Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az olaszoknál tapasztalható...

Az olaszoknál tapasztalható hatalmas számok és a rendszeres erkélyre kitelepedés közt szinte biztos, hogy van összefüggés. Akkor nálunk miért gerjesztik a "hálatapsolást"?

Figyelt kérdés
Rendkívül nagy hülyeség, és ráadásul nálunk nem is spontán jelent meg, mint a mediterrán vidékeken, ahol lehet magyarázni a helyi kulturával, hanem netes felhívásokkal kezdték terjeszteni. A lakótelepeink sűrűn lakottak, az ablakok és erkélyek közt nincs meg a megfelelő távolság, ráadásul a felhívások szerint mindenki egy időben kell, hogy az ablakban hálálkodjon, meg kurjantgasson. Sok helyen a lakóközösség is vegyes. Így több esetben is fordultak elő köpködések. A vírus cseppfertőzéssel is terjed, a nyitott terű piacok esetében is korlátozzák a belépők számát, ami jóval kisebb, mint mondjuk egy szalagpanel esetében az erkélyekben meg ablakokban lógók. Sok helyen papírtrombitával meg mindenféle sípokkal is csatlakoznak a tapsoláshoz, ami szintén alkalmas arra, hogy szanaszét fröcskölje az apróbb nyálcseppeket. Mi lesz ebből mégis?

2020. márc. 24. 13:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
53%
Látszik, hogy megbuktál biológiaórán, de még a híreket se értő olvasással elemzed. További kellemes rettegést.
2020. márc. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
A járványok terjedésének biológiájába szerintem nem fogok belemenni veled.
2020. márc. 24. 13:56
 13/19 anonim ***** válasza:
63%

"Mikrobiológus vagyok, te gyökér."

Persze, én meg a pápa. Ha van pofád oltogatni, kérdező, akkor tedd nyilvánosan, ne privátban lapulj.

2020. márc. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Te valami irdatlan proli lehetsz. Mondtam, és ki is írtam ide, hogy ha valaki elkezd okoskodni a biológiaórai ismereteivel, azzal én nem fogok leállni. Neked sem kéne hőzöngeni meg méltatlankodni, elég lenne csak az érvényben levő ajánlásokat minimális szinten értelmezni, és betartani.
2020. márc. 24. 14:05
 15/19 anonim ***** válasza:
76%
Mikrobiológus :DDD Hát jó lehet ilyen skizofréniával élni, ahol a panelből egységesen köpködnek, tapsolnak, és egyébként mikrobiológus vagy.
2020. márc. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Előfordultak köpködések.

A panelből mindenki köpköd.

Előbbit én állítom, a másikat te, gondolom, hogy teli képpel hőböröghess, mint a másik ordas nagy proli.

2020. márc. 25. 10:43
 17/19 anonim ***** válasza:
Így van, így van. Na, most menj be szépen a klinikára, ígérem, hogy segíteni fognak megtalálni az utat a valóságba. :)
2020. márc. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
27%

Kedves Kérdező!

Csak a mi lakótelepünkről (sőt, csak a mi utcánkról) tudok beszámolni. Pár napja kezdtük az esti tapsolást, többnyire a szoba nyitott ablakából (ui. a többségnek nincs erkélye). Senki nem kurjongat, senki nem trombitál, senki nem sípol, senki nem köpköd. Mindössze az elismerősünket és a tiszteletünket fejezzük ki azok iránt, akik keményen küzdenek a járvány ellen.

(Egyébként a legfelső emeleten lakom, tőlem jobbra és balra is a saját lakásom ablakai vannak, az alsó szomszédom meg nem tapsol; szóval minden irányba bőven megvan a szükséges távolság.)

2020. márc. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
36%

Annyit értesz te a mikrobiológiához, mint én a kvantummechanikához 😂😂

Egyébként ha ilyen zseniális szakember vagy, miért nem segíted az operatív törzs munkáját? Írd meg nekik, milyen óriási potenciális veszélyforrást lepleztél le.

2020. ápr. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!