Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért "őrültek meg" manapság...

Miért "őrültek meg" manapság az idősek?

Figyelt kérdés
Régen 20 éve, amikor gyerek voltam, olyan tiszteletre mèltó, bölcs idős emberek voltak. Nagyon szerettem, tiszteltem őket, volt miért Most meg magukból kivetkőzve idős emberek párt hovatartozástól függetlenül nagy tisztelet ugye a kivételnek, de Pesten is mit csináltak. A ligetvédő akcióban idős 60+-os emberek mentek neki a rendőröknek, trágárságokat ordítoztak, magukból kivetkőzve mint valami rossz kamasz gyerek. Ünnepsègeken is vàlogatott tràgárságokat üvöltöztek, verekedtek. Ha az èn apám csinálta volna nagyon szégyelltem volna magamat. Ezekkel mi van ezekkel az emberekkel? Teljesen megkergültek, emberi mivoltukból kivetkőzve viselkedtek. Az öreg emberekre elvileg a tapasztalat, bölcsesség, megfontoltság, higgadtsàg jellemző. Ès akkor úgy viselkednek mint egy vadállat. Le vagyok tőlük döbbenve.

#viselkedés #szomorú #megőrúltek?
2020. jan. 10. 20:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%
20 éve is primitív, mocsárlakó troglodita volt ez a réteg. A bölcsek akkor is kisebbséget alkottak.
2020. jan. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Szélsőséges helyzetekben 20 éve is így reagáltak az idősek és nem csak ők.
2020. jan. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
En is csodálkozom rajta, hogy miért vannak ennyire az idegeiken az idõs emberek.Talán ugy érzik,hogy a mai világban ki mondhatják,amit akarnak. A régi világban nem szabadott semmit sem mondani.
2020. jan. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
20 ève màr demokràcia volt, de mégsem ugrottak a kerítésnek az idősek pár darab fáért. (Làsd. "Ligetvédők")
2020. jan. 10. 21:05
 5/21 anonim ***** válasza:
97%
A mai öregek még nem alkalmazkodtak a mai világba mert számukra rengeteg minden megváltozott. Hisz mikor gyerekek voltak még tévé se létezett vagy csak nagyon kezdetlegesen. Ha mi felnövünk valószínűleg még nagyban gépezni fogunk meg nettezni xD bár 2070 ben kb mire 70 éves leszek már lehet megint rohadt sok minden megváltozik majd. De majd az öregekkel nyomjuk a leauge of legendset meg a warcraftot azt elleszünk magunknak.
2020. jan. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem azért mert magányosak és egyedül vannak. 20 éve még jobban elterjedt volt, hogy együtt élt a két generáció, volt dolguk, értelmes dolguk, nem kattantak be a magányba. Ma tele vannak a panelek egyedülálló, megkeseredett öregekkel, akik pontosan úgy viselkednek mint ahogy leírtad.
2020. jan. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
De most nem? Pàr fàt kivágatott a bármennyire is fáj az ellenzèknek, de demokratikusan megvàlasztott kormàny ès akkor ezek meg neki ugrottak a kerítésnek. Ha meg fa ültetès lett volna fogadom, hogy letaposták volna a kis fákat, hogy csak azért is ellentmondjanak a kormànynak és minèl alpáribb módon. Szerintem nem is a fák érdekelték a többségüket.
2020. jan. 10. 21:38
 8/21 A kérdező kommentje:
Hàt nem tudom kedves válaszoló. Èn már így 32 èvesen cikinek èrezném videojátèkozni. Èn is csinàltam sokat, amikor fiatal voltam NBA, Fifa, Mortal Kombat stb. De màr kiöregedtem a műfajból😊. Az öregekkel, akik rendesek, azokkal törődnek a gyerekeik. Èn is törődök a 73 èvee apammal, mert megérdemli. De ha így viselkedne,akkor ultimátumot kapna, hogy vagy befejezi vagy nem jövök többet.
2020. jan. 10. 21:44
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

#5

Ha belegondolsz, hogy 20 ev alatt mennyit fejlodott a vilag, akkor hidd el nekem, hogy nem fogsz te mar warcraftet jatszani.


Tudod 1998-ban amikor harmadikos gimnazista voltam, az egesz iskolamban 1! gyereknek volt bazi nagy teglatelefonja. Az internetet csak tervezgettek, amikor elballagtam akkor lett az iskolaban net. es ez 20-22 eve volt.

Amikor 6-8 eves voltam, hetfonkent meg nem is volt tv adas, es volt MTV1 es 2, ennyi. Nem volt mas.


Mindezt ugy mondom, hogy 42 vagyok. 2060-2070-re teljesen mas vilag lesz. Es ugyanugy fogsz erezni, mint ahogy a mostani 60-70 evesek.

2020. jan. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Kerdezo, 20 eve magad mondod, hogy gyerek voltal. Egy gyerek nem fogja felmerni, hogy melyik idos ember mennyire "orult".

Gyerekkent, jo esetben belednevelik, hogy az idosebbeket tisztelni kell.

2020. jan. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!