Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan reagálnátok le hogy...

Hogyan reagálnátok le hogy kis munkahelyen épp legrégibb dolgozóként másodszorra maradtok ki a mindenkit érintő béremelésből?

Figyelt kérdés

Ez csak érintőlegesen munkajogi kérdés de muszáj kiírnom. Jogi téren sajnos nincs fogás a sztorin, inkább pszichésen megterhelő nekem.

Kis cég alig tizenpár fővel, ahol is én tizensok éve itt dolgozom. Rajtam kívül mindenki újabb, még 1 ember van aki tőlem is régebben van itt, de én vagyok az „ezüstérmes“.

Másodszorra fordul elő hogy a teljes céget érintő béremelésből kimaradok.

Mindenki kap, csak én nem. És ez szó szerint értendő. Van egy 50-es korú kicsit alkesz mindenes gondnokféle, akinek hetente elmondják hogy ne piáljon mert kivágják. Van gond vele.

De még ő is kapott emelést.

Én meg semmit már másodszorra.

Jogi téren ezen nincs mit fogni a cég a kötelező törvényi minimumon felül fizet, nem kérhetem számon miért nem emelt nekem.

Csak azért az egész szitu megalázó.

Ott vagyok ősrégi bútorként és 5 ft -ot nem érek meg a vezetésnek, úgy, hogy még egy alkesz is megért valamennyit. Ezek szerint én, a diplomás tizenéve ott levő nem ütöm meg egy alkesz 50-es analfabéta józsi szintjét se a szemükben.

Mert nem vagyok olyan naiv hogy azt higgyem ez valami admin mulasztás. Nem. Ez a vezető tudatos és szándékos döntése. Kifejezetten odafigyelt állítólag a bérszámfejtésnél hogy nekem még véletlen se utaljanak egy fillérrel se többet.


Ti PSZICHÉSEN hogy kezelnétek le a szitut?

Mert jogi értelemben ez nem kezelhető.


2020. febr. 25. 12:24
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
62%
Hát a rendszerváltás több mint 30 éve volt, nem idő alapon jár az előmenetel. Az ok a lényeg, pl lehet, hogy alapból sokkal magasabb a fizud mint a többieknek, és hozzádemelnek. De az se kizárt hogy őket meg akarják tartani, benned meg biztosak, hogy maradsz
2020. febr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:

". De az se kizárt hogy őket meg akarják tartani, benned meg biztosak, hogy maradsz"


Ja értem. Minek emeljenek ha úgyse megyek el, jó az a bér neki....

De ha meg elmennék akkor meg azért nem emelnek mert minek emeljenek ha egyszer elmegy....


Ezt én soha fel nem fogom mi a logika ebben.

2020. febr. 25. 12:33
 3/47 anonim ***** válasza:
Logika? :D Francnak fizessenek neked többet? úgyis maradsz,e gy szavad sincs, nem kértél béremelés, a munkád meg valószíínűleg nem termelt nagyobb profitot mint korábban így nem is érezték hogy kell.
2020. febr. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:

Ott dolgozol százezer éve, nem fejlődsz, nem lépsz sehova, be vagy oda gyepesedve és tudják

Nem jófejségből adják a béremelést hanem mert tudják hogy úgyis itt maradsz tök mjndegy mennyi pénzt kapsz.

én egy munkahelyen max 2 évet dolgozom aztán megyek át oda ahol többet fizetnek.

2020. febr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:

" úgyis maradsz,e gy szavad sincs, nem kértél béremelés, a munkád meg valószíínűleg nem termelt nagyobb profitot mint korábban így nem is érezték hogy kell."



1. A munkám ugyanannyi profitot termel mint itt akárkié. NULLA forintot. Uis humán szolgáltató vagyunk (szoc szféra) nem melósok a gyártószalag mellett. Az én és bárki munkája itt NULLA forintot termel. Ez tehát nem érv.



2. Nem kértem béremelést. Nem is. Ez itt nem kérésre megy. Gondolod ha kérek akkor kapok:? Gondolod csak ezen múlik? Odamegyek a főnökhöz hogy emelést kérjek és ő ad? ha ez így menne sor állna naponta az irodája előtt.

