Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki tényleg boldog, az nem...

Aki tényleg boldog, az nem posztolja a közösségi oldalakra - miért hiszik ezt emberek?

Figyelt kérdés
Szerintem ez egyáltalán nincs így. Sokkal inkább személyiségtől függ, hogy ki miért és mennyit oszt meg. Nekem is tele van az instám a kutyámmal és nem azért, mert annyira utálom, hanem mert annyira édes, hogy minden nap csinál valami cukit. És nem érdekel, ha valaki erre nem kíváncsi, mert megvannak a magam követői és ismerősei, akik ugyanúgy rajonganak érte, mint én. A párommal is teszek ki képeket, szivecskékkel, mert eleve ritka, mikor egy kép mindkettőnkről jól sikerül és amúgy is szetetem megosztani a mókásabb pillanatainkat. Ugyanígy vagyok a sikereimmel is. Elégedett vagyok magammal és igenis megosztok néha képet az edzéseimről, mert vannak olyan emberek, akik szintén ebben a témában mozognak és követnek engem, akiknek esetleg inspiráló, hogy nem egyedül fejlődnek és tartanak ki, nem csak nekik nehéz a szombat reggeli edzés, ilyesmi. Mi egy közösség vagyunk az ismerőseimmel és azokkal, akik az általam megosztott tartalmakat szívesen látják. Én így (is) élek közösségi életet és nem érzem úgy, hogy emiatt bármit bizonygatni akarnék vagy depressziós lennék vagy valami ne lenne rendben az életemben annyira, mintha nem élnék ilyen lehetőségekkel. Sőt, mikor depressziós voltam, semmit sem osztottam meg egyáltalán, ahogy a mélypontjaim után sem szoktam. Nekem ez a normális működésem, mégis mindenki a magamfajtákra próbálja ráhúzni, hogy szaréletű, beteg ember...
2020. ápr. 8. 10:51
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nekem inkább azok számítanak "szaréletű nyomorékoknak", akik ahelyett, hogy kitörölnének az ismerősök közül vagy megtanulnák leállítani a követést, továbbra is az én aktivitásom(vagy a szemüket csípő emberek aktivitását) figyelgetik és rá vannak pörögve arra, hogy pszichológusként keresgéljék a szart a másik életében. Biztos jobb hobbi, mint a fotózás
2020. ápr. 8. 12:01
 12/18 anonim ***** válasza:
74%

A személyes életemből nem osztok meg semmit. Sőt, azt is letiltottam, hogy bárki bárhol belinkeljen. Egy kivételt tettem azért, a feleségem belinkelt az egyik esküvői fotón, más semmi.

A gyerekekről sem semmit. Max olyan információkat írok ki, amik a közösséget érdekelhetik.

Ha mindent kiposztol az ember, akkor elveszik a pillanatok intimitása. Nem a tied a pillanat, hanem valami közhelyszerűvé silányul az, ami számodra szép, fontos.

Valahogy olyan ez a facebook, hogy lelki értelemben sok ember meztelenül mutatja meg magát, a maga intimitását, és mivel tömegesen látsz bele az intimitásokba az intimitás közege nélkül, szemérmetlennek, és magamutogatónak tűnik a sok személyes pillanat. Mintha az ismerőseid meztelen fotóit néznéd, az intimitás megfelelő közegében lehet helye ennek, de nem a személytelenségben.

Az egyik ember a kutyáját etette meg, a másik nagymamája halálát közli, a harmadik azt, hogy mit evett ebédre, a negyedik, hogy körbefutott egy tavat, és így tovább, az ember gyomra lassan elindul fölfele, és van, aki ebbe beteszi a saját legazentebb pillanatait.

Az ezt felismerő berek tekintik a posztolgatókat szánalmasoknak, mert minden szent pillanatukat lesilányítják.

Persze ehy baráti levelezésben küldök képet a gyermekekről, vagy máa történésről, de ez már a személyesség, az intimitás tere.

2020. ápr. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értek egyet ezzel az idézettel.

Én pont, hogy akkor voltam régen a "legposztolgatósabb", mikor a legboldogabb időszakomat éltem. Épp azért, mert jól esett az emberek tudomására hozni, hogy már nem vagyok az a különc, antiszoc, nyomorék ember, akit ismertek és aki otthon ült mindennap, mert nem történt vele szinte semmi. Szerettem volna ha látják, hogy már megváltoztam, összekaptam magam, felpezsdült az életem, és inkább így gondoljanak rám, ne olyan szánalmas lényként éljek a fejükben, mint ezelőtt.

