak azt, aki önként adja.
2020. márc. 19. 12:24
 16/17 anonim ***** válasza:
Sajnos nem egyedi eset az, hogy visszaél a házasság egyik tagja a helyzetével és megkárosítja a párját. Írhatsz bármit, de ez hagyomány Magyarországon, - amelyik nem nagyon akar kihalni. Én 20 évig éltem élettársként a párommal és azt követően vettem el, - ekkor is csak azért, mert érzem a véget és szerettem volna róla gondoskodni, ne a semmiben lebegjen, amikor elhagyom az árnyékvilágot.
2020. márc. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
63%

Oké. Minek írtad ki a kérdést, ha ezzel kapcsolatban nem válaszolsz a dolgokra és csak idegbetegként kiakadsz?


"A házasság egy szertartás."

Ez érv? Van, aki nem szereti a szertartásokat.


"Minek van akkor karácsony, húsvét, szülinap, névnap? Ennyi erővel ez is fölösleges."

Ezeket nem igazán tartom, de azért nice try... :D


"Minek koccintasz valakivel, mikor isztok?"

Felesleges az analógiád. Az ünnepek és a koccintás max 1-2 napig tart. A házasság nem. Sőt, még a válást sem lehet 1 nap alatt lerendezni.


"Minek tálalod az ételt ízlésesen? Minek öltözöl a divat szerint, ha a ruha funkciója csak annyi, hogy takarjon a megfelelő részeken? Minek fűszerezed az ételt? Minek szexelsz fogamzásgátlással, hiszen a szexnek nem az a lényege."

Ezek meg már teljes félremagyarázások. Ha te fanatikusként a házasságot akarod népszerűsíteni, akkor csinálj rá egy facebook csoportot. Az ilyen szintű félremagyarázásokra elég nagy igény van az országban. Újra felmerül a kérdés: Mi értelme volt kiírnod a kérdésed?


"Mert jó." Már, akinek.


"Mert szokás." Már, akinek.


"Mert keretet ad." Már, akinek.


"Mert ünnepelni jó." Már, akinek.


"Mert jó érzés hivatalosan egy pár lenni." Már, akinek.


"Húzd ki a fejed a seggedből"

Nem is volt ott. Te pedig kezdj el felnőni, mert jelenleg egy akaratos hisztikirálynő szintjén mozogsz.


"Senki nem húz le senkit anyagilag, ha normális a szerződés, amit írtok és normális párként éltetej együtt előtte is. Ez amúgy sem Amerika, hogy valakit ki lehessen forgatni a teljes vagyonából házassággal. Csak azt, aki önként adja."

Ja, szóval tök jó a házasság, szertartás, társ, meg minden... Csak épp azért legyen ott egy szerződés, mert a szertartási szerződés nem elég? :D

Vicc vagy. Gondolom kicsit még káromkodsz meg ilyesmik, aztán talán törlik a kérdésed.

2020. márc. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!