Nem. Ez itt úgy megy hogy a vezető eldönti hogy eddig 10 ft volt a bér holnaptól 10+1 ft. Nem azért mert akárki kérte hanem mert Ő egyszemélyben így döntött.

Egyéni kéréseknek nála soha nem is volt terepe.

2020. febr. 25. 12:44
 6/47 anonim ***** válasza:
28%

Jó akkor hisztizz :D


A kérdés az hogy kezelném le-> valami nem tetszik -> megvizsgálom mit tehetek -> megpróbálom

Ha ez nem használ akkor

-> megvizsgálom akarom e ezt így tovább csinálni -> maradok és megbékélek, vagy továbblépek a választól függően :DD


Látsz olyat, hogy dúlok fúlok a gyakorin, hogy ez milyen igazságtalan? :D Tudod miért nincs benne? Mert haszontalan itt fújtatni, hogy dehát ebben hol a logika? Ezt hú de nem értem? Ezt hogy lehet csinálni?


B*szod úgy lehet csinálni, hogy te így is ott maradsz, és még csak annyit se mondasz a főnöknek, hogy főni mindenkinek emelsz akkor nekem mér nem?

2020. febr. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:

""és még csak annyit se mondasz a főnöknek, hogy főni mindenkinek emelsz akkor nekem mér nem?"


Jaj hagyjuk már ezt a demagóg szart. És ha odamennék mi lenne? A nagy semmin kívül? Megmutatná hol az ajtó ennyi lenne. Csak nem gondolod hogy én az utolsó szar kis senki számon merhetem kérni a főnököt? Elmondaná hogy nem kell itt dolgozni. Ezért menjek oda?



"nem fejlődsz, nem lépsz sehova, be vagy oda gyepesedve"


Ahogy az itteniek nem 90, nem 99, hanem 100%-a ilyen.

Miért ők hova fejlődnek? Sehova. Nekem legalább van diplomám ami a többiek jó részéről nem mondható el.

Miért az alkesz gondnok hova fejlődik? A temető felé? Máshova nem. Mégis kapott emelést.

2020. febr. 25. 12:51
 8/47 anonim ***** válasza:

És? Nem jó az ajtó? Ha nem felel meg a meló, akkor az a legjobb, amit mutathat :D Most akkor jó itt vagy nem jó itt? Döntsd már el! Ha emelés nélkül nem maradsz akkor ez volt a cél, ha meg maradnál akkor meg mi ez a balhé? Neked jó így is nem? Nem mész sehova.


Mi ez a duma, hogy te nem kérheted számon a főnököt? Hol dolgozol? Az ötvenes években? :D

2020. febr. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:

"Mi ez a duma, hogy te nem kérheted számon a főnököt? Hol dolgozol?"


Akkor magyarázd már el hogy én az utolsó szar kis senki hogy kérhetem számon a főnököt? Magyarázd már el mert én el nem tudom képzelni.

Ha rajta múlik és ő úgy dönt egy mondatot se mondhatok végig meg se hallgat. Még az irodájába se jutok be ha ő nem akarja.

Így azért csöppet nehéz nem?

És miért meri ezt megtenni? Mert ő a főnök és ő azt tesz amit csak akar. Gondol egyet és kirúg ha nem tetszik neki a pofád.

Ez így van nem kell az (ön)áltató kamu hogy dolgozó jogai meg én is ember vagyok meg egyenrangú felek. Mese habbal.

Ő a főnök, övé a kassza az van amit ő mond. És pont.

ÉS így álljak le alkudni? Hogyan?

2020. febr. 25. 13:00
 10/47 anonim ***** válasza:
100%
Szolgalelkű vagy barátom. Nem az van amit a főnök mond hanem azt csinálsz az életeddel amit akarsz. Ha úgy êrzed itt nem vagy megbecsülve jelentkezz máshova dolgozni. Nem egészséges egy életen át egy munkahelyen megmaradni.
2020. febr. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!