Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az introvertált emberek...

Az introvertált emberek (tisztelet a kivételnek) miért sajnáltatják magukat, ha sok szempontból nekik könnyebb?

Figyelt kérdés

Mondom, nem mindenki ilyen. De belefutottam több olyan introvertáltba, aki hangoztatja, hogy ő az és emiatt milyen rossz az élete és mennyi hátránya van ennek. Nos, én extrovertált vagyok, de eskü sokszor szeretnék inkább a másik csoportba tartozni. Mert egy introvertáltnak könnyű: egyedül is elvan, tehát ő eldöntheti, hogy most egyedül lesz, ebben nem akadályozhatja meg senki. Elvan egy könyvvel, egy számítógépes játékkal egész nap, egy egész életen át, ha tehetné. Nem éri rosszul magát, hogy nincs kihez szólnia. Most a korona miatt főleg jó nekik, hogy nem kell dolgozniuk, úgyhogy otthon lehetnek és magukba zárkózhatnak. Míg nekem ez negatív, nekik pozitív. Egy extrovertált viszont nem egyedül dönt. Ahhoz más ember is kell, hogy ő jól érezze magát. Ha meg nem akarnak a barátai épp bulizni, vagy bárhova kimozdulni, akkor magukra maradnak és rosszul érzik magukat. Nekik többször kell beletörődniük a rosszba, mivel sokszor van olyan helyzet, hogy épp egyik ismerős se ér rá találkozni. Én két hete vagyok itthon és mindjárt megkattanok, emberek között akarok lenni de most nem tehetem... Egy ideig én is elvagyok, sorozatot nézek, olvasok, stb., én is szoktam ilyen egyedül végezhető dolgokat csinálni, de nem sokáig elég. Akkor érzem magam feltöltve, ha egy társasági eseményen veszek részt. Van egy kollégám, aki alig várta, hogy végre bezárjon a munkahely, mert akkor végig kockulhat heteket, én meg már előre sirattam az életemet.


Úgyhogy nem tudom, mi a problémájuk magukkal az introknak. Talán még középiskolában volt esetleg kellemetlen nemet mondani a bulikra, vagy hogy sok ember vette őket körül, de felnőttként, ha akarod, akkor olyan munkát választasz, aminél van lehetőség home office-ra és senki nem kötelez arra, hogy társaságban legyél.


2020. ápr. 5. 09:02
1 2
 1/11 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Mert az átlag(/munka)közösség több szocializálódást vár el, mint az nekik kellemes.

"de felnőttként, ha akarod, akkor olyan munkát választasz, aminél van lehetőség home office-ra" Jellemzően - még - nincs, de a korona majd lendületet ad neki. A munkánál csak az egyik szempont, hogy őt emócionálisan mennyire terheli le. Szempont az is, hogy mennyit fizet, a tanult szakmájához mennyir esik közel, a lakhelyéhez mennyire esik közel. Ez a választás is majdnem annyira összetett, mint egy párkapcsolat, csak nagyon rövid az udvarlási időszak.

2020. ápr. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Attól, hogy valaki introvertált még nem feltétlenül antiszociális. Én eléggé introvertált vagyok, de attól még nagyon sok ember van, akit kedvelek és szívesen töltöm velük az időmet. Sok olyan hely van(volt), ahová szívesen jártam annak ellenére, hogy emberekkel volt tele. Szerettem könyvtárba járni, egyetemen beülni előadásokra, kávézókba járni, nézelődni az üzletekben. Hiába tudom elfoglalni magam, az otthon ülés is unalmas lesz egy idő után. Nem minden munka végezhető home office-ban (és nem minden szak végezhető online értelmes módon), én pl orvos leszek...
2020. ápr. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én extrém módon igénylem az egyedüllétet, olyannyira, hogy fogalmam sincs, tudok-e majd hosszú távú párkapcsolatban élni.

