Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sajnálom a pénzt mindenre....

Sajnálom a pénzt mindenre. Jól teszem?

Figyelt kérdés

Szűk félév alatt sikerült összedobnom kb. 1500€-t.

Igazából autóra gyűjtöttem, de most, hogy beállt ez a krízis, már nem igazán szeretném az egész pénzem elkölteni olyasmire ami csak viszi ráadásul.

Viszont másra is sajnálom. Egy s más tetszik, (2-300 eurós tétel) amit vennék magamnak, de sajnálom kiadni rá.

Olvastam már itt gyakorin, hogy más is van így pont ezzel.



2020. ápr. 3. 21:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Éltem nagyon csóró körülmények között, jártam dolgozni, mellette tanultam, de a nyakamban volt a sajátmagam költsége (evés, tisztasági dolgok, stb.), meg egy szobaalbérlet is, sajnos mivel nagyon keveset kerestem, így minden nap 300 forintos mirelit pizzát ettem, vagy hajàban főtt krumplit, krumplis tésztát, stb. A folyamatos kuporgatàs mellett sikerült azonban félre raknom egy kis pénzt minden hónapban, bár ugye ára volt, mert szinte éheztem. Mivel ezeknek az áràval sikerült félreraknom így azóta sem nagyon nyúlok ahhoz a pénzhez, főleg, hogy most megszűnt a bevételi forràsom is. Ja, és a főbérlő tudta, hogy ilyen csóró vagyok, mindig ki is röhögött emiatt, és azt mondta, hogy tanulni kellett volna (jó, hogy pont a tanulás miatt nem tudtam normális munkát vállalni), és még a kauciót is visszatartotta oknélkül. :)
2020. ápr. 4. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
71%

1500 euró semmi. Tudni kéne hány éves vagy (azt gondolom, hogy fiú, tehát jobban kell a pénz, mert bárki bármit mondd a nők jobban figyelembe veszik akkor is, ha eltartatni nem akarják magukat, csak biztosági pufferként a leendő gyerek miatt), meg azt is, hogy milyen a családi háttered.


Mert az sem ugyanaz, ha 100M körül fogsz örökölni egykeként, egyiket az érdi nagyitól, a másikat a solymári nagyitól, a harmadikat meg a kelenföldi panelt a szülőktől. Olyankor lehet csapatni Aldis fizetésből is.


De ha Mátészalkáról jöttél és még ott is devizahitel terheli az ingatlant, akkor csúcsprogramozóként 1M nettós fizetéssel is 100 hónap (mïnusz megélhetés) leszel egy szinten a kelenföldi partiarccal.


És ez még csak Magyarország, a balkán. Ha globálisan gondolkodsz, még siralmasabb a helyzet. 1500 euró sokaknak hétvégi zsebpénz. Akkor lenne baj veled, ha elköltenéd, függetlenül a koronavírustól.

2020. ápr. 4. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Nos, értem. Az anyagi hátterem átlagos, magyarországi szinthez egész jó. Vagyis megvan mindenünk, kertes házban lakunk jut mindenre, hitel nincs. Luxus nincs, de így is tökéletes. Örökölni pedig az egyik nagyszülő házat fogjuk (egyke vagyok). Tavaly végeztem az egyetemen, egy fél éve kezdtem dolgozni. A fizetésemből pedig szinte semmit sem költöttem, csak az albérlet, rezsi.

Most viszont hazakoltoztem.

2020. ápr. 4. 07:51
 14/19 anonim ***** válasza:
Én továbbgyűjteném, mert kell a tartalék, bármi lehet. Lehet, hogy jó, ha nincs konkrét célja rá az embernek, de a tartalék fontos.
2020. ápr. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Persze, kell, én nem azt mondom, hogy most egy hétvége alatt minden pénzemet elköltöm hülyeségekre.

Viszont az normális, hogy kisebb összegeket sem vagyok hajlandó elkölteni belőle?

Sokfelé olvastam, hogy az ilyen embernek nem számít, hogy mennyi pénze van, akkor is csak gyűjtögetni fog, és nem él egyáltalán, csak ül a pénzen mint Dagobert bácsi. Ezt pedig el akarom kerülni, de nem akarok fillérb.aszó se lenni egész életemben.

