Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen egy antiszociális ember?

Milyen egy antiszociális ember?

Figyelt kérdés

hogy viszonyul az emberekhez?

mi jellemző egy antiszociális emberre?



2020. ápr. 18. 01:21
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Nincs lelkiismeret-furdalása, teljesen közömbös az emberek iránt, megveti őket, felsőbbrendűnek érzi magát náluk, érzelemmentes viselkedés jellemzi. Rejtett vagy nyílt agresszió van jelen. Ilyenek a gyilkosok, főképp a sorozatgyilkosok.


Fontos megjegyezni, hogy rengetegen keverik az antiszociális és aszociális fogalmát. Utóbbi társas helyzetekben nehezen alkalmazkodik/találja fel magát, nehezen barátkozik, visszahúzódó, magának való, fejletlen szociális téren, problémái lehetnek a kapcsolatteremtéssel és tartással. Míg egy antiszociális sorozatgyilkos közben lehet fejlett kommunikációval, szociális hálóval rendelkező ember, aki kifejezetten intelligens is lehet. Ld. Jeffrey Dahmer, John Wayne Gacy stb.

2020. ápr. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%

Tök érdekes, amit irsz, én mindig antiszociálisként definiáltam magamat, az aszociális fogalomról még soha nem is hallottam. Igy nem asszociálhattam rá magamról, némi szójátékkal élve. :)


Ez tuti biztos helytálló infó?


Amúgy azt irod, hogy az antiszociális lehet kiemelkedően intelligens, de ez szerintem sok aszocilisra is igaz, legalábbis rám is szokták mondani.

2020. ápr. 18. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Többnyire befelé forduló, nem nagyon érdekli a másik ember, nem annyira közeledik, el van magának.
2020. ápr. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

jellemző a GYK táborára, hogy az 1-es 0-ra volt pontozva...

Ennyi szerencsétlent egy helyen....

2020. ápr. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

nem érdeklik a társadalmi elvárások, normák, nem ezek szerint él, sokan szembe is mennek direkt mód ezekkel(nem minden antiszociális lesz bűnöző természetesen!!!!!), sokan csak távolságtartóak, extra introvertáltak, és így tiltakoznak a normák ellen pl.

személy szerint inkább mizantrópnak mondanám magam, de antiszociális személyiségzavarral címkéztek még pár éve.

2020. ápr. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2020. ápr. 19. 05:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!