Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti egyetértetek a kijárási...

Ti egyetértetek a kijárási korlátozással ami holnaptól lép életbe? Jól tette Orbán Viktor hogy bevezette?

Figyelt kérdés
Én ennek ellenére holnap reggel megyek dolgozni és ezzel nem vagyok egyedül.Legalább intézkedett a kormány.
2020. márc. 27. 09:13
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
47%

Most épp nem tudom mi az aktuális szigorítás. És a fideszt is utálom, viszont minden szigorítással egyetértek, és az lenne a legjobb, ha 2-3 hétre totális kijárási tilalmat vezetnének be!


Egyszerűen otthon mindenkinek meg kellene várnia, hogy mindenkiről, akiben már lappang a vírus, derüljön ki, hogy fertőzött, és kerüljön kórházba, és ne maradjon végül egyetlen fertőzött sem kint. Utána pár nap és fertőtlenítsenek MINDENT, ahol a fertőzöttek jártak.

Úgy már nem terjedhetne tovább!

És akkor hamar újraindulhatna az élet! A betegek gyógyulhatnának a kórházakban, nem szabadna látogatni menni, és az ott dolgozók se találkozhatnának másokkal, nekik a kórház közelében kellene szállást adni....


Na ilyesmi kéne és nem ez a vírus terjedésének "lassítása" és "tologatása", mert így csak elhúzódik az egész, mindenkin végigmegy, mindenki meg fogja előbb-utóbb kapni, és mindenki belehal, aki amúgy is beteges. Az pedig nagyon nem fair!

2020. márc. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
65%
Lehetne szigorúbb is.
2020. márc. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem nem elég szigorú. Gyakorlatilag semmivel sem szigorúbb, mint a mostani helyzet. Eddig is lehetett dolgozni járni és boltba, gyógyszertárba, más gyakorlatilag zárva tartott, így az esély sem volt meg egyébre.

Továbbra is pont ennyit lehet tenni, azzal együtt, amiket eddig is szajkóztak (pl. tartsuk a 1,5 méteres távolságot), csak mostmár le is van írva. Nyilvánvalóan senkit nem fognak agyon lőni, ha továbbra sem teszi, vagy ha hazudik arról, hogy hova megy. Sajnos.

Szóval összességében én nem vagyok elégedett.

2020. márc. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
77%

#13

Igazából annyi történt, hogy most ha a rendőr haza akarná zavarni a bandázó kölyköket vagy a nyugdíjas pletykaszakkört a parkból, akkor van rá jogalap...

2020. márc. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
53%
Jön a jó idő. Eddig a fos időjárás miatt elég volt a #maradjotthon, de most szigorítani kell. A legoptimistább becslések szerint nyár közepén tetőzik a vírus. Ha most kőkemény tilalom lenne, azt nem bírná ki az ember hónapokig, főleg ilyen jó időben.
2020. márc. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
41%
Ha már bevezették, sokkal szigorúbbnak kellene lennie, hogy értelme is legyen. Mert így szinte csak látszat intézkedés.
2020. márc. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
38%
A nyugdíjas bevásárló idő sáv helyes. Több vállalkozó ismerős viszont ezt a 6.00 - 15.00 nyitvatartási időt egyéb üzletekre nagy kitolásnak tartja. Főleg hogy jön a nyári időszámítás, ha forgalmat akarnak, jobb lenne nekik egy 14.00 - 20.00 nyitvatartási idő.
2020. márc. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
57%
Igen, de semmin nem fog változtatni. Kb ugyanúgy lehet menni mindenhová és lehet hogy mostmár van jogalapja a rendőrnek hazaküldeni, de honnan szednének ennyi rendőrt?
2020. márc. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
88%

Én bár ezzel kicsit egyetértek, de mégis vannak dolgok, amiket nem értek.

Egyrészt már eleve azt nem értem, hogy sok üzlet csak 15 óráig tarthat nyitva, ami oké lenne, csakhogy akik még tudnak dolgozni és dolgoznak is, ott sok helyen 16-ig van munkaidő vagy tovább.

A jelenlegi korlátozás csak le lett írva, de gyakorlatilag annyi kivétel van, hogy teljesen mindegy, és csak bemondásra megy, mi alapján hiszik el vagy nem, nincs leírva semmi arról, hogy ezt hogy bizonyítsad be.

Megbüntethetnek, ha megszeged, bár nem tudom mit szegsz meg, mert semmi kontroll lehetőség nincs ebben, de ha mégis, akkor pénzbírság. Pénzt kérni ebben a helyzetben az állampolgároktól?

2020. márc. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem a nyugdíjasokat lehetne jobban korlátozni, csak maszkkal, (amit az önkormányzatok biztosítsanak nekik) csak délelőtt mehessenek ki, boltokban tartózkodók számát korlátozni, hogy ne járkáljanak feleslegesen szocialozálódni ebben a helyzetben.
2020. márc. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!