Nekem konkrétan sok a heti 42,5 óra kollégákkal lét emberből. Plusz a tömegközlekedés is tele van emberrel, ráadásul vadidegenek az intim szférában.



Úgy gondolom, hogy nekünk csak most könnyebb, amúgy nem...


Nehezebben ismerkedünk (nemcsak ellentétes nemre gondolok, hanem úgy am block emberekkel), nehezebben vesszük rá magunkat változatos baráti programokra, kirándulásra, közös sportra.

A rosszindulatúak már a magunknak valóságunk miatt is utálnak, bántanak, a jóindulatúak meg akarnak változtatni.

Az emberek nehezen viselik, ha valaki más, mint ők, mégpedig mi mások vagyunk.


Az introvertált-extrovertált megközelítést én se feltétlen szeretem, félreérthető és vitákhoz vezet.

Például társaságban én full extrovertáltként viselkedem. Más kérdés, hogy ha egy héten 3 program van, utána hetekig pihenem és az iskolán, munkahelyen kívül csak egyedül vagyok hajlandó lenni.


A home office sajnos még nagyon nem elterjedt.

A járvány szerintem pont, hogy árt neki, mert sok ember számára most a negatív oldalát mutatja be:

- akinek általános iskolás gyereke van, az munka mellett tanulhat is vele. Holott más esetben home office-nál a gyerek suliban van, de most ugye nem

- mivel szabadidejükban se lehetnek a dolgozók emberek között, így aki erre érzékeny, az nagyon magányos lehet most.

Ha megmarad a munkahelyem, szerintem én leszek az osztályon az egyetlen, aki "beközli", hogy oké, innnetől is heti 2, de inkább 3 nap home office-t igénylek.

2020. ápr. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igaz, erre nem gondoltam, hogy a munka ennyire le tudja húzni az embereket. Dolgoztam olyan helyen, ahol senki nem bírt, egyszerűen nem voltam nekik szimpatikus, meg mind 15-30 évvel idősebbek voltak, plusz kiderült útközben, hogy nem érdekel ez a munka, így a teljesítményem sem volt túl jó, emiatt a vezetőség is folyton csesztetett. Ott engem is lehúztak, de inkább azzal, hogy senkinek nincs hozzám egy jó szava sem, főleg semmilyen, de ha van, az is bántó.
2020. ápr. 5. 09:47
 5/11 anonim ***** válasza:
Mert nem introveltáltak?
2020. ápr. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

# 4-es kérdezői komment:


Én dolgoztam olyan helyen, ahol (legalábbis egy időben) vártam, hogy beérjek, hogy mit mesél X a költözésről, Z a családról, Y valami egyébről, annyire jó volt a hangulat. Egymás születésnapjára, névnapjára csokikat adtunk. Stb-stb.

És pont ott éreztem magamon és fogalmaztam meg, hogy heti 42,5 óra emberek között lét, emberek között "viselkedés", kommunikáció nekem már egész egyszerűen sok.

Reggel reménykedtem, hogy azirodaajtóig nem találkozom senki ismerőssel, délután még az is előfordult, hogy kicsit füllentettem, vagy később indultam, csak egyedül mehessek haza és hétvégén bizony jól esett, amikor semmi program se volt. Úgy kellett magamra erőltetnem, hogy naaa most szervezzek egy túrát, egy bowlingot vagy naaa, most a csütörtök este helyett a hosszabb szombat délutánt ajánljam fel a baráti progi részére.


Úgyhogy nekem tuti, hogy a home office az ideális munkavégzési forma.

Emellett lenne energiám arra, hogy programokat szervezzek, (másoké alól ne bújjak ki), esetleg keressek alkalmakat új emberek megismerésére.


Én ha szomorú vagyok és panaszkodom (= népszerű elnevezése: sajnáltatom magam), akkor az azért van, mert nekem a hatalmas magány-igényemmel brutál nehéz tud lenni az élet.


Amúgy Édesapám ilyen még, biológiailag tőle örökölhettem.

