Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti ezt észrevettétek már?

Ti ezt észrevettétek már?

Figyelt kérdés
Az emberek félnek kimondani a véleményüket ott ahol a többségnek más a véleménye ,vagy inkább a többség véleményére ad, és egyetért velük pedig legbelül érzi hogy annyira mégse igyvan ez... de mindig az emberek arra felé hajlanak amerre fúj a szél. Kevés nagyon kevés az aki más véleménnyel van ,és a többség elött annak ellenére is kinyílvànitja hogy szinte mindenki más véleményen van. Inkább csatlakozik a csordához. Ti is észrevettétek hogy pl egy facebook poszt alá írt kommentek negatívak akkor csak sorozatba negatívak jönnek pl támadnak valakit,de ha több van pl a pozitiv véleményből akkor többen írnak pozitivat.Egy bolond százat csinál alapon.

2020. ápr. 15. 01:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért van, mert az emberek nagyon meg akarnak felelni egymásnak. Már annyira, hogy saját véleményt sem alkotnak, mert ott a másé, ez egy copycat világ, nem kell gondolkodni, élek más szavaival/gondolataival. Ez mindig is így volt. Aztán vannak akik direkt mennek ezzel szembe, bebizonyítván, hogy na majd ők..

Ezzel felesleges is foglalkoznod. Ahhoz, hogy az ember valós és saját véleményt tudjon alkotni, először a dolgokat több szemszögből is látnia kell, amire valljuk be, a mai emberek többsége lusta. Elfogadja azt az egyet, amit ismer, vagy először hallott és többé nem kell vele foglalkozni.

2020. ápr. 15. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Erről írnak is pszichológusok. Van a kísérlet, amikor két rúdról meg kell mondani, melyik a hosszabb (eltérés nagyon látható), ha előbb "pár beavatott" "megmondja "melyik a hosszabb" (a rövidebbet mondják hosszabbnak), utána a többség is a rövidebbet fogja hosszabbnak mondani.

Megfelelés, a "nehogy hülyének nézzenek", "biztosan másnak van igaza" stb érzés.

2020. ápr. 15. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Összefogàs összetartozas is lehet a csordaszellem hatterében
2020. ápr. 15. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hatalmas megrőkönyödést váltok ki, amikor fb-on a mindenki által dícsért posztokat kritizálom, a kritizáltakat meg dícsérem.

Jobb magányos farkasnak lenni, mint hülye birkának.

2020. ápr. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, általában így szokott lenni. Régebben, ha 1 valaki kimondta a véleményét, akkor csatlakoztak hozzá kvázi támogatónak, ma ez sincs már meg.
2020. ápr. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Múltkor ugyanez volt. Facen egy nő kiakadt mert felette lakik egy anya a kölkével, az meg állandóan rohangál és dübörög. És ezt leirta egy csoportba, és a kommentek mind arról szóltak, hogy mekkora egy hülye a nő, biztos egy vén bánya, mi a fenét képzel hogy megmondja másnak mit csináljon. És csak jöttek jöttek a támadások.. Else hittem.. Enmeg szépen odakommenteltem a véleményem a kölökről, persze jöttek a dühös arcok 🤣🤣🤣🤣 De azért joparan egyetértettek velem...
2020. ápr. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A 4.-nek igaza van!

Lesülne a képemről a bőr, ha "alkalmazkodnék", csak azért, hogy jó embernek nézzenek, meg hogy legyenek "barátaim". Megköszönöm az ilyen "barátokat", nem kérek belőlük.

Életem során mindig is kinyilvánítottam a magam véleményét, de nem akartam lehengerelni az ellenvéleményeket sem. Volt, amikor meggyőztek és melléjük álltam, mert úgy láttam helyesnek.

Mivelhogy ilyen jellem vagyok, voltak akik nem annyira szívleltek, de állítom, hogy a többség azért barátkozott velem, mert gerinces embernek ismert meg.

2020. ápr. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Itt gyakorin is ez van. Ha sokan nekiesnek a kérdezőnek, de egyvalaki igazat ad ( vagy fordítva: sokan dicsérik a kérdezőt, egy pedig kritizálja) jól lepontozzák azt, aki nem ért egyet, pedig szerintem sokan elgondolkodnak az érem másik oldalán is, mielőtt a többiek után mennek.
2020. ápr. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én már nagy valószínűséggel azt is tapasztaltam, hogy akit egyszer kritizáltam (pirosat adtam neki), az többször is visszaadta. Igen ám, de még akkor is pirosat adott, amikor előtte már többen zölddel értékeltek. Nem tudja szerencsétlen feje, hogy ilyenkor saját maga alatt vágja a fát, nekem pedig alig-alig árt. Ő baja...
2020. ápr. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az emberek többsége ilyen meg akar felelni másoknak mert azt mondják árral úszni nem lehet.
2020. ápr. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!