Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A befolyásos emberek miért...

A befolyásos emberek miért csinálnak úgy mintha nem hallanák meg amit mondok, ha nem érdekli őket?

Figyelt kérdés

Telket adok el öröklés által. Budapest aktuálisan legmenőbb részén. Régen semmit se ért, kertnek használta a család, most meg 100M felett mennek az ekkora telkek. Gazdag, befolyásos emberek jönnek megnézni, egyet a gazdasági hírekből is ismerek. 7 ilyen érdeklődő volt, sokan az embereiket is hozták magukkal felmérni. Volt aki könyvelővel jött, hogy miként tudnák ezt cégesként elszámolni (vagy hogyan válasszák szét és építsenek rá egy lakóházat irodai álcával meg egy társasházat eladásra) és visszaigényelni az áfát, meg hozott 2 építészmérnököt is :D

A közös dolog amit észrevettem ezekben az emberekben, hogy kivétel nélkül ha olyat mondtam ami nem érdekelte őket, pl hogy miként lett bevezetve a víz (nem magánügyeket mondtam) akkor nem hallották meg. Elmondtam újra, de akkor is elengették a fülük mellett és másról kezdtek beszélni. Először azt hittem, hogy én vagyok a hülye, de módszeresen ezt csinálta az összes. Úgy voltak vele, hogy majd a mérnökeik tudják ezeket a dolgokat és ők leszrják magasról. Csak elég furcsa, hogy ezt a “nem hallom meg amit mondasz” technikát alkalmazta az összes. Ez a befolyásos, gazdag, vezető embereknél egy tárgyalási technika lenne? Ez az általános ahogy kezelik a szegényebb embereket? (mondjuk ha eladom a telket akkor már nem leszek szegény!)

Ti is ismertek ilyen embereket? Vajon mi lehet a pszichológiai háttere ennek?


2020. márc. 24. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, hogy ezt mondom, de szerintem ők nem tekintenek téged egyenrangú partnernek. Számukra csak egy (bocs a kifejezésért) paraszt vagy akitől gyorsan meg kell venni a telket. Tényleg nem érdekli a vízbekötés, a közművek meg kb semmi, mert neki egy bekötés költsége aprópénz és azt úgyis intézik majd a "biorobotjai". Őt egy dolog érdekel a vételi ár és a haszon amit majd termel neki a telek...
2020. márc. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Az ilyen emberek úgy működnek, hogy csak az érdekli őket a másik beszédéből, életéből, amit számoukra fontos.


A pszichológiai háttér a mérhetetlenül nagy önzés, a módszer pl. a tagadás, a negálás, a különböző (tudattalan vagy féig tudatos) pszichológiai játszmák használata.


Erre a legjobb válasz az, hogy te ragaszkodsz ahhoz, amit te akarsz, és nem törődsz azzal, hogy a másik mit játszmázik. Ha nem hallgat meg, akkor ne törődj vele. Tarts ki az elveid és az akaratod mellett: te el akarod adni, de megvannak a feltételeid, ha ő ennek nem felel meg, akkor mehet. Végülis te vagy az eladó. Megtarthatod magadnak és befásíthatod vagy csináltathatsz belőle gyönyörű kertet Budapest szívében. A te döntésed.


Neked is szembe kell nézni azzal, hogy mit akarsz az örökségeddel: pénzt belőle, mindenáron - akkor ne válogass és ne méregsd a vevőket még pszichológiai szempontból sem -, vagy mást.

2020. márc. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Mert unintelligens, pénzéhes, csaló, másokat magasról leszaró, lenéző féreg az összes. Egy marék földet nem érdemelnek, nemhogy telket. Sosem bíznék ilyenbe, inkább eladnám becsületes, mezei földművesnek.
2020. márc. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1, tudom hogy lenéznek. A saját embereiket is valamilyen szinten ahogy látom. Csak furcsa ez hogy ilyen pofátlanul direkt nem hallja meg amit a másik mond. Bezzeg az előadást hogy neki 20 lakása van és nem érdekli az se ha üresen állnak a vírus miatt, azt kötelező végighallgatni. Meg hogy nem ér rá mert éppen megy a Mercedes szalonba autót venni a lányának.

2, eladom így vagy úgy, nem ez alapján fogok dönteni. Csak érdekelt a dolog mert amúgy eddig soha se kerültem kapcsolatba ilyen gazdag emberekkel. Azt hittem ők “megengedhetik maguknak”, hogy egy egyszerű embert aki nem ellenfelük, azt ne úgy kezeljék mintha valami üzleti ki az erősebb kutya téma lenne.

3, hát van benne valami. Nem volt egyik sem túl szimpatikus. Egyik pillanatban sztorizik, mosolyog majd a semmiből ledózerolja az embert a szavaival és hangsúlyával. Egyszerű embernek szívesebben adnám el a telket de nekik nincs ennyi pénzük, én meg nem akarom elvek miatt elveszteni az örökségemet. Földművelésre már kb alkalmatlan lenne, az összes telken körülöttem luxusházakat építettek fel, aszfaltozták az utcát, stb. Luxusnegyed épült ki pár év alatt a semmiből. Megtartani sem akarom, nem akarok ilyen burzsujok között lakni. Előbb-utóbb úgyis elérnék hogy eladjam nekik. Egy barátommal volt ilyen régen, hogy a hivatalban elérték perekkel, feljelentésekkel hogy az ő telkére évekig nem húzták be a vizet és áramot. Mindig új pert indítottak, majd közben jött a nyomásgyakorlás hogy adja el nekik amíg tudja. 4 év után eladta, de szerencsére piaci árat adtak érte.

2020. márc. 24. 13:18
 5/5 anonim ***** válasza:

A gazdag, magát sokra tartó ember is ufgyan olyat szarik és egyáltalán semmiben nem áll feletted. Sőt, ahogy ugye látható is, emberi értékekben nem bővelkednek, csak van pénzük és annyi, de az meg kit érdekel.

Szóval ugyanúgy kell viselkedni velük, ahogy ők veled. Ne hallgasd végig a sztorizásukat, látványosan engedd el a füled mellett. Csak az üzleti érdekeidre koncentrálj. Viszont légy résen, nehogy átverjenek! Nyugodtan kérhetsz kicsit többet is, ha érezteted velük, hogy kicsinyeskednek... Ez a fajta szeret a vagyonával kérkedni, hát akkor ne legyen smucig!

2020. márc. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!