Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék motiváltabb és...

Hogyan tudnék motiváltabb és produktívabb lenni?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok de amióta távoktatás van, folyton álmosnak, levertnek érzem magam. Hiába tervezek egy csomó tennivalót adott napra, jellemzően alig valósítok meg belőlük valamit. Tanulásnál főleg, pedig nagyon szeretem a szakom.

Mivel tudnám motiválni magam, hogy több munkát tudjak elvégezni egy nap?


2020. ápr. 15. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Fontos, hogy megmaradjon a napi rutin (reggeli, készülődés, felöltözni rendes ruhába és úgy nekiülni), illetve egy viszonylag szabadidővel toleráns tanulási terv sem ártana (ezalatt azt értem, hogy engedj meg benne szabadnapokat és ne hidd, hogy 40 oldal anyagot egy nap alatt letudsz rendszeresen, akkor se, ha egyszer már sikerült). Darabold fel a feladataidat egyszerű, egyenként könnyen teljesíthető részekre és oszd be őket a naptárban. Ne tervezz túl sokat, mert az csak elveszi a kedved. Ellenben szüneteket 1-2 óránként tervezz be.

Továbbá írd fel a feladataidat egy idővonalra, hogy egymás mellett lásd, mi mikorra kell és mennyi idős van rá és próbáld meg reálisan megtippelni, hogy ha nagyon laza vagy, mennyi idő kell rá, hogy meglegyen határidőre. Eszerint tervezz, ne feszesen, mert azzal könnyű elcsúszni és jobban is halogatja az ember.

2020. ápr. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom ezeket a módszereket! :)
2020. ápr. 15. 16:23
 3/3 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!