Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én vagyok szomorú,...

Csak én vagyok szomorú, kedvtelen a koronavírus miatt?

Figyelt kérdés
Olyan rossz, hogy itt a tavasz, jönne már a jó idő, de ki sem lehet menni, mert valami van a levegőben. Kezdenek kinyílni a virágok, sárgul az aranyeső, melegen süt a nap, mégis az ember nem tud ezeknek örülni, mert ez a vírus "beárnyékol" mindent. Tudjuk, hogy ez a tavasz már nem olyan lesz, mint a többi. Mintha egy katasztrófafilmben volnánk, minden olyan valótlannak tűnik, és mégis minden n

2020. márc. 20. 18:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Ki lehet menni, csak az embereket kell elkerülni!

Nem kell kétségbe esni, a virágok nem fertöznek.

2020. márc. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Pontosan ezt érzem kérdező, itthon vagyok kb 10.napja, mert mamám is velünk él, és anyukám sem fiatal már, találkoznék a párommal, de a vírus miatt inkább nem kockáztatok, megvárom ameddig minden rendben lesz. A családom egészsége fontosabb, mint hogy kockáztassak. :)

23/L

2020. márc. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

a vírus cseppfertőzéssel terjed... pl ha valaki rád köhög, rád tüsszent.


A levegő nem fertőző.

2020. márc. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
14%
Érdekes módon nekem pont most van kezdem kimozdulni. A tiltott gyümölcs, ugyebár.
2020. márc. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen, a természetbe ki lehet menni. Én munkába menet látom, ahogy ébredezik a természet, de annyira hiábavaló Mit ér ez egésznek a szépsége, ha az emberiség egén sötét felhők gyülekeznek, a vihar elvonultával pedig egy újabb létbizonytalanság, válság vár ránk?
2020. márc. 20. 19:08
 6/15 anonim ***** válasza:
65%

Miért ne lehetne kimenni? Egy jó séta a szabadban nem fog megfertőzni.

Amúgy meg nyilván más sem örül a helyzetnek jobban, mint te.

2020. márc. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
*az
2020. márc. 20. 19:09
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

HUMOR, kérdező, humor! Ha pánikolsz, ha szörnyűlködsz, attól semmi nem lesz jobb, se rosszabb. Tartsd be az észszerű elővigyázatosságot, az előirásokat, és pont. Az élet a nagy középkori pestisjárványok, a kolera, a tifusz, a gyermekbénulás, az első, a második világháború közben/után is ugyanúgy ment tovább... Volt, aki túlélte, volt aki nem. De ez minden egyes békés, járványoktól és háborúktól mentes napon is ugyanigy van, csak az nem olyan látványos. Pedig akkor is van, aki infarktust kap, van akit elcsap az autó, van, aki ütközik a kocsijával, és van, akit elvisz a rák, vagy megüt az áram. Minden nap. És őt -meg az ő hozzátartozóit egy pillanataig sem vigasztalja, hogy egyedi haláleset volt, nem egy tömeges járvány áldozata...

Ugyanezt leirtam már itt párszor, és mindannyiszor kegyetlenül lepontoztak érte. Pedig igaz. Ha nyugodt és derűs maradsz, attól még nem vagy felelőtlen, de sokan nem értik a különbséget...


Én a magam részéről humorral vezetem le a dolgot pánikolás helyett. Nem azért, mert egy részvétlen tahó vagyok, hanem azért, mert tudom, hogy az élet ilyen. Tele van bajjal, veszéllyel elmúlással. Nem az árnyékukban kell élni, hanem megbarátkozni velük, és jót remélni. Ennyi.

2020. márc. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
#8 Én sajnos nem tudok ilyen lenni. Munkatársaimat is hallom, hogy még sokszor nevetgélnek, vihorásznak, én meg csak arra tudok gondolni, hogy ilyenkor hogyan képes bárki nevetni, vagy jól érezni magát. Én meg már napok óta szinte nem is mosolyogtam.
2020. márc. 20. 19:27
 10/15 nemaRendőrség ***** válasza:
30%

Mi asszonnyal minden nap megyünk sétálni.

Ki van ürülve a város, nincs sehol senki, szabadon lehet járni.

Még a boltok is üresek

2020. márc. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!