Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan változtassak a temperam...

Hogyan változtassak a temperamentumomon?

Figyelt kérdés

Gyakran vélem felfedezni önmagamon azokat az attitűdöket , amik az édesanyámra jellemzőek.

Amik nem épp megfelelő viselkedési formák.

Mint például :

A robbanékonyság , hirtelen harag és kiabálás. Ilyenkor magamat is nehéz elviselnem , de mielőtt még megfoghatnám és uralkodnék magamon már, ki is robbant belőlem, és elgondolkodok utána , hogy biztos ez volt a megfelelő reakció? .

Aztán van az érdeklődés hiánya a másikkal szemben, itt nem arról van szó, hogy nem kérdezem meg hogy milyen napja van ,vagy hogy hogy érzi magát, itt arról van szó, hogy ha mutatni akar valamit, akkor könnyű lazasággal meg sem nézem, oda se megyek , csak legyintek egyet rá. Ez is egy nagyon zavaró tulajdonság, ami szintén anyukámhoz köthető.

26 éves nő vagyok, egy komoly párkapcsolatban , és néha elgondolkodom, hogy hogy tud ezaz ember elviselni?

Figyelem magam, a reakcióimat , néha sikerül ezeken tudatosan elnyomni, mint a robbanékonyságot, de akkor majd felrobbanok magamban.

Változni szeretnék ,változtatni ezeken a szerzett berögzült szokásokon .


Valami tanács , esetleg ötlet , hogy hogy tudnék változtatni ? Esetleg pszichológus segítségét kérjem?


2020. ápr. 16. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez klasszikus neveletlenség, amiben "szenvedsz". Másképp rosszul neveltség. A viselkedési kultúra alacsony szintje. Gyakorolni kell sokat, és akkor a sajátoddá válik. Nehogy azt hidd, hogy más nem lesz gyakran ideges, meg hogy mást érdekel, amit izéke éppen sürgősen mutat neki. Csak udvariasan reagál rá. Te meg nem tudsz jól nevelten reagálni. Ennyi az egész. Éppen mert édesanyád sem volt jól nevelt, te meg ezt tanultad tőle.
2020. ápr. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem adótól függ hogyan állsz hozzá a dolgokhoz.

Akkor robbansz ki magadból amikor valami probléma van gondolom. Na itt a problémához úgy állj hozzá például, hogy kit érdekel ez csak egy probléma nem dől össze a világ. Vedd lazábban a dolgokat. 26 éves vonzó nő vagy ne idegeskedj semmin, nem lesz semmi olyan amitől össze dőlne a világ.


Persze lehet ez nem ilyen könnyű de én már annyi mindent tapasztaltam, hogy arra jutottam a legkönnyebb leszarni mindent és élvezni az életet így többnyire mindig nyugodt vagyok :D

2020. ápr. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amikor észreveszed, hogy kezdesz hasonlóan viselkedni, befékezel, és átgondolod a dolgokat. Azaz hagysz magadnak időt.
2020. ápr. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Anyádnak valószínűleg halva kellett volna születnie... Ámen.
2023. febr. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!