Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha meghívnak vendégnek, mi az...

Ha meghívnak vendégnek, mi az illendő: szóvá tenni az étel minőségét vagy hallgatni róla?

Figyelt kérdés

Nem azokra az esetekre gondolok, amikor te eleve azt az ételt nem szereted vagy allergia miatt nem is eheted.

Hanem azokra, amikor objektív alapon rontották el az ételt (elsózták, elborsozták, odaégették). T

Ti ezt közlitek a házigazdával? Ha igen, akkor a többi vendég előtt, vagy kint a konyhában, mikor ketten vagytok?

Mi a fontosabb: az őszinteség vagy a tapintat?


2020. márc. 29. 18:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem étteremben vagy, akkor ordenáré bunkóság más főztjét kritizálni.
2020. márc. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Amiket sorral nem obijektiv, ami nekem sós az neked pont jó, ami neked el van egetve nekem kellemesen megvan pirítva ha nem így lenne nem tenne a házigazda éled,

Szóval nem nem kell szólni, ez nem tapintat hanem szimplán nem kell tahonak lenni.

2020. márc. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tenném szóvá. Ha rákérdez, akkor elmondom, hogy máshogy szoktuk.

De ha közvetlen a viszony, akkor az nem sértő, hogy sós. De ezt is csak kérdésre mondanám. Pl. - Szerinted nem lett sós? - De, kicsit sós.

2020. márc. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Egyszer poénból leszóltam az egyik kolléganőm süteményét. Azt hittem, vicces vagyok, erre 1 hétig nem szólt hozzám... :)
2020. márc. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon tudom mire gondolsz. Én nekem is ha az otthon megszokottól eltér akkor már olyan "nem jó" a kaja pár kivétellel. Finnyás vagyok, ami nagyon nem jó tulajdonság.


De vendégségben nem jegyzem meg. Szándékosan keveset kérek, keveset szedek magamnak először, max kérek még egy keveset. Viszont azt illendőségből megeszem, nem kritizálom. Szerintem az bunkóság.

2020. márc. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges közölni ha nem vagy rendszeres vendég. Olyat még nem láttam, hogy valamit amit nem utálok olyan rosszul készítettek volna el, hogy ne lehetett volna megenni.
2020. márc. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez nem az őszinteség, tapintat, vagy objektivitás téma.

Egyszerű udvariasság, vagy jólneveltség kérdése, hogy vendégségben nem fikázzuk a kaját sem nyilvánosan, sem négyszemközt.

Ráadásul, ahogy már előttem is írta valaki, az ízlés szubjektív dolog, ki vagy te, hogy a tiéd az etalon?

2020. márc. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ami miatt kérdezem, azok az ilyen Vacsoracsata típusú műsorok, s bár elhiszem, hogy a show, meg az "izgalmak" miatt kell némi színt vinni bele, de attól még lehet tapintatosan viselkedni, pláne, ha amúgy is ismert ember valaki.
2020. márc. 29. 19:47
 9/13 anonim ***** válasza:

#8

Ott ez erről szól!

Azért kapják a fizetést, hogy pörögjön a show.

2020. márc. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
26%
Ironikus, hogy az illem szerint hazudni kell.
2020. márc. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!