Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Évről évre kilátástalanabb a...

Évről évre kilátástalanabb a helyzetem. Mégis, mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

Sajnos soha a büdös életben nem tudtam, hogy mit kezdjek magammal, talán itt van a legnagyobb baj.

Nem volt mit tegyek érettségi után, (már akkor meg kezdtem) elmentem hát egyetemre angol szakra. El is végeztem tavaly, azóta csak vergődök. Egy épkézláb munkahelyem nem volt azóta, most meg ki is rúgtak (nem csak engem, mindenkit).

Az a baj, hogy ami érdekel abból nem lehet megélni. Érdekel a történelem, a katonaság; most vonuljak be a seregbe szintén minimálbéres fizetésért?

Az autókat szeretem meg a vezetést, de a kisebb sofőr munkák kapcsolatosak azzal, azok meg tudjuk, hogy milyenek...

Mennék én dolgozni tovább, de hogy mit azt már fogalmam sincs. Nem igazán találok még munkát sem, amivel lehet is jutni egyről a kettőre. Mivel egy normális végzettségem sincs, így ezután a vírusos, válságos mizéria után még úgy se lesz semmi, csak fejetlenség...

Külföldre soha nem akartam menni dolgozni, mert én nem bírok elmenni itthonról (nem nem a szülői ingyen létet nem tudom elhagyni, mert most is albérletben lakom).

Már arra is gondoltam, hogy elmegyek inkább kamionozni, azt még szeretném is szerintem, még ha vannak bőven árnyoldalai is, de a legnagyobb baj azzal is, hogy azzal sem lennék itthon, k..r*ára. Hiába keresek jól, ha nincs mikor meg mire elkölteni...

Annyira balf**z vagyok az élethez, hogy akárhogy töröm a fejem, semmi. Rám jön a sírhatnék mindig, ha arra gondolok, hogy bárhogy kapálózok, akkor sem lesz egy normális kocsim még 10 év múlva sem.



2020. ápr. 5. 21:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Légy autószerelő. Jól keresnek, de állandóan képezned kell magad.
2020. ápr. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Azt is erőltettem már, érdekel is, tudom is így fejben a dolgokat, de a szereleshez, a javításhoz, mechanikai dolgokhoz mint a kézügyesség nincs semmi húzalmam. Meg 23 évesen elkezdeni. A környéken már megvannak a befutott autoszerelők, akiknek a fia viszi tovább az üzletet.
2020. ápr. 5. 21:38
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

23 évesen mondjuk nem lenne ciki elkezdeni semmit. Tanulj ki valamilyen IT területet, abban sok pénz van, ha jó vagy. Menj el belföldi fuvarozónak, teherautósofőrök kevesebbszer mennek olyan hosszú időre el, mint a kamionosok. Igaz, nem is keresnek annyit. A kamionos amúgy haza is szokott jönni, akkor meg lesz hol költeni, ezt nem nagyon értem...Ok, lehet, hogy egy hónapot vagy távol, de utána meg heteket is otthon lehetsz. Ami nem egyszerű, az a párkapcsolat.


Ne haragudj egyébként, de nekem olyannak tűnsz ez alapján, aki igazából nem is akar megoldást találni a problémára, mert eddig szinte mindennel bajod volt...Ez így nem megy. Ne utáld persze a munkádat, de valamennyi kompromisszum mindenhova fog kelleni.

2020. ápr. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Elhiszem, hogy olyannak tűnök, mivel ahogy mondtam egy szerencsétlen vagyok, nem értek semmihez nem is vagyok jó semmiben.

A jobb kamionos cégeknél 3 hét kint, 1 itthon.

Az ilyen IT meg számítógépes dolgok megint... Ahhoz aztán pláne nem értek, még egy Windowst sem tudok telepíteni, matek fizikába meg folyton potvizsgara álltam. Inkább akkor a halál.

2020. ápr. 5. 21:54
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekel a történelem esetleg tanár nem szeretnél lenni?
2020. ápr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Felvettem az egyetemen a pedagógiát is, hogy megpróbálom, az is egy munka, nem is annyira rossz.

Két évet megcsináltam belőle, a harmadik évben, mikor már gyakorlat is volt, és jártunk iskolába tanítani, na akkor hagytam abba. Le sem tanítottam a 7 órát.

2020. ápr. 5. 22:08
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Menj a honvédséghez!


Az első év után sokat léphetsz előrébb a diplomáddal!

2020. ápr. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Jó, mindegy, tényleg.

Annyi minden felvetődött már bennem is ugyanígy, amiket ti is javasoltok, minden dugába dőlt valami miatt. Ezt így nem lehet.

2020. ápr. 5. 22:12
 9/20 A kérdező kommentje:
S a honvédségnél mi lennék? Vagyis milyen beosztásban?
2020. ápr. 5. 22:12
 10/20 anonim ***** válasza:
81%
Miért nem tanítottad le a 7 órát mi volt a baj?
2020. ápr. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!