Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik tanultak, rendezett...

Akik tanultak, rendezett családban nőttek fel jómódban, miért érdeklődnek olyan fekete előadók után, akik szegénységbe, bűnözésbe születtek?

Figyelt kérdés

Sok ember úgy hallgat meg néhány számot 2Pac-től hogy azt sem tudják hogy van az életnek rossz oldala is.

Ő elég ikonikus személy mind a mai napig, pedig sok éve már hogy nincs közöttünk, tőle már csak zűrösebb előadók vannak jelenleg, 14-16 évesen tűzharcba kerülni komoly dolog, leülni éveket, majd kint újra kezdeni sem könnyű, egy átlag ember meg odáig van ha megszűnik a munkahelye.... Akkor mit mondjanak Comptonban, Chicagoban, Detroitban amik már háborús övezetnek minősülnek.


2020. márc. 30. 23:00
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Pont azért, mert tanultak.

Az, hogy ki hová születik, semmit nem mond el a zenei képességeikről.

Ha pedig zenét hallgatok, akkor azt azért teszem, mert tetszik az az alkotás, és nem azért, mert szinte már fanatikusként akarom tanulmányozni az előadó életútját.

2020. márc. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért, már nem lehet érdeklődni az iránt, aki más életkörülményekben nőtt fel, mint mi? Vagy szerinted aki jómódban nőtt fel szemellenzőt hord és nem veszi észre, hogy a világ nem tökéletes? Vagy egyszerűen zeneileg nem értékelheti az előadókat, csak mert jómódú? A jómódúsággal kidobták a zenei ízlést?
2020. márc. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Pont azért, mert tanultak.

Az, hogy ki hová születik, semmit nem mond el a zenei képességeikről.

Ha pedig zenét hallgatok, akkor azt azért teszem, mert tetszik az az alkotás, és nem azért, mert szinte már fanatikusként akarom tanulmányozni az előadó életútját.

2020. márc. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#2

Lehet érdeklődni utánuk csak nem érdemes, mert nem egyforma az életfelfogása egy diplomásnak, és annak akin már keresztül ment pár golyó, azért írtam 2Pac-et példának mert Ő még nem ment el olyan messzire mint néhány mai kölyök, akik huszonéves korukra szeretnének 1 városrészt uralni...

2020. márc. 30. 23:28
 5/10 anonim ***** válasza:

Attól hogy valaki bizonyos körülmények között él, nevelkedik, attól még nem kell hogy tudatlan legyen a más helyzetű emberekkel kapcsolatban. Én rendezett családban nőttem fel, bár átlagos anyagi helyzetben. De mégis hip hop zenét hallgatok. Aminek nyilván nagyon sok alfaja van, de igenis vannak a kedvenceim között olyanok akik nehéz körülmények között nőttek fel, például akiknek a zenéjük mondjuk a dílerkedésről meg az utcai életről szól. Sokszor lebilincselően tudják lefesteni ezeket a helyzeteket. A hip hopnak gyakran jellemzője a történetek elmesélése, márpedig mindenki arról tud beszélni hitelesen, ami vele de legalább a szűk környezetével megtörtént. Ez a fekete-fehér valóság, miért kellene ezt letagadni vagy elutasítani.


Végső soron a művészet célja az hogy valahogy megragadjon, szórakoztasson, jobb esetben elgondolkodtasson. Erre nagyon sok ilyen zene alkalmas. Jók az alapok, a rímek, a flow, hiteles az egész, akkor nyilván szívesen hallgatom.


Ez persze csak a saját perspektívám. A tömegekre inkább jellemző az hogy ezen a kérdésen nem gondolkodnak ennyit. De ha valakit csak a hangzása ragadja meg a zenének, azzal sincs semmi baj. Sőt, van aki éppen azért hallgat ilyen zenéket hogy legalább arra az időre beleélhesse magát egy olyan helyzetbe ami a való életben soha nem történhetne meg vele.

2020. márc. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hogy megtudjàk esetleg, ök hogyan àlltak talpra. Az emberek mindenböl mindent tanulnak.


En pl (bàntalmazo)csaladban nöttem fel es erdekeltek az intezetis gyerekek. Be akartam kerülni :D Es kiderült szamtalan közös van bennünk ahhoz kepest hogy nekem voltak szüleim nekik meg 3 éves koruktol nem. Es kegyetlen amik mennek intezetekben.

Es allitom ök vették jobban az akadalyokat. Igaz gyerekkent logtak csaltak hazudtak es kisördögök voltak de nagyobbkent mindnek vannak baratai parkapcsolata munkaja normalis elete.

2020. márc. 31. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát én egyetemista vagyok, normális körülmények között nőttem fel (nem luxusban vagy ilyesmi, de nem is a c.soron) és érdekel minden társadalmi réteg és népcsoport. Szerintem egyrészt nem kell személyesen átélni valamit ahhoz, hogy megértsd, hogy milyen lehet az az élet és együttérezz azokkal az emberekkel, másrészt fontos lenne, hogy minden társadalmi rétegből jövő emberekkel meg tudjam értetni magam és én is megértsem őket, ami csak úgy történhet meg, ha ismerem az életüket és a problémáikat. Engem nem érdekel különösebben a hip hop, de rengeteg interjút nézek hajléktalanokkal, prostituáltakkal, drogfüggőkkel és egyéb "lecsúszott" emberekkel. Ők is ugyanolyan emberek, mint bárki más és fontos szem előtt tartani, hogy bármelyikünk ugyanoda kerülhet, ahol most ők vannak ha akár csak egyetlen hibát vét az életében (mert ők sem onnan indultak, hanem többnyire egy teljesen normális, polgári életük volt).

Nem az viszi előre a világot, ha mindenki beklikkesedik a kis kasztjába és tudomást sem vesz másokról, hanem az, ha megismerjük egymást és igyekszünk segíteni a másikon, amihez szükséges ismerni az ő életüket.

2020. márc. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mert az ismeretlen kísérteties, érdeklődést vált ki.
2020. márc. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi az hogy nem ,,érdemes" érdeklődni?

Más az életfelfogásuk - talán - pont ezért érdekes. Nem akar mindenki a saját buborékjában maradni és csak olyan emberek iránt érdeklődni, akik pontosan ugyan azt élték át mint ő. Más valaki életfelfogása elgondolkodtat, megmutatja az érem másik oldalát.

2020. márc. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A csórók miért követnek instán gazdag celebeket?
2020. márc. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!