Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én látom, hogy az emberek...

Csak én látom, hogy az embereket egyre kevésbé érdekli már ez a vírus?

Figyelt kérdés
Elkezdtek kinyitni a boltok, a héten kinyitottak a konditermek is. Egyrebtöbben vannak az utcán. Már senki sem hord szájmaszkot a boltban sem, pedig pár hete még rengetegen voltak.

2020. ápr. 17. 21:42
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
75%

"a koronavirus összességében véve nem pusztitóbb, mint egy erőteljesebb influenza. Csakhogy új, ismeretlen, és nincs ellene védőoltás."


Pont ezért jelenleg pusztítóbb is. Az influenza ellen van védőoltás és gyógymód, ezért halnak meg benne kevesebben, ezért nincs szükség az esetek nagy részének kórházi kezelésre sem, mert otthon is kikúrálható. A koronavírus ellen se oltás, se ismert gyógymód nincs jelenleg. A szervezeted vagy leküzdi, vagy nem. Mára már számszerűleg is többen haltak meg idén a koronavírusban, mint influenzában. Nemcsak arányaiban nagyobb a mortalitása, hanem számszerűleg is.


Influenza: 144,653

Covid-19: 155,174


Érdekességképpen, április 10-én még ez volt a helyzet:


Influenza: 133 ezer

Covid-19: 96 ezer


Sokkal durvább ütemben emelkedik a koronavírusban elhunytak száma, szóval a különbség lesz még ennél sokkal nagyobb is.


"Egy sima influenzában több százezer ember hal meg éves szinten"


Mint azt a fentebbi statisztika mutatja, idén már több ember halt meg koronavírusban.


"daganatban több millióan"


A daganat nem fertőző betegség, nem tudod elkapni senkitől sem. Nem is értem, hogy jön ide... Szomorú dolog, persze, de daganat-járvány nincs és nem is lesz, ami miatt korlátozásokat kellene elrendelni.


"Mindenki ráfeszül a mostani "hűűű de nagy járványra""


Mert ez valóban egy nagy járvány. A 21. század legkomolyabb járványa. Még a h1n1-nél tudod mennyi volt a legmagasabb napi halálozási szám? Kb. 2000. A jelenlegi járványban meg napi szinten halnak meg 5-7000-en. A h1n1 ezt a 2000-es számot ráadásul kb. a 300. napján érte el. A koronavírus ezt a 2000-es számot kb. a 80. napján érte el...

2020. ápr. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!