Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mièrt èrzem azt, hogy mèg...

Mièrt èrzem azt, hogy mèg manapság is kicsit lenèzik a fizikai munkásokat?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem az èvek alatt,hogy vannak olyan emberek,akik alapból butábbnak,műveletlenebbnek tartják a nem èppen szellemi munkát vègző embereket.Sokszor èn sem látom különbnek az ülő munkát vègző egyèneket,mint a kapálósokat.Mikor állást kerestem ,akkor is egy ügyintèző hölgy vèlemènye szerint ezek a tulajdonságok nem a munkafajtától függnek.Èn kertèszetben dolgozok,ès a városban sokan megcsodálnak mièrt azt választottam,ès megnèznek,mert nem járok kiöltözve dolgozni.

2020. márc. 22. 14:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
És szegény vagy.Te sem nézel le egy orvost vagy egy ügyvédet mert azok jól keresnek.Tehát az anyagiakkltól függenek ezek a dolgok Lehet hogy te jól keresel de egy átlag fizikai dolgozó nagyon rosszul.Hiába a jó csapat ha nem jutsz előrébb.
2020. márc. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Èn nem nèzek le senkit.
2020. márc. 22. 15:49
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem kell ezzel foglalkozni! Mit számit az,hogy lenéz vagy felnéz,le van szarva.
2020. márc. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Mert sajnos ez az igazság.Nem mindenki nézi le őket,csak jelen van még mindig ez a tendencia a társadalomban.Mondjuk nem tudom a "nem kiöltözés" mit takar nálad,ha pl. munkásruhában mész dolgozni,az nem valami megnyerő.

Fizikai munkás vagyok.

2020. márc. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
A fizikai munka az kèzzelfoghatóbb.
2020. márc. 23. 15:48
 16/17 anonim ***** válasza:
70%
Ez egy bonyolult kérdés. Kizárólag kereset oldalról nincs is értelme megközelíteni. Egy autószerelő is pl. kaphat zsebbe annyit, mint egy kezdő mérnök. Nekem az a tapasztalatom, hogy az egyszerű kétkezi munkát végző emberek között több az olyan aki mondjuk úgy, nem nagyon szeret gondolkodni. Megcsinálja azt amit kérnek tőle, de szigorúan csak annyit és semmivel sem többet és ha már adódik egy kis nehézség, vagy ésszel kéne megoldani valamit az nem megy, sokszor az is teljesen hidegen hagyja őket, hogy a munka kellő minőségben, normálisan legyen elvégezve, inkább csak az a cél hogy leteljen gyorsan a műszak, hogy hogyan az már nem számít. Az ilyen viselkedés bennem komoly ellenszenvet vált ki, mivel olyan ember vagyok aki igényes a munkáhára és komolyan veszi azt. Ezen felül szerintem az építőiparban dolgozók és az ahhoz kapcsolódó szolgáltatók is sokat hozzá tettek a negatív megítéléshez. Végeláthatatlan ideig lehetne mesélni a történeteket, hogy lelép a kőműves a pénzzel és otthagyja a félkész munkát, átveri a megbízót a fűtés/villany-szerelő, hónapokik ígérget az ács hogy jön majd aztán persze mégsem jön, telefont nem veszik fel, stb. Félre ne értsetek, nem minden fizikai dolgozó ilyen (számos ellen páldát tudnék felhozni), de úgy tapasztaltam, hogy lényegesen több ilyen van közöttük, mint a szellemi munkát végzők között. Utóbbi "csapatot" sem kell félteni ott is van elég sok rosszindulatú, élősködő, másokat kihasználó, saját tudásával károsan visszaélő ember... Ahogy mondtam, ez bonyolult kérdés.
2020. márc. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Inkabb a fizikaiak nezik le a szellemiket.

Falun pl aki nem vàllal pluszmunkat mindenkinek,(persze feketén ott az "dívik",(mert ugye megkeresi a honapban az irodaban)az lusta büdös senkihazi diszno mert számolni sem tudnak hogy a lusta diszno igy is többet visz haza. A kisebbsegi kompexusuk a tetéjebe külön hab a tortan.

2020. márc. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!