Jelenleg is egyedül lakik, már rengeteg a szabadsága. Szabija alatt otthon szokott lenni és egy másodpercig nem unatkozik!!!

2020. ápr. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6: És miért érzed úgy, hogy rá kell venned magad egy társas programra? Mert különben elhagynának? De ha neked egyszerűen derogál kimozdulni ennyiszer, akkor érdemesebb olyan barátokat keresni, akiknek szintén ennyi az igényük.


Nekem meg konkrétan vissza kell fognom magam, lassan 10 éve ezt gyakorlom, hogy ne lógjak az embereken. Hogy ne írogassak nekik annyit, hogy ne keressem állandóan a társaságukat, hogy heti egynél többször ne hívjam el őket találkozni. Mert nem szeretik. Többen is mondták, hogy sok vagyok és vegyek vissza. Azóta mondjuk meg is szoktam és jóval kevésbé igénylek non stop társaságot, de azért kemény munka volt idáig eljutni.

2020. ápr. 5. 11:47
 8/11 anonim ***** válasza:

Attól él az ember, ha új kajákat eszik (akár főz), új sportokat próbál ki, új helyeken jár. Valamilyen szinten ezekre mindenkinek szüksége van.



Szeretnék írni egy regényt az életemről, mert aspergeresként, nagyszülők neveltek stb, úgy érzem, van mit.

Amikor visszaemlékezek, akkor tanulságos, hogy hiába voltam totál jól el a pesti lakásban a kis játékaimmal és a kis világomban, alig van róla emlékem!!

A telekről, a játszópajtással játszásról, nagyobb kimozdulásokról vannak emlékeim, pedig ezek az idő kis részét jelentették. Olyan, mintha 13 éves koromig a nyarak lettek volna az életem. Pedig az csak a nyár.



Plusz igen, egyedül maradni se jó.



Amúgy nekem heti egy tali bárkivel sok, ezért is érzem egyelőre jól magam, mert még senki se hiányzik. Később makd nyilván fognak, eltart ez a helyzet még egy darabig.

2020. ápr. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És te párkapcsolatban is ilyen vagy? Nekem volt hasonló gondolkodású párom, nem is tartott sokáig, mivel én heti többször szerettem volna vele lenni, együtt aludni, bármit csinálni, ő meg ezt sokallta. A találkozókról hamar lelépett, mert hogy neki ez már sok és most kell minimum 3 óra egyedüllét, hogy jól érezze magát. Nekem ez egyenlő volt azzal, hogy nem szeret. Aztán talált egy olyan lányt, aki másik városban lakik és havi egyszer voltak együtt. Neki ez szerintem pont ideális volt.
2020. ápr. 5. 12:12
 10/11 anonim ***** válasza:

Eddig egy darab normális párkapcsolatom volt, 8 hónap.

Életem legkiegyensúlyozottabb időszakában volt és rengeteg szabadidőm volt (alapból könnyű egyetem utolsó féléve, mintatabterv szerint volt vagy 3 órám, a szakdogaírást beosztottam rendesen stb).


Ő minden áldott nap találkozni akart (ráadásul munkanélküli volt), heti szinten (akár több) kimozdulós, nagyobb lélegzetvételű alkalom és már az első hónap után heti egy ottalvás.

Nekem borzalmasan sok volt. Egyébként más miatt lett vége. Ő egyre feszültebb volt a munkanélkülisége miatt, de minden adódó lehetőség miatt csak a kifogás ment. Ő nárci, én auti. Nekem meg családtagom lett igen beteg, én meg amiatt voltam feszült (az utolsó 2 hónapban, mert előtte tényleg igen jó életszakaszom volt).


De igen, az ő életmódja nagyon leszívott engem, és ha a fentiek miatt nem, akkor ezért lett volna vége.

Pedig az ő részéről is sok volt a kompromisszum, hiszen ha rajta múlik, még ennél is többet mozdulunk ki, még ennél is többet alszom ott.

2020. ápr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!