Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek, aki egyedül él,...

Szerintetek, aki egyedül él, azt többször betalálják, és elvárják tőle, hogy azonnal pattanjon, mert ő úgyis mindig ráér?

Figyelt kérdés

Közeli ismerősöm szokta mondani, amióta nincs párkapcsolata, azóta többen is "rászálltak". Vagy csak ilyen a formája, hogy amint leheveredik, hogy elolvasson egy könyvet, kopog a szomszédja, hogy menjen át segíteni valamit, mert aki ígérkezett, nem jött el és ő éppen kéznél van. Vagy valamelyik idősebb rokonát fuvarozza, akik szerinte ezt el is várják tőle, evidensnek tekintik.

Vannak hasonló esetek máshol is?


2020. ápr. 16. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Munkahelyen ha tudják, hogy nincs családod akkor általában neked adják azokat a feladatokat amit egy családos ember nem biztos, hogy elvégezne.


Ha a szomszéd mindig át kopog akkor csak egyszerűen tudják, hogy otthon van és ki lehet használni mert szólnak és jön. Én 1-2 alkalommal mennék de a következő alkalommal megmondanám, hogy nem tudok segíteni mert ép más dolgom van sajnálom. Vagy ha így is átmegy legalább kínálják meg valamivel.


A lényeg, hogy vannak szituációk amikor ki lehet használni de vannak amik már túlzás és ha van barátnője ha nincs azért élete van.

2020. ápr. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kétszer kellett az orruk alá dugnom a határidőnaplómat, hogy válasszanak szabad időpontot. Utána megértették, hogy nem érek rá egyik pillanatról a másikra szingliségtől függetlenül.
2020. ápr. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én full remete vagyok, így nincs aki betaláljon. Munkahelyen ha hetelni kell, akkor mondjuk mindig megtalálnak.
2020. ápr. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Marha nagy tévedés, hogy egyedülállónak adnak olyan feladatot a munkában, amit egy családos nem csinálna meg! Mert, ha valakinek nincs családja azt hiszik csicskáztathatják, de annak semmi vesztenivalója nincs, így, ha szívóznak vele tovább áll. A családos emberekkel meg megcsináltatnak mindent. Hisz kihasználják, hogy a családja végett nem fog úgysem ugrálni. A legegyszerűbb, ha a munkahelyeden a közvetlen környezetednek nem mondod el a magánéletedet, nem kell tudniuk. Pókerarcot kell vágni, ha meg szívóznak akkor mondani, hogy neked semmi veszteni valód nincs, ne csicskáztassanak. Amikor egyedül voltam még, és külön költöztem a családom azt hitte majd mindennap odamegyek aztán kéznél leszek meg estig dolgozom. Párszor jött a telefon egyszer kétszer ott voltam, utána délutánra kikapcsoltam a telefonomat, aztán este visszalőttem és jött az üzenet, hogy mivan velem nem lehet utolérni. Aludtam, sportoltam, dolgoztam, főztem, lemerült a telefonom bocsi nem azt néztem stb stb. És szépen vége lett ennek
2020. ápr. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én soha nem vettem észre ilyesmit.
2020. ápr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát ez emberfüggő.


Van egy barátnő aki egyedül él és a szomszédai a koronavírus előtti időszakig valami pihenőközpontnak gondolták a lakását. Képzeld el, hogy Koraeste megjelennek a szomszédok és éjszaka mennek haza.


Egy másik barátnőm szintén egyedül él, viszont soha semmit nem kérnek tőle.


De komolyan.


Rokonai tisztaságmániások, akiknek a 99%-a meg se látogatja őt, mert biztos egy undorító putriban él (Ez a tévhit még jobban fokozódott bennük, amióta örökbefogadott egy kutyát).


Barátai közül én látogatom, régebben volt pár ember még, de azok lemorsolódtak időhiány miatt, bár a járvány miatt most én is itthon vagyunk inkább.


Soha nem kérik meg semmire. Sőt, ha felajánlja, elutasítják.

2020. ápr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyedül élek,munkahelyemen szerencsére kevésszer kellett idáig túlóráznom,viszont a családos emberek sokszor bent vannak fél vagy egy órával tovább.Mondjuk közülük sem mindenki,a munka jellegétől is függ.Szomszédok szerencsére békén hagynak,ismerjük egymást,ennyi elég is mindenkinek.
2020. ápr. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyedüli vagyok, szerencsére nem volt ilyen, azonban én önként szoktam néha menni be a munkahelyemre dolgozni.
2020. ápr. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!