Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vége a vírusnak vagy csak nem...

Vége a vírusnak vagy csak nem érdekli már az embereket?

Figyelt kérdés
Megyei jogú város. Minden nap ugyan azon az útvonalon megyek kutyákat sétáltatni. 3 ovi mellett megyek el amik hetek óta néptelenek. Ma viszont hangos kacagás jött az egyikből, jó gondoltam van kis létszámú ügyelet, azt hiszem 10 fő lehet a max. Aham hat a másik 2 oviban a gyerekek 30-40 gyerek egy kis udvaron játszott a harmadiknal szintén tele az udvar. Úgy tudtam van 2-3 ügyeletes ovi... Vagy most újra nyitva vannak?A másik 1 hete ilyenkor a kutyákat egy belvárosi parkolóban futottam mert 0 kocsi állt ott. Ma ugyan az a parkoló fullon volt. Meg az összes többi is. Tele van minden Park, tér emberekkel.
2020. ápr. 21. 11:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ja, és a másik, hogy akinek itt most nincs munkája, az külföldre fog menni, a németek, osztrákok, stb. ugyanis már - az előző hozzászólásomban leírtakat felismerve - elkezdték újraindítani az életet.
2020. ápr. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
92%

Hidd el kérdező, jobban járnak így, ha hagyhák gyorsan végig söpörni a járványt, minthogy hónapokig húzzuk. 2 hete ingadoztunk 30-60 új fertőzött szám között, most ingadozunk a 70-110 fertőzött között. Ha ez tovább folytatódik akkor ez a szám Júliusig csak emelkedni fog és soha az életben nem lesz vége. Természetesen a valóságban sokkal több fertőzött lehet, de attól ugyanott tartunk csak más számokkal.

Ezzel a kijárási korlátozással csak ártottak. A fertőzöttek kb 80%-a tünetmentes (mert ugye ebbe beletartozik az is aki nincs diagnosztizálva) , azt a maradék 20%-ot meg csak el tudják tán látni.

2020. ápr. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
92%
"persze amikor megyek haza melóból akkor lépten nyomon csapatosan kolbászoló emberekbe botlok..." - Más is megy haza melóból. :-D
2020. ápr. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
75%
Nem lenne baj a korlátozásokkal, ha tesztelnének normálisan széles körben. Budapesten még csak nemrég kezdték szűrni az idősotthonokat, most a hajléktalanszállókat (megjegyzem, a hajléktalanok meg ott csöveznek a tömegközlekedésen...), találtak is betegeket, persze. Közel sem a valós számokat tudjuk. Sokkal több a fertőzött de tünetmentes vagy enyhe tünetekkel rendelkező, mint amit a statisztika mutat, nekem is van ismerősöm, aki erre gyanakszik, azt mondta, nem a szokásos influenza ment végig rajta, orvossal is egyeztetett, mégse tesztelték.
2020. ápr. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Eddig még megoldották valahogy a szülők, hogy otthon maradjanak a gyerekkel. Egy ideig anya volt szabadságon, aztán apa, aztán táppénzre mentek, hogy otthon lehessenek, de hónapokon át a legtöbben ezt nem tudják fenntartani, ha épp nem olyan a munkájuk, amit otthonról lehetne végezni. Szóval kihasználtak minden lehetőséget, de kb eddig tartott a dolog, mostmár kénytelenek voltak beadni a gyereket az óvodába.

A két hónapja megvásárolt 4 raklap lisztből és 60 kiló cukorból most lett elegük az embereknek, eddig elvegetáltak valahogy a tartalékokból, de már igényük lenne pl friss élelmiszerre, úgyhogy kénytelenek elmenni vásárolni.

2020. ápr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
82%

Egyrészt szerintem a legtöbben kezdik felfogni, hogy úgyis utolér minket, nem lehet megúszni, csak halasztani. Aki hetek óta otthon ül, valószínű az is el fogja kapni, (vagy már túl is van rajta), csak később. Na bumm.

Másrészt látjuk, hogy totál mindegy mit közöl a kormány számok formájában, annak egészen biztosan semmi köze a valósághoz, vagy is fogalmuk sincs hol tartunk és mi lesz a végkifejlet. Látszat intézkedéseket teszünk és ebből sok embernek elege van, én is meguntam. Nem lehet félelemben, bezártságban élni hónapokig. Legtöbbeknek már most elege van. Sok cég 2-4 hetekre leállt. Ha nem indul újra, végleg húzhatja le a rolót. Egyszerűen nem lehet hónapokra megállítani az életet a hivatalosan közölt napi 100 új fertőzött miatt, akik közül átlag 77 év feletti súlyos betegek halnak meg. Uram bocsájt, szegények egyébként is meghaltak volna, ha nem természetes úton, akkor a következő influenza szezonban.

Az emberek kezdik elveszíteni a türelmüket és szerintem ez így természetes. Valahol ezért is számít azt gondolom a kormány a korábban jelzett júliusi csúccsal szemben májusra. Én azt mondom nézzünk szembe azzal, ami jön. Többen mennek tönkre, ha nyújtjuk még hónapokig.

2020. ápr. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

A svéd miniszterelnök sz.art bele az egeszbe. Azt mondta menjen vegig az egész lakosságon. Ott fontosabb a gazdaság. Kb egy hete már bánta, mert szépen sorra betegszenek le és egyre több a halott.

Nálunk nem növekszik, mert intézkedéseket hoztak. Szinten kell tartani, utána megpróbálni újra mindent megnyitni. Azok az országok ahol feloldották a kijárasi tilalmat stb... szigorúan kötelező a maszk viselése. Nem nyithat ki az összes bolt stb... kevesen járnak el. Mozik, éttermek stb... tuti üresek lesznek még.

Szoval ne úgy képzeljétek el, hogy ezekben az országokban egyik napról a másikra minden olyan lesz mint régen. Ahhoz évekre lesz szükség.

2020. ápr. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha valósabb számokat tudnánk, vagyis szélesebb körben tesztelnének, meg tesztelnék az enyhe tünetekkel orvoshoz fordulókat (nem csak az élsportolókat, hírességeket, hanem az átlagembert is, nekem is van olyan kollégám, akit gyanús tünetekkel nem teszteltek, pedig orvoshoz fordult), jobban lehetne szervezni és tervezni az intézkedéseket.
2020. ápr. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!