Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen értetlenek az...

Miért ilyen értetlenek az emberek?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy mi értelme volt bezárni az egyetemeket, iskolákat, ha tömegek vonulnak le a Balatonhoz, mert azt hiszik, hogy most vakáció van. Így nem fertőződnek az emberek? Hány fertőzött lesz 2 hét múlva? Miért nem tudnak az emberek otthon ülni vagy max. oda elmenni, ahová nagyon muszáj?

Aki betartja ezeket, azok szívnak a hülyék miatt, mert mi mihamarabb véget akarunk vetni ennek, de az idióta értetlen emberek miatt hónapokig lesz ez a helyzet és most már esély sincs arra, hogy ne a nyár közepén kelljen majd bemenni vizsgáznunk egyetemre.



2020. márc. 20. 19:43
1 2
 11/15 TappancsMancs ***** válasza:
76%

"Nem értem, hogy mi értelme volt bezárni az egyetemeket, iskolákat, ha tömegek vonulnak le a Balatonhoz"


Amit lehet azt érdemesebb megtenni és annak arányos hatása lesz. Ebben minden összetevő százalékokat jelent! Kézmosás = adott százalék. Nem kezet fogni = adott százalék. Csúcsforgalomban üzletek zárva tartása = adott százalék. Fölöslegesen nem kijárni is adott százalék.


Valamennyi értelmes ember miatt még megvan a maga hatása az egyetemek és iskolák bezárásának, mert az is plusz tömeg és annyival kevesebb mozgás...


Olaszok is azt hitték, hogy lehet sétálni mert nem fertőznek, hiszen olyan jó az idő. Meg hát csak egy kis biciklizés, egy kis séta belefér... és haza is értem a biciklizésből, tehát semmi sem lett. Mi most értünk ehhez a ponthoz, hogy ne várjuk meg a kijárási tilalmat, hanem a nélkül is sehova se menjünk ami nem létszükséglet. Se séta, se kutyasétáltatás, se tavasz... se esküvő - mert mi nem fertőzünk hiszen a barátaink jönnek az esküvőre...

2020. márc. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 TappancsMancs ***** válasza:
76%
Nyilván a kutyasétáltatás egy fő és csókolom, és minimális ideig és nem dumcsi a sarkon.
2020. márc. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi, én még nem néztem a többi kommentet, én a 10. válaszoló vagyok; a mai nap folyamán olvastam valami ilyet, hogy akik lemenekültek a Balcsira; hogy ők hát, asszem, hogy úgy gondolták, hogy minél messzebb vannak a "koronás" betegektől, tehát Budapesten ápolják talán őket; na, tehát ez volt benne a koncepció, hogy saját magukat minél messzebbre tudják a ponttól. Meg a családjukat is. És akkor hogy ők ezáltal így védett helyen legyen. Meg ha pl saját kocsival utaznak, az talán barátságosabb, mintha mondjuk neadjisten felpréselődnek egy buszra a cókmókjukkal együtt.
2020. márc. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
*ezt az utsó mondatot már csak én tettem hozzá. Tehát abban az adott cikkben a kocsiról nem írtak asszem.
2020. márc. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

De az a baj, hogy ez a Balatoni leutazás nem úgy néz ki hogy mindenki szépen lemegy a saját nyaralójába és akkor ott vonul el a világ szeme elől, hanem rendesen mozgás van, mint nyáron. Olvastam, hogy kígyózó sor volt a fagyiért (persze eleve a fagyizónak sem lett volna szabad kinyitnia). Továbbá, ha fél Budapest elvonul vidékre mert ott "jobb a levegő", azzal csak a vírust viszik széjjelebb. Olaszországban is így terjedt át az északi gócpontról az ország többi részére.

Sajnos ilyen szempontból az egyetemek bezárása is a terjedésnek kedvez, hisz minden egyetemista, aki eddig egy helyen volt, most szétszéledt az egész országban, és nagyon sokan vannak (szó szerint) vidékiek, falusiak is, ahol meg ugye sok az idős ember...

2020. márc. 22. 11:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!