Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vannak ezek a téves...

Miért vannak ezek a téves ítéletek a kereskedelmi dolgozókról?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon találkozom nagyon gyakran a bolti eladók ellen táplált gyűlölettel.

Az a téves dolog él az emberekben, hogy a bolti eladók utálják a munkájukat, megkeseredett emberek, cseppnyi emberség sincs bennük, el vannak szállva maguktól, alul iskolázottak és irigyek arra, aki nem a kereskedelemben dolgozik.

Ezeket a téves dolgokat mind itt, ezen az oldalon olvastam, nem is egyszer...


Miért gondolják így ezt az emberek? Szerintem semmi alapja nincsen.


És mielőtt jönne valaki gonoszkodni, én sem dolgozom a kereskedelemben.

Köszi a válaszokat.



2020. ápr. 10. 21:52
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
61%

Én inkább felnézek rájuk, mert szerintem brutál szörnyű munka az övék, én nem bírnám csinálni! 2 hétig voltam eladó-tanácsadó, de nyugodt osztályon + nem volt kassza. Így se bírtam volna hosszútávon...


- Mert sokszor sietni kell, lásd élelmiszerbolti kassza

- Állni kell napi 8, de inkább 10, 12 órát

- Vélhetően nem telik az idő, mert minimális a problémamegoldás, gondolkodás, alkotás (NEMCSAK szellemi munkára gondolok itt!)

- Nagyon sok ember türelmetlen, bunkó, lekezelő - őket is ugynaúgy ki kell szolgálniuk, majd folytatni a napot, mintha mise történt volna

- Nem szabad fixen a hétvége

- A fizetés nem egetrengető

- Nemcsak, hogy nem szabad a hétvége fixen, hanem ilyen-olyan beosztás szerint kell dolgozni, ha tetszik, ha nem


Én inkább éhen halnék. Konkrétan nem lennék képes erre a munkára.


Lenézés nincs bennem, inkább becsülöm a kitartásukat.


VISZONT!


Azt azért gondolom, hogy megéri küzdenie az embernek, időt, pénzt áldozni képzésre (akár autodidakta). Mindenki megérdemelne egy olyan munkát, ahol valamely képességét használnia kell és fejlődni tud benne. Plusz egy keményebb helyzetben (pl a jelenlegi) nem mindegy, hogy valakinek 10 év tapasztalata van egy szakmában, különleges tudása, nehezebben pótolható emberke, vagy relatív könnyen pótolható.

OK, biztos vagyok benne, hogy a kereskedelmi dolgozók közül is előnyben részesítik azokat, akiknek 10 év tapasztalata van, mondjuk szupergyors, ügyes, mosolygós kasszások.


Meg ott van a növénybolt - érteni kell a növényekhez valamelyest, elektronikai üzlet, kisállateledel stb - érteni kell valamennyire hozzá.

2020. ápr. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!