Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A pénzűgyjtés a hobbim, ez...

A pénzűgyjtés a hobbim, ez normális?

Figyelt kérdés

Fiatalabb koromban voltak olyan hobbijaim, hogy pl kézműveskedés, olvasás, de úgy kb 4 éve az egyetlen hobbim a péngyűjtés, illetve az ezt közvetve elősegítő tevékenységek lettek, le kéne erről szoknom? Ezt nem felvágásból kérdezem, hanem elkezdett hiányérzetem lenni, hogy mások képesek egy csomó dologgal kikapcsolódni, aminek úgymond nincs haszna, én pedig ezt nem tudom megtenni, és nem tudom, hogy változtathatnék ezen.


Ezt úgy kell elképzelni, hogy jelenleg egyetemre járok, ahol mindig megpróbálok olyan jó átlagot csinálni szabadonválasztható tárgyakat pluszba felvéve, hogy nagyon jó ösztöndíjat kapjak. Ezen kívül folyton azon gondolkozom, hogy miből tudnék még pénzt csinálni.

A probléma az, hogy annyira nem szorulok rá a pénzre, hanem ez nekem egy olyan hobbi, mint pl hogy más gyűjt valamilyen tárgyat. Ugye azért mondom, hogy nem szorulok rá, mert nemrég olvastam egy cikket, hogy a korombelieknek átlagban mekkora megtakarításuk van, és emiatt a "hobbim" miatt nekem úgymond a sokszorosa van annak. A bevételem nagyon nagy részét félre tudom tenni, mivel itthon lakok, és kb nem költök semmire. Plusz ha mégis vennék pl ruhát, azt is röhejesen alacsony áron szerzem be, mert általában turkálókból, de ott is mindig csak ha akció van.


Példa a gyűjtésre, hogy nemrég csak azért állítottam össze egy angol nyelvvizsga felkészítő anyagot, hogy azt eladjam embereknek, és gyűljön a pénz. Nyáron általában mindig elmegyek dolgozni, de azt sem azért, mert venni szeretnék valami nagyobb dolgot, hanem, hogy láthassam, ahogy több lesz a pénz a számlámon.


Azért fogalmazódott meg bennem ez a kérdés, hogy nem-e származhat károm abból, hogy kb csak ilyen hobbijaim vannak, amik úgymond a pénzhez köthetők. Mert a pénzgyűjtésen kívül csak olyan dolgokkal szeretek foglalkoni, aminél úgy érzem, hogy elősegíti azt, hogy később még több pénzt gyűjthessek. Ilyen pl a nyelvtanulás.


Néha irígykedve nézem, hogy más ismerőseim például a fél napot képesek végigjátszani számítógépes játékkal, vagy mikor nincs vírus bulizni, kocsmázni mennek. Én meg képtelen vagyok olyan hobbit elkezdeni, ami tudom, hogy nem teremt pénzt, csak viszi azt. Pl ilyen az ékszerkészítés, ami egyébként érdekelne, de tudom, hogy nem hozna nagy hasznot, és ezért képtelen vagyok rá pénzt áldozni, hogy legyen hozzá felszerelésem.



2020. márc. 31. 00:55
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Ez nem pénzgyűjtés, és nem hobbi! Ez maximum pénzfelhalmozás.
2020. márc. 31. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Nem normalis mert ugy nez ki csak gyujtod de kozben alig koltesz. Mi ertelme van ha nem elvezed a penzedet?

A hozzad hasonloknak millioi vannak de ugy elnek mntha hajlektalanok lennenek. Nem gyujtanak be telen mert penzbe kerul, nem furodnek minden nap hogy tudjanak penzt sporolni, ruhat is ritkabban mossak, stb


Irtad a nyelvtanulast, gondolom akkor angolul tudsz. Nezd meg ezt a videot: https://www.youtube.com/watch?v=2P4JxuPKIIs

2020. márc. 31. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Tuti politikusnak tanulsz...
2020. márc. 31. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
15%
Van nekem egy ilyen ismerősóm, ő belebolondult, mert elveattette a melóját és elkezdte felélni a pénzét,majd tévképzetei lettek, hogy meglopják, meg kihívta a rendőröket akikre késöbb ráfogta, hogy loptak, mivel ügyvéd meg amúgy is beperelte őket elvesztette a pert vagyis ügyészség visszadobta, aztán kitalálta, hogy aki az igazságszolgáltatásba dolgozik az egy fideazbérenc náci, engem aki csak a gyereke egy igazságszolgáltatásban dolgozó szülönek pl. megfenyegetett, hogy kitépi a belem meg ha meglát megöl. :D Mondjuk para mert van kardja, de ha dobok neki egy ezrest szerintem lehajol, majd lefújom gázspray-vel, vagy valami. Félnék tőled. Mert aki pénzért csinál kimondottan mindent az bármire képes.
2020. márc. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Kérdező ne vedd magadra, ezek itt mind csórók. Ha leírod hogy pénzed van ezt kapod.😂
2020. márc. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is szeretem a pénzt gyűjteni, de a te eseted már extrém példa.
2020. márc. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én világ életemben baromi jól tudtam spórolni és gyűjtöm a 200-asokat. Különösebb oka nincs, utáltam amikor csörgött az aprótól a pénztárcám, ezért elkezdtem bedobálni egy dobozba. Aztán a kisebbeket kiszórtam a boltokban, most kb 100.000 forintnyi kétszázasom van. Nem tudom miért, talán egyszer majd jól jön. :D


Viszont nekem azért a spórolás mellett van életem, amit te csinálsz az maximum pénzfelhalmozás, aminek azért nincs értelme, mert semmit nem élsz mellette.


Nem élvezed hogy van pénzed, nem költesz semmire, csak ülsz rajta, mint Dagobert bácsi. Akkor mi értelme van?


Jó dolog a gyűjtögetés, de legyenek céljaid mellé! Nálam pl. boritékok vannak, az egyikre rá van írva, hogy "kert", a másikra "nyaralás" stb. Mindegyikbe teszek rendszeresen pénzt és szépen gyűlik, a tartalékba is, aztán ha kell, akkor kiveszem.

2020. márc. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak nem értem, mi értelme, ha nincs vele konkrét célod, nem veszel belőle semmit, csak ott áll. Én is szeretem gyűjteni és számlálgatni hogy de jó, napról napja mindig kicsit több van. De nem hobbibol. Nekem vannak terveim, mikre kellene költeni. Nem azértvan, hogy ki tudja meddig ott álljon.
2020. márc. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!