Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet meghozni a jó...

Hogyan lehet meghozni a jó döntést?

Figyelt kérdés
Miért tudnak az emberek helyesen dönteni? Vagy miért nem?

2020. ápr. 4. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
Valószínűségszámítással.
2020. ápr. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 kicsit részleteznéd?
2020. ápr. 4. 21:38
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Mérlegelik és értékelik a lehetőségeket, várható következményeket stb. Gondolkoznak
2020. ápr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-as jól írja: készíts egy mérleget egy papíron, felírva a +/- dolgokat, és mérlegelj, melyik a jobb.
2020. ápr. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Megfelelő minőségű és mennyiségű információ birtokában a céljaid irányában lehet jó döntést hozni.
2020. ápr. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De ami nekem jó az lehet hogy másnak rossz. Az nem lehet "helyes".
2020. ápr. 5. 00:05
 7/8 anonim ***** válasza:
26%
Jobb ha megérzéssel is döntesz és nem csak logikával.
2020. máj. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Még annyi hogy a megérzés nem elêg. Amit megtanultam: ne a félelem motiváljon. Hanem hogy mit szeretnék igazán. Mi tölt el jó érzéssel. Afelé menni. És nem azt választani, ami mondjuk elsőre biztonságosabbb döntésnek tűnik, de valójában boldogtalanná tesz, mert a félelem motivál, mert csak el akarok valamit kerülni, de igazából nem az adott dologra vágyom teljes szívemből.

Ezt mind a saját életemből tanultam, a saját rossznak bizonyult döntéseim alapján, és nem a bölcsek könyvében olvastam.

2020. máj. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!