2020. ápr. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
70%

Én inkább csak azt nem értem, hogy miért törődsz vele, hogy mások mit gondolnak, ha egyszer neked igy a jó?


Én tökéletesen a másik véglet vagyok, pedig én is a közösségi médiás generációkhoz tartoznék a korom szerint. De se facebookom, se instám, se egyéb közösségi oldalon nem vagyok fenn. Sőt, az elmúlt tiz évben 2-3 alkalom volt, amikor egyáltalán lefotóztam volna valamit. Nincs okostelóm se.

De én igy vagyok harmóniában, és nem is lennék rá képes, hogy az életemet kiteregessem a neten, még felszines szinten sem. Úgy érezném, hogy kiszolgáltatom az intim szférámat, amihez csak a szeretteimnek van köze.


Én igy működöm. Én engem is mindenkfélének gondolnak emiatt mások. De egy percig nem zavartatom rajta magamat, hiszen az életem, az én harmóniám csak az enyém.


Neked is ezt kellene tenned, nem fennakadni, ha más másként gondolja. A te életed a tiéd.

2020. ápr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Együgyű gondolkodás, és általánosítás, aminek szerintem ezek a lépcsőfokai:

- Ami új, az mindig rossz, az ördögtől való, és ostoba az, aki él vele, hiszen a régi a jó, a megszokott, a biztonságos. Ha régen nem volt közösségi média, és az emberek más módon sem osztottak meg dolgokat magukról, akkor annak úgy is kell maradnia, és aki ettől eltér, az ostoba. (ugye maradj a csordában, ne akarj elkalandozni)


- Mindenki ismeri azt a sztereotípiát, hogy ha valakinek látszólag irigylésre méltó élete van (lehet ez a közösségi médián posztoló személy, vagy egy híres színész, vagy a közösség tipikus tökéletes családja) ott sokszor sötétebb dolgok folynak a háttérben - az illető biztos szomorú, magányos, stb...


-A közösségi médiáról az a sztereotípia, hogy megteveszto, mindenki a legjobb arcát akarja mutatni, és nem látod az emberek rossz napjait és problémáit rajta.


Tedd össze ezeket, és megkapod, hogy aki aktív közösségi médián, az biztos csak azért ilyen, mert nyomorúságos élete van és itt éli ki magát, amiből az következik, hogy akinek nincs nyomorúságos élete, az még csak nem is gondol arra, hogy havi 1 bejegyzésnél többet osszon meg magáról..

És ha uram bocsá' az általánosítónak van is egy ilyen ismerőse, onnantól az ég világon semmi sem fogja tudni kibillenteni ebből a meggyőződéséből.


Aki így általánosítás (bármilyen témában, nem csak a posztolasban) az sémákban gondolkodik, és nem tud, és nem is akar ettől elérni. A világot nem olyan összetett helynek gondolja, mint amilyen az valójában, hanem a saját korlátolt ismereteit éli meg valóságnak.

2020. ápr. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
40%

#12, Wow! Nagyon szépen leirod azt, amit én is érzek a magam részéről a közösségi médiáról.


#13 szerintem nagyon nagy baj, hogy aki zárkózottabb, csendesebb, otthonülősebb, azt a mai társadalom azonnal nyomorék antiszoc embernek bélyegzi!

Azáyában szerintem sokkal több az értékes, gondolkodó ember ezek között, mert van idejük elmélyedni a gondolatokban, szemlélődni, befelé figyelni, miközben az extrovertált emberek buliznak, és kifelé összpontositanak. Sok ismeretséget kötnek, de ezek többnyire felszinesek és/vagy érdekkapcsolatok, és ami még nagyobb baj, hogy a nagy ricsajban az önismeretük is felszines marad, pedig mindennek az lenne az alapja.

2020. ápr. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
*Valójában (átváltott a billentyűzetkiosztás, hehe)
2020. ápr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek veled. Nekem rengeteg fotóm van azokból az időkből, mikor nem volt fényképező a telefonon, és be kellett osztani a 24 kockát. :D Azokat is a boldog pillanatokra lőttük el.


Meg van az az érzés, (és mondás?) mikor olyan boldog vagy, hogy kiállnál a hegy tetejére és szétkiabálnád, hogy mindenki tudja meg.

2020. ápr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!