Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Naplóírás! Na de mi van...

Naplóírás! Na de mi van akkor, ha videónaplóról van szó? Csinált már valaki ilyet? Nem vlogra gondolok, csak magamnak csinálnám, de fogalmam sincs van-e egyáltalán értelme.

Figyelt kérdés
Csupán felmerült bennem, nem tudom meghatározni hogy tényleg ez-e a jobb módja az egésznek, vagy inkább maradjak meg az írásos formánál. Melyiket preferáljátok jobban?

2020. máj. 2. 20:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mármint most egy kifejezetten terjedelmes és nagy dolog előtt állok, ami évekig is tarthat. Ezt szeretném dokumentálni. A kérdés, melyik lenne praktikusabb szerintetek?
2020. máj. 2. 20:49
 2/11 anonim ***** válasza:
Csináld mindkettőt.
2020. máj. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Elvesztené az értékét ha gépiesen egymás után írnám le/mondanám fel ugyan azt. Viszont az írásos felé hajlok. Az csak rendezettebb, átláthatóbb... Ááh hirtelen fellángolás volt a kérdés. Először gondolkodnom kell, nem cselekednem.
2020. máj. 2. 20:57
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

írás átláthatóbb, gyorsabban visszakereshetőbb.. mint jó pár órányi videó átnézése.


+ ha leírsz valamit az jobban megmarad... jobban rögzül, stb.

2020. máj. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
füzetbe, töltőtollal - nagyon sok jó hatása van, amit elveszít, aki gépen ír. Van olyan is, aki lapokra ír,, majd bekötteti. És nagyon-nagyon hasznos. Önismereti, létszemléleti szempontból, napi ritmusban pár perc... Minden nagy író írt naplót, olyan ez, mint a zenésznek a skála. És rendezi a tudatot, letisztul, mikor a nap folyamán téged ért hatások formát öltenek.
2020. máj. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Írás jobb, ezt már kifejtették többiek. de ha videón is megvan, az se rossz, sőt. Sokat tud fejleszteni az, ha megtanulsz kamerába beszélni, és ez sem egy utolsó szempont :)
2020. máj. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én inkább az írást. Őszintébb tudok lenni, nem érzem úgy, hogy púderoznom kell valamkt vagy szerepelnem. Másrészt sokkal könnyebb visszakeresno dolgokat, mint a videóban szerintem és sokkal könnyebb is vezetni a naplót.


Határidőnaplót meg apró ötletes naplót mindig is használtam, de életem egyik legmeghatározóbb időszakában írtam rendesen is naplót (minden nap 1,max 2 oldalt szántam az aznapi eseményeknek és gondolataimnak - egyébként meglepően konstruktív volt). A fontosabb dolgokat aláhúztam. Izgalmas volt később, fél év elteltével visszaolvasni, hogy hogyan fejlődtem napról napra és hogy alaktak az események, melyik nap mennyire láttam vészesnek egy már megoldódott problémát és hasonlók. És izgalmas volt, hogy azt is tudtam napra pontosan, kiknek és mikor köszömhettem az élményeket. Nagyon szerettem azt az időszakot, a napló talán még emlékezetesebbé tette. Nem tudom, hogy tudnám-e úgy vezetni már, de lehet, hogy megpróbálom valamikor. Nagyon részletes és jó alapanyag kielemezni magam és szerintem jobb írásban visszakeresni, mintha lenne több napnyi felvételem

2020. máj. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Értelmetlen időpazarlás.
2020. máj. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az írásos verzió jobb. Én gyerekkorom óta akartam naplót írni, és mindig bele is kezdtem, csak aztán abbahagytam, meg hamar meguntam/elfáradt a kezem, ezért ha írtam is, csak összecsaptam. Aztán egyszer elkezdtem a neten írni, egy blogként, és ez valamiért bejött. Néha kimaradnak hónapok, de van, amikor többet írok, pl volt, hogy 3
2020. máj. 3. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nabammeg, elküdtem véletlenóül.

Szóval volt, hogy 30 napig minden nap írtam, és már 3 éve vezetem. Szóval h attól félsz, hogy abbahagynád, szerintem próbáld ki, hogy nem kézzel írod, hanem gépen. Én azért is írom a neten, mert így bárhonnan hozzáférek, és telefonról is tudom folytatni, de elkap az ihlet.

2020. máj. 3. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!