Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Halogatás ellen hogyan kezeled...

Halogatás ellen hogyan kezeled a feladataidat?

Figyelt kérdés

Ismer valaki pl telefonos applikációt amivel lehet vezetni valami to-do-list-szerűséget?


Vagy hova szoktad rendszerezni az elvégzendő feladatokat?



2020. ápr. 8. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Én fejben tartom, de hiába írod fel, ha nincs motivációd úgyis halogatni fogod, max még rosszabbul érzed magad miatta, mert nem tartod be
2020. ápr. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az vált be, h. cetlire vagy kis táblára felírom a napi teendőimet. Ami kész, azt kihúzom. Így látom, hogy haladtam valamerre.
2020. ápr. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Van motivációm, csak annyira sok kis apró, meg néha nagyobb elintéznivalóm van, hogy azzal elmegy 20 perc mire kitalálom mit hova.


Ezért akarnám valahogy rendszerezni őket, becsült hosszal és határidővel.

2020. ápr. 8. 22:12
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt a halogatassal lesz a gond es nem a fejben tartassal. Erre semmi applikacio se jo. Nekem is van sajnos ilyen problemam es meg pszichologussal se sikerult megoldani, max rajottem par dologra. Peldaul amikor egy feladat kerul elem akkor belul megszolal az az ordogi kis gonosz hang ami azt mondja, h ez tul nehez. Es melle meg jon is az ezzel jaro szorongas es rossz erzes ami vegul belekenyszerit abba, h inkabb hagyjam a dolgot a fenebe. Gyerekkoromban sokat bantottak, h nem tudok megcsinalni dolgokat es igy automatikusan ez ugrik be mikor elkell vegezni egy feladatot. Aki nem halogatos annak ez a gonosz kis hang nem szolal meg a fejeben (az esetek tobbsegeben) igy nincs is visszafogo ero ami visszatolja oket a fotelba. Ezt a hangot kell valahogy kiiktatni💁
2020. ápr. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

De igen a fejben tartás, a rendszerezés, az állandó át-nem-látás a gond.


Amikor leírom magamnak mit hogyan és mi után kell meglépni. Akkor szépen rendezetten megtudom oldani.


Viszont gyakran elveszek benne, meg ide-oda ugrálok a feladatok között. Ez az igazán rossz.

2020. ápr. 8. 22:31
 6/11 anonim ***** válasza:
A "to-do-list"-et egy könyvből ismerem, de jó, kivitelezhető.
2020. ápr. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Halogatás ellen úgy kezelem, hogy megcsinálom amint lehet.


Legegyszerűbb amúgy fogni egy papírt, címszavakban felírni a teendőket azután elkezdeni csinálni fontossági sorrend szerint. Aztán sikerül ahogy sikerül. Idővel úgyis kialakul mire mennyi idő kell.


Na meg tök mindegy az idő, a feladat nem végzi el magát, amíg nem csinálod meg.

2020. ápr. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

todoist, any.do, minimaList, ezek az appok, amiket ajánlani tudok, Androidra vannak, az iOS-ről semmit nem tudok.


Én az elvégzendő feladataimat egy cetlire szoktam felírni, ahol kipipálhatom magamnak azt, amit elvégeztem. Nem baj, ha nem csak tőszavakban írod le, mi a feladatod, nyugodtan részletezd magadnak, mit hol, hogyan kell megcsinálni! Jó, ha van a gépedre útmutató, vagy bármi egyéb segédanyag lementve, ami segít, ha elfelejted, hogyan kell megoldani valamit.


Ezen kívül segíthet az is, ha prioritizálod a feladataidat. Például úgy, hogy ami a legfontosabb, legsürgősebb, az kerül legelőlre a listán, azt kell elsőnek megcsinálni. Minden, ami kevésbé fontos, azt alatta listázhatod, legalulra azt, ami teljesen ráér. Így nem veszel el abban, hogy a raklapnyi munka közül mi az, amit először kell elvégezned.


Remélem, segíthettem :)

2020. ápr. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amikor annyi dolgom van, hogy nem tudom mind észben tartani, akkor papírra szoktam listát írni. Aztán utána általában újabb papír, javított sorrend, kiemelve a kulcsszavakat (aláhúzás/nagybetű/színezés). Aztán amint elkészülök valamivel, kihúzom a listáról.
2020. ápr. 9. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én a klasszikus módon szoktam, felírom egymás mellé a hónapokat, alá egymás alá a napokat és beírom a fontosabb eseményeket

Utána egy kisebb időintervallumra (2 hét) kidolgozom órára pontosan, hogy mivel mennyit fogok foglalkozni


Appnak pl jó lehet a trello

2020. ápr. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!