2020. ápr. 4. 19:55
 16/19 A kérdező kommentje:
"de" nélkül, bocsánat.
2020. ápr. 4. 19:56
 17/19 anonim ***** válasza:
Enis spur vagyok még magamtol is sajnálok kis dolgokaz még csokit se veszek inkább meg semmi olyat ami extra nekem már egy tábla csoki is extra.. pedig jól kerestem. De nemszeretek dőzsölni.. meg szórni a pénzt. Mert tudom nehezen kerestem meg. Meg azert jolenne tartalék pénz. Olyanszinten csoro vagyok hogy minden penzem félre kell raknom évekig 10 évig minimum csak hogy ne legyek egy elveszett lúzer de még igy ha felrerakom es sikerül annyit sporolni akkor se biztos kitudok kászalódni ebből a szarból. Olyan szinten a mélyről indulok hogy fényévekkel elvagyok maradva a korombeliektől.és hülyebek néznek hogy nemertem el.semmit sehol se tartok az életben ..hiába dolgozomki a belen teszem félre a pénzt a jön az élet és elveszi. Jön egy ket nő az viszi el vagy egy nemvárt szerencsétlenség drágaság van ezt.kell.megcsinalni meg azt azis viszi a pénzt es egyedül nehéz előrébb lépni az életbe. Nincs mit örökölni nincs nagyszülői vagy szülői tamogatás semmi. És átlagberből nemfogom megváltani a világot ultra csoroként.szóval énis 1000 szer meggondolom mire adom ki a pénzt. Aztán hogy mit gondolnak rollam emiatt az emberek nemérdekel.meg már aztse erdekel hogy amúgyis mit gondolnak. Szarok rájuk és a gondolataikra. Ezvan nemtudok megfelelni a társadalmi elvárasoknak.
2020. ápr. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben járok, nem tudok ultimate válasszal szolgálni.


Két lehetőséget látok, főleg a mostani események fényében.


Az egyik az, hogy hiábavaló volt minden és valami állami, nemzetközi inflációs trükközéssel beolvasztják a közösbe a megtakarításainkat és szétosztják a semmirekellő, mihaszna hitelből élők között.


Ezt még szerintem a politikusok is tervezgetik, félnek tőle, hogy lefejezik őket és nyilvánosan zászlóra tűzik majd, mert ha valakitől elveszik a vagyonát az bármire képes. De ahogy már több társadalmi csoport érdekét is sértették meg büntetlenül, erre is van lehetőség.


A másik, hogy mi nevetünk a végén, rengetegen mennek csődbe és jönnek majd el nekünk dolgozni párszáz forintos órabérekért, ha naponta kifizetjük őket, mert tele lesznek végrehajtásokkal és letiltásokkal.


A halál nem változtat a dolgon. Ahogy életed végén ha lassú halálod van és agonizálsz gondolkodsz csak el rajta, hogy élhettél volna többet, ugyanúgy ha hirtelen meghalsz nem fogsz bánkódni azon, hogy maradt sokmilliód és esetleg végrendelet hiányában az államra hagytad. Ugyanis ha megszűnsz létezni, már nem bánkódsz semmin.


Ez egy ilyen játék. Nem tudod meddig élsz és azt sem, hogy meddig leszel egészséges, kicentized, amit csak ki lehet. Rosszul járhatsz a mindenmindegy, egyszerélünk dolgokkal is, ha évTIZEDEKEN keresztül fogsz öregen, betegen segédmunkáról gyártósorra meg hasonló alja munkákért sorban állni, akár még nyugdíjas korod után is, mert alig lesz nyugdíjad, mert végigbuliztad a fiatalságodat. Ilyenkor telnek az évtizedek és elhomályosulnak a múlt emlékei.


De ha kuporgatsz és a fogadhoz vered ugyanez a helyzet. Elszalad melletted az élet, 30 fölött döbbensz rá, hogy a 20 éves időszakod nem jön vissza, 40 évesen arra, hogy a 30-as éveid sem és így tovább.

2020. ápr. 5. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az a baj, kérdező, hogy ez alaptulajdonság, nem olyan, amit ki lehetne "nőni". Sokáig én sem értettem, hogy szüleim, családom, barátaim, stb. miért nem tudnak soha félretenni, ha nagy nehezen sikerül is nekik, miért éreznek kényszert arra, hogy néhány hónap vagy egy két év alatt elverjék valamire.


Aztán rájöttem, hogy két eltérő működési mechanizmus. Bár a szemét munkát kevés ember szereti és keveseknek adatik meg, hogy abból éljenek amit szeretnek is csinálni még kevesebbeknek, akiket meg is fizetik érte, de a legtöbb ember belesétál az élet által állított csapdákba és utána már ezek fogják képezni a külső és a belső kényszer tárgyát, amiért a legtöbben életük végéig sem szállhatnak ki a mókuskerékből.


Én inkább úgy tekintek magamra, hogy a szabadságomért fizetek. A szabadságomra költök, nem tárgyakra vagy túlárazott élményekre. Társadalmi elvárásokra meg "élet rendjére" főleg nem.


Nem véletlenül mondja a Buddhizmus is, hogy engedd el a dolgokhoz való ragaszkodást, akkor szabadulsz fel. Nagy ára van a kényelemnek.


Én jól haladok. Két dolgot nem tudtam még elengedni. Az egyik az egészség (ami egyfajta földi léthez való ragaszkodás) ezért is gyűjtöm a pénzt, hátha jó lesz valamire, a másik pedig a párkapcsolatra való igény. Mert nőben nem találtam hasonló gondolkodásút.

2020. ápr. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!