Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Esküszöm az összes kollegám...

Esküszöm az összes kollegám amelyik köhög mint a kutya ki fogom ütni. Az ilyen felelőtlen embereket fel tudom jelenteni valahol?

Figyelt kérdés

Ha csak sima influenza akkor is, vicc ez az egész. Van amelyiknek 1 hete dögvészen van az egész családja és ennek ellenére bejön agyonköhögi az egész munkahelyet.

Aztán most hallom, hogy fizetés volt mondja, hogy nem éri meg táppénzen lenni, mert a múlt hónapban is legalább két hetet betegeskedett.



2020. márc. 6. 13:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, én november óta folyamatosan köhögök. Szerinted azóta táppénzen kéne lennem? Az orvos se írna ki simán a köhögés miatt...
2020. márc. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

Nem elég, hogy beteg, nem elég, hogy csóró, meg betegen kell dolgoznia, hogy legyen mit ennie a családnak, te még meg is vernéd...

Simogasd meg a buksid, helyettem is. Jó gyerek vagy hallod..


Egyél erőspaprikát, hagymával, vagy ecetes tormát, meg céklát. Ha dohányzol ne gyújts rá, helyette rágj szegfűszeget, aztán ne aggódj ennyit ezen a hülye víruson!

2020. márc. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is így van. Mindenki influenzás, köhög- De muszáj dolgozni, mert 3 napot ha otthon vagy az fizetetlen, ha meg táppénz, az annyira kevés, hogy abból megélni nem lehet.

Pedig én Angliában élek, dolgozom. Ha a munkahelyemen elmennék 1-2 hét betegállományba, nem tudnám fizetni az albérletemet, megélhetésemet. Pedig a fizetésem jónak mondható, csak éppen a TB alig fizet. A munkahelyem meg nem fizeti a betegállományt.


Nem felelőtlenség, hanem csak kényszer, hogy az ember betegen is dolgozzon.

2020. márc. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Akinek családja van, az nem engedheti meg magának azt a luxust, hogy táppénzre menjen.

A legtöbb helyen bukod a bónuszt, cafeteriát, az éves jutalmat, stb, és csak az alapbéred 60%-át kapod, ami a nettódnak a fele sincs, ha jön rá pótlék.

2020. márc. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Egyrészt megértem, aki betegen bejön, mert fél a főnöktől, meg fél, hogy kirúgják. A főnököt is megértem, mert sokan egyszerűen lógnának, amikor kedvük tartja.

Mégsincs rendben, hogy tényleg mindenki bejár betegen, és ezért van az, hogy évi 2-szer kidőlök én is, mert oda-vissza passzoljuk egymásnak a vírusainkat.

2020. márc. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
19%

De ez egy orbitális f...szság... nem fogják fel, hogy a szaros táppénzparájuk miatt kiütnek 20 embert akkor összecsuklik a cég is?


Itt is ez van, az idióta barom bejön 38 fokos lázzal, taknya nyála folyik. Felvesz egy orvosi maszkot mert ez a szabály, de leveszi amikor tüsszög meg köhög.


Máshol meséltem: csaj annyira lázas volt, elaludt munka közben az asztalon, úgy zavarta haza a főnök.


Csak mondom azóta 8-an betegek csak nálunk! Ebből többeknek otthon kellett maradnia. Mekkora kiadás ez egy cégnek szerintetek? Amikor 1-2 ilyen f..szfej miatt kiesik egy teljes osztály, és nem tudjuk szállítani az eszközt mert mindenkit dögrovásra juttatott.


És ez még nem is korona, az sokkal durvább lesz, mert 10-20x több embert ver be a kórházba.

2020. márc. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
17%

Nálunk is dolgoznak 60 év feletti műszerészek, 2 immunbeteg, terhesség előtt állók, több cukorbeteg és autoimmun beteg is.


100 fős cégnél, ha teoretikusan mindenki elkapja, akkor 2-3 ember meghal.


Akár 30 ember is kerülhet kórházba, és abból 10 súlyos intenzív kezelést kell kapjon, már ha lesz még lélegeztetőgép és oxigenátor addig.


Mindez pár felelőtlen idióta miatt aki azt mondja "kamu pánik az egész, nekem úgysem lesz bajom"

2020. márc. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Az a szomorú amelyik panaszkodott a táppénzes fizura több milliót örökölt nem is olyan rég + amúgy sem szegények.

És az összes többi sem halna éhen amelyikre gondoltam. De lehet folytatni ezt az éhenhalunk gondolatmenetet, itt én jelen esetben csak olyanokra gondoltam, akik nem szorulnának rá csak leszarják embertársaikat...

2020. márc. 6. 13:58
 9/17 anonim ***** válasza:
32%

Meg amúgy a legtöbben irodában picsognak... simán lehet home office végezni az irodai munkák 99%-át. Ott a VPN, Teamviewer stb... simán elérem a gépemet és nyomom otthon a tervezést, dokumentációt stb.


A többire majd bemegyek ha kell.


A munkák nagyrésze már végezhető lehetne otthonról.

2020. márc. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Végezhető lenne, ha nem lenne egy fafejj a főnök
2020. márc. 6. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!