Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális hogy nem merek...

Normális hogy nem merek szájmaszkot felvenni, mert félek, hogy kiröhögnek az utcán, munkahelyen? 22L

Figyelt kérdés
2020. márc. 24. 09:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%
Nem.
2020. márc. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

Nem normális. Ki nem sz*rja le hogy kiröhögnek vagy sem? Nem csak te magadért veszed fel, hanem mindenki másért is. :)

ezek csak gondolatok meg kikövetkeztetés és agyalás. Ha ezt befejezed rájössz, hogy nincs valóság alapja csak EGY lehetőséges gondolat de nem feltétlenül lesz és válik igazzá.

Gondolkodj el. Az ítélkezésbe valaki belehalt már? nem. 22/F

2020. márc. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Bármilyen hihetetlen kedves kérdező nálunk a munkahelyen kötelezővé tették, sőt a buszra is.
2020. márc. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
Nem normális, de gondolom benne van, hogy "aki maszkot húz az pánikol és az milyen gáz". Még ha bele nem is halnál ha elkapnád, a sima influenza szerü tünetek is kellemetlenek, plusz másokat is megfertőznél maszk nélkül. Én azokon nevetek akik felveszik, de rosszul és nem is olyat ami véd. Pl a sima por maszkot, aminek a 2 bumiját a tarkóra, fej hátsó részére kéne tenni, valaki keresztbe vette fel és a 2 gumit a füleire akasztotta, a gumi meg a szemeit nyomta. Meg láttam embert a fejére gumipókozott ronggyal..de szóltam nekik hogy nem így kéne
2020. márc. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
28%

Nem normális.


De a maszk amúgy akkor kell, ha te vagy beteg.

2020. márc. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem ertelmesen elmondtak, hogy egeszseges embernek nem kell maszk. Van meg kerdes?


Maszkot annak kell hordania, aki a betegekkel foglalkozik es akik amúgy is dolgoznak es ezert jobban kivannak teve a veszélynek.


Minek a maszk? Mindent összefogdosol, benyúlsz a zsebedbe, odakapsz az orrodhoz, belepiszkalsz a szemedbe, megnyomod a lift gombját … es lehetne sorolni a vegtelensegig. Mire jo a maszk? Megnyugtat talan, de tobb ertelme nincs.

2020. márc. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
44%

Lefertotleniti mindenki a kulcsait naponta? Lefertotleniti mindenki a cipojenek a talpat nap mint nap? Lefertotleniti mindenki a kabátját, ami kint log az akaszton?


Persze kezet mosunk meg minden, de ezekkel csak csokkenteni tudjuk a veszélyt, mindenre es mindenkor nem fogunk odafigyelni. Nem is lehet.

2020. márc. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

#5: Bullshit.

Ezt valaki elnagyolva elhintette, azóta minden boldog-boldogtalan ezta marhaságot szajkózza, ezzel gyakorlatilag éelteket veszélyeztetve.

A szájmaszk annak FONTOSABB, aki beteg, vagy hordozó. Mivel lényeges, hogy másnak ne adjuk tovább a kórt. Na, de honnan tudod, hogy ki hordozó? Sehonnan. Ha mind a 9 millió embert letesztelnénk, akkor tudnánk, de egyelőre sem te, sem én, sem a kérdező nem tudhatja, hogy egészséges-e. Ha pedig nem tudjuk, akkor elővigyázatosnak kell lenni: úgy kell eljárni, hogy ha netán mégis ebtegek vagyunk, akkor se adjuk át másnak. Tehát ezért is kell a maszk.

A másik dolog, aminek a félreértelmezéséből ez a marhaság elindult: az az, hogy a kommersz egészségügyi maszk nem nyújt teljes védelmet: ugyanis nem zár hermetikusan (a szélein simán beszökik a levegő, és vele együtt a vírus), illetve ha jól is illeszkedne az archoz, akkor is át tudna jutni rajta a vírus. Ezek eddig tények.

De!

A vírusfertőzés nem úgy megy, hogy egy darab vírus bejut a szervezetedbe, és már beteg is vagy. Jónéhány vírusnak be kell jutnia ahhoz, hogy meg tudjon fertőzni. A közönséges sebészmaszk pedig arra nagyon jó, hogy kisebb-nagyobb mértékben megszűrje a levegőt. Nyilván nem fog minden egyes vírus fennakadni rajta. De ha pont annyival kevesebb jut be a szervezetedbe, amennyi a fertőzéshez kéne, akkor gyakorlatilag megmentett a maszk.

Ráadásul a vírus nem önmagában, hanem nagyobb részecskékre tapadva szokott "utazni", ami ellen szintén jó a maszk.

Szóval ne terjesszünk hazugságokat: a közönséges sebészmaszk nem tesz csodát, de nagyban csökkenti a fertőzés veszélyét, és emellett megóv másokat egy esetelgestovábbfertőzéstől. Tessék csak használni!

2020. márc. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%
Tessék elolvasni, nálunk jóval képzettebb ember mondja: [link]
2020. márc. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

Amúgy meg nem kell a primitívebb alakokra adni. Nevetnek? Majd akkor is nevessenek, ha épp az anyjukat temetik.

Felelősségteljes ember vagyok, én ugyan nem gondolom, hogy engem különösebben megviselne a vírus, de mondjuk a nyugdíjas családtagokat lehet, és ha netán elkapnám, és továbbadnám, akkor mások is lehet, hogy pont emiatt haláloznának el. Szóval inkább felveszem azt a nyamvadt maszkot, meg a kesztyűt. Nem véd 100%-osan? De a világ nem fekete-fehét. A 80% meg még mindig több, mint a nulla.

Más primitív viselkedése miatt én nem fogom magamat, és a környezetemet veszélybe sodorni.

Egyébként: másfél hete még megbámultak, meg vihorásztak, ha emgláttak maszkban. Egy hete kb. megijedtek tőlem. Most, a napokban meg mindenki kérdezgeti, hogy honnan szereztem maszkot? Meg hogy de jó nekem, hogy van. Ennyit változott az emebrek véleménye.

2020. márc. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!