Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van még valaki aki szintén...

Van még valaki aki szintén nem szeret enni?

Figyelt kérdés

Szóval nagyon sovány vagyok, részben genetika de valajóbán válogatós vagyok és mostanában annyira hogy szinte nyűg az evés. Egy nap kétszer ha eszek de ha nem lenne létszükséglet akkor egyszer sem. xD Hiába próbáltam már változtatni rajta , nem megy.🥺 Húst alig eszek, abból szinte csak a sonkát vagy a bacont szeretem, néha (nagyon ritkán) a csirke húst megeszem. A zsíros kajáktól írtózom és mivel falun lakom, itthon szinte mindennapos a töltött káposzta, nokedli pörkölttel stb. De úgy érzem nincs is annyi sok kaja változat erre felé:tésztafélék,krumplis ételek,levesek és újból ugyanez. Amit szeretek az kb a zöldségek, saláták, gyümölcsök de azokat is meg unom ha sokáig csak azon vagyok. Az édességeket nem szeretem, egy tábla csokin egy hónapig el lennék xd, kekszeket, csipszeket is csak egyszer egy hónapban eszek mert másképp megunnám. Kb mintha valami átok lenne rajtam hogy semmit ne szeressek. Anyámék azt mondják ha valós szegénységben élném, még a moslékot is megenném. xD Pedig nem, sztem éhen halnék simán, nincs bajom a koplalással kb megiszom egy pohár vizet és elvagyok egy ideig.

Van még egy ilyen ember a földön vagy csak én vagyok ilyen elcseszett? Egyáltalán mit lehet tenni ez ellen? Mert nem valami kellemes hogy szinte semmilyen étel nem okoz örömet.:(

Egyébként nem depresszió és nem anorexia az ok, mindig is ilyen voltam. 165 cm 43 kiló vagyok. 18/L


2020. ápr. 11. 19:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%

Én se szeretek enni ha nem lenne muszáj nem is ennék de attól még 51kg vagyok 163cmhez.

165cm és 43 kg biztos hogy nem genetika. Vizsgáltasd majd ki magad mert ez nem normális.

2020. ápr. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
73%
Voltam már 45 is egyébként. Az akkori képeimen soványabb vagyok mint egy kifutó modell, de még nem anorexiás szint. Nem szép már az sem. Kb egy éve viszont igazad van, zabálok, és imádok is. Mert meg gyógyultam. És boldog vagyok hogy bikiniben kerekded fenekem van. :)
2020. ápr. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
73%
Majd ha kivisz téged a nyári szellő az ablakon, akkor majd pisloghatsz nagyokat. 😄
2020. ápr. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
51%

Na, igen, meg mikor majd később csontritkulást kapsz.

Súlyzózz, és ha más nem, legalább tejből meg tejtermékekből vigyél be eleget.

2020. ápr. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
73%

Kb ugyanez.

Életemben akkor tàplàlkoztam csak jol amikor külföldön voltam szitter es a csalàdi étkezések közösek voltak.

Teraszos reggelek salàtàval mindenféle energiàt ado egészseges ételekkel, különleges ebédek, nyaralàs màsik orszagban. Teljesen màs volt a csalàdi filing is.rendszer, és öröm jokedv, tarsasàg kiegyensulyozottsàg.

Az evéshez több kell mint szimpla kaja az asztalon, hanem hangulat is, egèszséges étkezés is, kb en erre jöttem rà.

Én nem birok ilyeneket biztositani. Ami külföldön ment annàl a csalàdnàl egy teljesen màs élet és életmod, mint ami itthon megy.


Itthon a boltokban is csak fehér kenyér serteshus, huskèszitmények, tele szinezekkel es mindenfele méreggel, maga a vàlaszték is lehozo. A gyümölcslevekben is több a kàros mint a hasznos. Miért nem lehet normal turmixokat gyartani, cukor meg emulgalo meg stb nelkül nem èrtem.

Amit en csinàlok, meg ihatatlan, max bébitàpnak vàlna be.


Igy en is kinnal eszek mert muszaj. Es soha nem esik jol sem.

Az egészsegtelen étkezestöl en nem vagyok vekony de gyenge, fàradt, rosszkedvü, meg minden ilyen ami ezzel jàr.


Egyszer beszélgettem ismerössel amikor elejtett egy mondatot hogy nem is tudja hirtelen mi legyen a vacsora azert se könnyü mert lehet valami pikk pakk meg van de nem azt kívànja.

Ekkor gondolkodtam el ezen hogy annyira tipikus tenyleg amikor az emberek azon gondolkodnak mit szeretne enni mi esne jol mi az amit megkivànnak, nekem nem is tudom volt e ilyen egyàltalàn hogy nem azt eszem amit muszàj, hanem csak ugy vmit csak azert mert megkivàntam. En soha nem kivànok semmit meg. Es azt sem ertem miert nem talàlnak fel evés helyetti vitaminokat. Mindnek az a tajekoztatoja, hogy nem helyettesit csak kiegeszit étkezést.en egy tablettàval letudnàm legszivesebben. A konyhàt is utàlom amivel jàr folyamat. Güzül az ember oràkat olyan miatt ami kényszer tulajdonkeppen es nem màs. Egy muszaj kinszenvedés csak azert, hogy ne legyen gyomorfekélyes az ember aztàn az éhségtöl egy idö mulva.

