Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj, ha van önbizalmam?

Miért baj, ha van önbizalmam?

Figyelt kérdés
Mindig azt hallom, hogy nagyon fontos az önbizalom, de azt tapasztalom, hogy sokan nem szeretik az olyan embereket, akiknek tényleg van. Őszintén én szeretem magamat, bár ismerem a hibáimat is, van belőle jó sok, de amin tudok azon változtatok, amin pedig valamilyen okból nem tudok, azt elfogadom. Az ismerőseim, de leginkább a munkatársaim gyakran megjegyzik, hogy mennyi önbizalmam van, és ezt egyáltalán nem kedvesen teszik. Egy tegnapi példa: "hú, azért meglátszik rajtad, hogy egy ideje nem edzel és mégis milyen magabiztos vagy, látom nálad ez nem okoz önbizalomhiányt." Miért okozna? Ha mondjuk az edzés hiánya miatt híznék rövid idő alatt 10kgot akkor sem lenne kevesebb önbizalmam, mert attól még ugyanaz az ember lennék, aki most vagyok, vagy amikor heti 5x2 órákat edzettem. Túlgondolom vagy jól érzem, hogy az ilyen emberek szándékosan el akarják venni az önbizalmamat? Miért zavarja őket, hogy nem utálom és szidom magam állandóan? Engem például az olyan emeberek zavarnak, akik nem képesek valami pozitívat észrevenni magukban, de nekik se szólnék be szándekosan soha. Nektek mi erről a véleményetek?
2020. márc. 24. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egészséges önbizalom nagyon is szükséges a jó élethez és egy szintén egészséges önbizalmú embernek ez igenis szimpatikus tulajdonság. Ha átcsap arroganciába, az már mindenkinek zavaró. Normális önbizalomra csak az irigykedik így, akinek nincs - a leírtakból arra következtetek, hogy nálad ez a helyzet, le akarnak húzni a saját szintkjükre. Persze az is lehet, hogy te vagy túl sok, ehhez tudni kéne az ő álláspontjukat is.

Egyet tehetsz, válogasd meg jobban azt, hogy kivel állsz szóba, ilyen emberekre semmi szükséged.

2020. márc. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Valószínűleg az önbizalmad messze az egészséges határ felett van, az a bajuk. Csak némi nárcizmussal vegyülve nem veszed a lapot
2020. márc. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nő vagy férfi vagy?
2020. márc. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor van baj, ha az önbizalom nem párosul kellő szerénységgel, mert azt úgy hívják, hogy pofátlanság...


Kellően szerény vagy kérdező?

2020. márc. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A szerénységet és az alázatot ne keverjük.
2020. márc. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Önbizalom vagy nagyképűség? Nem mindegy.
2020. ápr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!