Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki direkt kötekedik az...

Ha valaki direkt kötekedik az utcán, akkor pofánverherhetem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap álltam a patika előtt az utcán, a sorban.

Jött egy férfi, hogy neki csak 1 gyógyszer kell és engedjük előre. Én mondtam neki UDVARIASAN, hogy munkaidőben vagyok és nekem is csak az allergia gyógyszerem kell, így én sietek. Mivel az előttem és a mögöttem álló is sietett, ezért kénytelen volt beállni a sor végére.


Előtte elkezdett nekünk óbégatni és köhögni meg lehelgetni, hogy "nesztek, egy kis korona vírus". Mondtuk neki midannyian, hogy húzzon hátra és kussoljon, mert pofán lesz verve. Utána az előtte sorban álló nőt sértegette.


Nem vicc, egy 40 körüli, jólszituált embernek tűnő egyed volt, fényes nappal, Budapest belvárosában.


Eleve utálom ha valaki közel hajol hozzám és már lendült volna reflexből a kezem, de visszafogtam magam, mondom nem ér annyit. De ilyenkor még annyira sem vicces ezzel szórakozni.


Egyre több barom van, annak ellenére, hogy "ellepték a rendőrök meg a katonák az utcákat".


Szóval ilyenkor mi a teendő? Jelentsem be a következő ilyet a rendőrségen? De ez annyira piti dolog, hogy nyilván nem foglalkoznak vele. Holnap egy idős nénit fog inzultálni, aki meg sem tudja magát védeni?


2020. márc. 26. 11:30
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Látom 1-2 szerencsétlen kivételével mindenki felfogta, hogy mi volt a bajom. :D nekik köszönöm.


Egyébként azért van ennyi nyomorék az országban, mert mindenki meghunyászkodik amikor ez a sok agybeteg barom inzultálja a gyengébbeket és mindenki belefeledkezik a telefonjába amikor nőket vagy idős embereket fenyegetnek vagy zaklatnak. Bezzeg a neten mindenki tudja írni, hogy "de megverném" stb, a való életben meg nemhogy másokért, de magukért sem állnak ki az emberek.


Mondjuk akkor persze háborognátok, ha az anyátokat/lányotokat vagy húgotokat támadná be az ilyen barom, akkor menne a közösségi oldalon a panaszkodás.

2020. márc. 26. 15:33
 12/15 anonim ***** válasza:
56%

Egyébként tényleg mi van itt az emberekkel.

Leszídjátok a kérdezőt, de ahogy írja amúgy, ha neadjisten titeket vagy szeretteteket inzultálják akkor megy a felháborodás, hogy senki nem segített. Ugyanez jut az eszembe, hogy ha az anyád áll ott a sor végén és valami barom állat sértegeti, akkor se vágja pofán a sorból senki??

2020. márc. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
56%

Nyugtató kell.. persze. Mert valaki a több százból végre nem csak állva akarta volna nézni, hogy valakit oktalanul bántanak.

Én szeretném, ha egyszer ilyen helyzetbe kerülnék valaki legalább szóval segítsen. Ezek szerint ti nem és egyből szedjen is nyugtatót aki nem nézi végig, hogy bántanak titeket az utcán.

2020. márc. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
27%

#12-#13-#14


Nem kell ezt ragozni Kérdező 600 nickről, vagy legalább a stíluson változtass!

Semmi nem történt, mindössze annyi, hogy elvileg a 21-ik században nem verekszünk az utcán, mint egy kimenős, részeg matróz. Ha ezt megtetted volna, akkor színvonalban a bunkó pasas alá süllyedtél volna.

De te ezt úgysem érted.

Simán hívhattál volna rendőrt, időd volt, tanúd volt, majd azok tudták volna mit kell tenni!

De felőlem azt csinálsz amit akarsz, naponta veretheted pacallá magad, ha te ebben valami virtust látsz és ki akarod vívni egy kocsmai szintű publikum elismerését.

És én mentem, mert még engem is kihívsz - nő létemre - egy meccsre!

További jó dühöngést!

2020. márc. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
76%

A 13,14 válaszoló vagyok.

A múltkor láttam egy szomorú posztot a facebookon egy fiatal lányt bántottak elmebetegek a buszon.

100ból 85en azt írták milyen undorító, hogy senki nem segít.

Én is így látom. 50 kilós lány vagyok, nekem szükségem lenne rá, ha egy 40 éves férfi ember pocskondiázna, mert a rohadt sorban nem engedem magam elé, hogy valaki segítsen.


Ha kevesebb ilyen ember lenne, aki szerint az ilyeneket csak bámulni kell, közbelépés nélkül, esetleg rendőrt hívni akik köztudottan nem érkeznek ki egy órán belül (ne legyünk vakok), akkor sokkal szebb világ lenne.

Nyilván a pofon se feltétlen megoldás, de állni bámulni na az még annyira sem..

2020. márc. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!