2020. ápr. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Kedves hatos. Onnan tudom hogy genetika mert a családomban mindenki vékony volt gyerek és tizenéves korában. Idősebbik bátyám harminc évesen is vékony és ő is válogatós bár nem ennyire. És volt hogy kemény "diétán" voltam hónapokig, hogy felszedjek pár kilót, de nem éreztem jól magam, mert nem láttam semmilyen változást hosszú ideig pedig nagyon sokat "dolgoztam" érte és olyankor tényleg félre tettem a válogatást. 2 hónap alatt 4 kiló jött fel úgy hogy naponta hatszor ettem igaz kis adagokat de akkor is, aztán egyszer ételmérgezést kaptam közben és kb 2-3 napig szinte rá se bírtam nézni kajára. Azóta újra vissza ált a régi rendszer. És nem gondolom menőnek, nem azért xd-zek, hanem megszokásból, sírjak helyette? Nem tudok mit csinálni, ilyen vagyok.:) Néha egy hétig zabáltatom magam hogy ne menjen le nagyon a súlyom, de amúgy 2-3 szor eszek keveseket mert ennyi az optimális a szervezetemnek.
2020. ápr. 11. 20:44
 17/20 anonim ***** válasza:
Ram egy év alatt jött fel 6 kiló. Próbálkozhatnal akkor mashogy. Nem 6x kis étkezést.
2020. ápr. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én 161 cm. és 49 kg. vagyok.

Speciel én szeretek enni, csak hát hízni nem bírok, mindig ilyen cinegemadár voltam, ez van. Ehetek édességet, zsírosakat...

Belém viszont nem az ételt, a folyadékot kell erőltetni, hajlamos vagyok elbagatellizálni.

Én gyerekkoromban voltam irgalmatlan válogatós, húsfélét pl. alig ettem olyan 13 éves koromig. De ezzel sokan vannak így, hogy ezt nem eszem/azt nem eszem, aztán kinövik.

Lehet, hogy Te is változni fogsz majd.

Valaki fentebb írta, hogy ezzel a "nem eszem"-dologgal mennyi pénzt meg lehet spórolni. Hát, igen!:-)

Képzeljétek, ha hónapokig el lennénk élelem nélkül, mint a kígyók!

2020. ápr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Szerintem beszéld meg a szüleiddel, hogy szeretnél változatosabb kajákat enni, mert rosszul vagy a zsíros ételektől. Mond nekik, hogy ha kell megfőzöd te, csak legyen valami újdonság. Ha nem válogatósak, akkor megeszik amit te főzöl, ha meg nem eszik meg, akkor nem használhatják nálad a tipikus "finnyás vagy" kártyát, mert ők se eszik meg amit te főzöl, ők is "finnyásak". De megértelek amúgy. Mikor párom szüleinél laktam akkor én se ettem sokat, csak muszájból. Mert nem ízlett, zsíros volt, és hányingerem lett tőle. Pedig rajtam kívül mindenki jóízűen evett belőle. Aztán mikor elkezdtem magamra főzni, szinte minden étkezés mellé ettem valamilyen salátát, zöldséget, befőtett, savanyúságot, normális reggeliket csináltam, akkor nekem is több kedvem volt enni. Bár így is gyerek adagokat eszem, de legalább megvan az összes étkezés. Igaz én 170 centihez vagyok 52 kiló.
2020. ápr. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Detto ugyanez. Sovány vagyok, válogatós vagyok, utálok enni. Én is napi 1x-2x eszek, de egy szendvicsen is képes vagyok egy órát elrágódni. Mások tártaságában sem szeretek enni, inkabb egyedül, és gyorsabban/tóbbet bírok enni, ha közben csinálok valamit (pl. laptopon játszok, filmet nézek), tehát nem a kajálásra görcsölök rá.

Egyéb okból egy éve már, hogy pszichoterápiára-traumafeldolgozásra járok, ott egy kicsit belsástuk magunkat ebbe a dologba, valószínűleg kiskoromban ütött be ez az utálok enni, nehezemre esik enni dolog. Kezdettől fogva rossz evő voltam, szüleim meg erre rákontráztak, mert ha nem ettem meg valamit, akkor kitört a balhé, jól megvertek, vendégségben meg mindig rámcsodálkoztak, ha ettem, ezért elszégyelltem magam és inkább nem ettem, stb. Egyébként nem tudom mi lehet még emögött, sokszor van olyan is, hogy egyáltalán nem érzem magam éhesnek, ha nem szól rám senki, nem is ennék, máskor meg ha ráveszem magam az evésre, a kaja látványára/gondolatára azt érzem, hogy tele vagyok, és ha csak egy falatot is lenyelek, ki fogom hányni.

Ja, meg ha vendégségben vagyok, ott aztán megtestesült rémálom, ha megkínálnak valamivel.


20/L, 152cm, 35kg

2020. ápr. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!