Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért éreznek...

Az emberek miért éreznek késztetést ismeretlen emberek internetes bántalmazására?

Figyelt kérdés

Engem is betaláltak már, ráadásul úgy, hogy nem gyártok tartalmat. Tehát alapból nem teszek ki magamról semmi olyat, amit kritizálni kéne. Nem videózok, nem töltök fel olyan képeket, pl rajz vagy akármi, amire beszólhatnának. Egyszerűen csak tagja voltam pár Facebook csoportnak, ami, mint később kiderült, alja emberek gyűjtőhelye. Semmi rosszat nem kommenteltem, normális posztjaim voltak, abból se sok. Erre mit csináltak a tagok? Rámentek a profilomra, lescreenshotolták a képeimet, a bejegyzéseimet, engem megjelölve kommentben aláztak, hogy látszik, milyen idióta vagyok, hogy milyen csúnya, hogy képzelem, hogy így öltözködöm (egyik képemen olyan pólóban vagyok, amin az egyik sorozat emblémája található), az értelmi szintem alapján 16-nál nem lehetek több (mert kiírtam pár emoji-t a rólam részre, amit ennek hatására töröltem is). Én senkinek nem ártottam, erre ezt művelik... Beszólnak, megaláznak mindenki előtt. Kiléptem a csoportokból és a Facebookomat is deaktiváltam, hogy senkinek ne adjak támadási felületet. Pár hete már senki nem bánt. De mégis miért ilyenek ezek az emberek???


Egy ultra érzékeny 24 éves lány


2020. ápr. 12. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Mert szimplán nyomorultak, és ott akarják kiéln a beteges vágyaikat
2020. ápr. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Talán nem ilyenek, csak ultraérzékeny vagy.
2020. ápr. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%

Én is 24 éves lány vagyok, szoktam is hozza szólni dolgokhoz, de ultra ritkán csak bizonyos oldalak alatt, vagy csoportokban. Mégsem támadott még be senki. Ha nálad többen is megtettek, azért bennem van kétség hogy miket is írtál.

Másrészt a profilodon be lehet állítani ki láthatja. Legyél kicsit okosabb.

2020. ápr. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Normális dolgokat írtam, csak a Trash of Tinder illetve az Önsajnáltató csoport (ennek nem tudom a pontos nevét) a szemetek gyűjtőhelye. Ha ott bárkit is bántottam volna, megérteném, hogy visszaszólnak, de senkivel nem személyeskedtem. De nem hiszem, hogy én reagálnám túl azt, hogy rámennek a profilomra, shotokat csinálnak, visszamennek a csoportba, betaggelnek és a fent említett dolgokat mondják, még szép, hogy rosszul esik és nem értem...
2020. ápr. 12. 11:33
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
De mi a csudának mész ilyen csoportokba? Van az a mondás a legösibb foglalkozásrol, meg a panaszkodásrol.
2020. ápr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem tudtam, hogy ez vár rám.


Pl. a Tinderes csoportba kitettek egy képet egy profilról, egy elég gáz leírás volt és a képeit meg lopták az egyik magyar videóstól. Én nézek egy pár magyar youtubert, nem gondolom, hogy ettől én gyerekes vagy rossz ember vagy rossz ízlésű lennék. Odaírtam kommentben, hogy ez az XY videós. Erre az egyik tag ráment a profilomra, csinált egy screenshotot a leírásomról (vagy nem tudom, hogy hívják, tudjátok ott a profilon bal oldalt, de már leszedtem), amire régen úgy gondoltam, jópofa, ha beleírok pár engem jellemző emojit. Ettől se gondolom magam rossz embernek. Na, ezt a képet beillesztette, betaggelt és írta, hogy "ez alapján meg az alapján hogy ilyen videósokat nézel 16-nál nem lehetsz több, szerintem ásd el magad, amúgy is ronda vagy". Miközben én semmi rosszat nem írtam, rá se mondtam semmit, nem volt oka így megbántani. Nyugi, ezzel a lendülettel kiléptem a csoportból.


Csak érdekel, hogy ezt miért csinálják, úgy általánosságban, de csak az első volt képes a kérdésemre választ adni.

2020. ápr. 12. 11:43
 7/10 anonim ***** válasza:
Lépj be egy állatos csoportba.Tele van agresszív bunkókkal.
2020. ápr. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

Ha jól értem, bementél valami szenycsoportba, aztán csodálkozol, hogy a szenycsoport tagok emberi hulladékok? És úgy is viselkednek?


Azért éreznek késztetést, mert egyes emberekben eltörik a kultúra, ha azt hiszik, utolérhetetlenek.

Az ilyen embereket kerülni kell, nem olyan csoportba kommentálni, ami az ő játszóterük.

A facebook profilt meg nem jó ötlet nyilvánosan hagyni, mert bárki nézheti - és bárki is nézni fogja. :/

2020. ápr. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Engem fizikálisan, verbálisan zaklattak a gimiben , hogy miért csinálják? Mert nyomorultak aki fulladozik a vízben az mindenkit maga alá próbál gyűrni 27f
2020. ápr. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem szeretem én sem az ilyen jellegű megnyilvánulásokat. Szerintem azért, mert arctalan "tud" lenni az ilyen megnyilvánulás.
2020. ápr. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!