Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kúton dolgozok mint eladó és...

Kúton dolgozok mint eladó és megvagyok fázva. Úgy néznek rám min tha leprás lennék, pedig nem korona, csak sima megfázás vagy influenza. A főnököm azt mondta dolgozhatok, ő úgy sincs bent nem zavarja, de a kollégák már idegesítenek! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 1. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Mondjuk felelősségteljes, kulturált ember módjára menj el orvoshoz! Nem a "korona" miatt, hanem mert ezzel csak a buta viselkedéssel másokat fertőzhetsz meg.
2020. ápr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%

Semmit. Ez a buta hisztéria - és paranoiakeltés eredménye. Puszi, Világ, puszi, Magyarország! Remélem, minden bXarom, aki ezt a koronacirkuszt ennyire felfújta most mélyen szégyelli magát.


Most vannak a tavaszi megfázások idejei. Most van a normális síma influ ideje. Vannak allergiás emberek, vannak síma, egyszerű takonykórral küzdő emberek. Szegény drága öreg - néhai - szomszédom ilyenkor telitüsszögte az egész házat, májusig, aztán szeptembertől késő őszig.


Érted? Ezer oka lehet annak, hogy valakinek folyik az orra és tüsszög, vagy köhög (ami pl. sokszor az elfojhtott harag jele, nem a koronavírusé!).


Hogy mit tegyél?


A kollégák közül azt válaszd ki, aki a legpletykásabb: közöld vele, hogy megfáztál, lázad nincs; ámde rendkívül zavar a kollegális hozzáállás, amit veled szemben tanúsítanak, mert úgy érzed, hogy EGYESEK kiközösítenek. (Ne várj választ és ne is negdj neki szóhoz jutni vagy valamit is mondani válaszul neked!)


Majd ez után a mondat után nézz el a levegőbe, valahova a semmibe, a feje fölé és ne nézz rá többet vissza, hanem azonnal menj a dolgodra.


Holnapra semmi baj nem lesz. :) (Ha mégis, menj el egy orvoshoz és hozz igazást, de akkor már keményebb kell a kollegákkal bánni.)

2020. ápr. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Igyál gyömbér teát, a többiekkel meg ne foglalkozz
2020. ápr. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos hasonlóan jártam! (Bár én külföldön is voltam) Orvoshoz is szerettem volna menni köhögéssel, hogy kivizsgálják mert hosszabb ideje húzódik, de nem mert fogadni se (2 orvos se)!Telefonon keresztül írták fel gyógyszert is! Hiába mondtam hogy hónapok óta tart és a tünetek nem olyanok amik a k.vírusra utalnak! Nehéz ügy ilyenkor, a környezetem is félt tőlem így! Együtt érzek....
2020. ápr. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Szedj nurofen cold and flu tablettát és orrsprayt is vegyél valami mentolosat. Valamint ha hamar túl akarsz esni rajta akkor használ ha forró fürdőt veszel és utána gyors torolkozes és be a takaró alá kiizzadni ezt a nyavalyát.
2020. ápr. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem meglepő, van olyan fertőzött, akinek csak enyhe tünetei vannak, mintha csak nátha lenne, fertőzni viszont megfertőzhet másokat. Nem véletlenül mondják az orvosok, hogy az ilyen tünetekkel maradj otthon.
2020. ápr. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ollókezű Edward ***** válasza:
53%

Felfújják, persze.... Én pedig, mint több krónikus betegséggel is küzdő ember pedig belehalhatok abba, ha tőled elkapom, hiába vagyok fiatal, és neked hiába csak egy kis köhögésed van. De tudom, vesszen a férgese, értem nem kár.

NEM TUDHATOD, hogy koronavírus-e, vagy sem. Vannak, akik úgy fertőznek, hogy semmilyen tünetet nem mutatnak. De nem baj, hulljanak csak az idősek meg betegek.

Ha másra is gondolsz saját magadon kívül, akkor márpedig otthon maradsz/felhívod a számot és letesztelteted magad.

2020. ápr. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

C vitamin - emberi mértékkel!


Forró zuhany.

Érdemes a mellizmok (mellek) és a kulcscsont által határolt háromszög alakú területet 2 - 3 percen keresztül locsolgatni annyira meleg vízzel, ami egy árnyalattal melegebb a kellemesnél, de nem is válsz tőle hamuvá!

Nem sokkal ezt követően könnyebben fel tudod köhögni az szervezetedbe nem való dolgokat és ki tudod köpni.

Könnyebb lesz kifújni is az orrodat, - ha el szokott dugulni!


Ha nem tudod kifújni az orrodat, - állandóan el van dugulva, - akkor az orrcsont és homlok találkozásánál (a két szemöldök között) található pontot nyomd (pl. a hüvelyk ujjaddal) 20 - 25 másodpercen keresztül, de ügyelj arra, hogy eközben nyomd erősen a nyelvedet a szájpadlásodhoz! Az emberek többsége az ezt követő 5 -10 perc eltelte után akadálytalanul ki tudja fújni az orrát!


Sok szellőztetés.


Fekvés.


Éjszakára alvó zokni! - Nem röhög, - a lábuk felől fáznak fel a legtöbben éjszaka, az álmukban!



Kiegészítésként pedig ajánlom az alábbi köhögés csillapító főzetet!


Amikor erre megfelelő környezetbe kerülsz, készítsd el ezt a köhögés csillapító főzetet!

8 evőkanál kristálycukrot meg kell pirítani.

1 mokkáskanál köményt szórj rá!

Pirítsd meg a cukorral együtt!

Vágj négy felé egy fej vörös hagymát - SZŐRÖSTŐL-BŐRÖSTŐL, - tedd az eddig elkészültekhez és miután felengedted 1,5 liter MELEG vízzel, 10 percen keresztül FORRALD a főzetet!

- A vízzel óvatosan, mert "gipszesedik" egy kicsit a felöntésnél, - nem segítesz magadon, ha égési sérüléseket szerzel mellékhatásként! Jég hideg víz esetében, borítékolható, hogy bajod esik!

Miután a főzet, - nevezzük teának, - iható hőmérsékletűre visszahűlt, le kell szűrni és ajánlott egy hűtőben tárolható edénybe tölteni.

A friss állapotban leszűrés azért lényeges, hogy a cukortartalom miatt ne adjunk esélyt a főzetnek a megbuggyanásra.

3 óránként, langyosan, deciliteres adagokban kortyolgatva fejti legjobban a hatását!


Egészségedre!

2020. ápr. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!