Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Betegesen sajnálom a pénzt...

Betegesen sajnálom a pénzt mindenre?

Figyelt kérdés

Átalgosan keresek, nem arról van szó szerencsére, hogy ha megveszek egy már rég szükséges apróságot, akkor hó végén nincs mit enni.

Ennek ellenére rettenet nehezen tudom rászánni magam, hogy bármire is pénzt adjak ki.

Idén télen szükségem lenne egy meleg télikabátra, mert átmeneti kabátban tavaly megfagytam a december-február közt tartó időszakban. Viszont még mindig nem tudtam rászánni magam, hogy vegyek is egyet.

Ugyanígy a csizma, azom sincsen rendes.

De ugyanez érvényes olyan apróságokra is, mint sál, valami csinos kiegészítő, vagy akár jobb minőségű kozmetikum, vagy bármi más.


Hogy tudnék erről végre leszokni?


Nem gyűjtök semmire, csak sajnálom magát az elköltött összeget.


2017. szept. 17. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Hát ezzel szerintem pszichológushoz fordulj mert nem normális, hogy inkább megfagysz meg felfázol mert sajnálod rá a pénzt..-
2017. szept. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Tökéletesen megértelek. Túlzottan racionálisan gondolkodsz, bizonyára van olyan is, amire nem sajnálod a pénzt, mert ez így szokott kiegyensúlyozódni.
2017. szept. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csinálj költségvetést.

Írd fel egy papírra, fizu előtt, hogy mikre van szükséged(kabát, csizma, sál). Fizukor, hogy mire mennyit szokál költeni. (albi, víz, gáz, élelmiszer) Számold össze, csoportosítsd és fizukor tedd el rá a pénzt. Ami marad, abból gazdálkodhatsz, megveheted a kabátot és társait.

Megjegyszem, hogy ezer ft alatt is lehet tök jó kabátot venni a turiban. Ha arra is sajnálod a pénzt neked komoly segítség kell.

2017. szept. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is sajnálom sok dologra a pénzem, például üditőkre meg csipszre, de a biciklizésre már több mint egy millát költöttem, pedig nem vagyok full gazdag, csak amit szeretek, arra nem sajnálom a pénzt. Imádok nem halálra fagyni is, ezért kabátra se sajnálom, te se sajnáld. A pénzed hiába gyűlik, nem fog boldoggá tenni, csak azok az élmények, vagy tárgyak, amiket elérhetsz velük.
2017. szept. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok

Még az is segít, ha megpróbálsz ésszerűen tovább gondolkodni, amikor mondjuk lebeszéled magad egy kabátról.

Teszem azt nem a turiban vagy és kinéztél egy kabátot 10e ftért. Ha nem veszed meg, megfázol és a gyógyszer többe kerül. A munkából is kiesel. Annak az árán 2 kabát is kijönne.

2017. szept. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!