Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi ember még a...

Miért van ennyi ember még a diplomások között is, aki képtelen kultúráltan kommunikálni, ha valamivel nem ért egyet?

Figyelt kérdés

Szerencsére való életben ritkán történik meg ez az eset, de online térben egyesek igazán méltatlan stílust engednek meg maguknak. Többször is előfordult, hogy itt is kifejtettem a véleményemet segítő szándékkal a kérdezőnek, és diplomás emberek is egyszerűen letámadtak. Miközben aki felsőfokú oktatásban vett részt, az biztos hogy volt olyan formális közegben, ahol diplomatikus és személyeskedéstől mentes kommunikációt látott, valamint egy hipotézist több szempontból is meg kellett közelítenie, egyszóval elméletileg objektív, nem élből elutasító vagy akár élből elfogadó gondolkodásmódra tanították. De szerintem ehhez nem kell egyetem, csak egy alapvető normális szülői nevelés.


Egy normális eszmecserének/érvek ütköztetésének így kéne kinéznie:


A: állítás, érvek

B: ellenérvek, másik állítás, érvek


Mindezt tiszteletteljes stílusban. Ennek ellenére a következő zajlik le:


A: állítás, érvek

B: megbotránkozás, hogy micsoda baromságokaz beszél A, saját állítás, némi érv, elhordja A-t minden hülyének, személyeskedik és esetleg a szakmai kompetenciát is megkérdőjelezi ismeretlenül.


Miközben én látom, hogy az ő meg az én érvem is megállja a helyét, csak egy másik megközelítésből. Egyszerűen nem értem, hogy miért vált ki egyesekből ekkora dühöt és agresszivitást egy tőlük távol álló vélemény, de igazából egy felnőtt embertől az is elvárható lenne, hogy átgondoljon higgadt fejjel egy másik koncepciót. És ha ez megtörtént, és továbbra is tartja a véleményét, hogy az állítás nem állja meg a helyét, akkor sem úgy beszél a másikkal, mint kocsis a lovával.


2020. ápr. 21. 22:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Megfogalmaztad a választ:

"De szerintem ehhez nem kell egyetem, csak egy alapvető normális szülői nevelés."

Az egyetem nem pótolja a szülői nevelést.

2020. ápr. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
a konkluzió kimaradt.
2020. ápr. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Ez leginkább a neveléstől függ (annak hiányától).
2020. ápr. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
A diploma az adott szakmához kapcsolódik, nem a viselkedéshez. Másrészt online, névtelenül sokan könnyebben kiengedik a fáradt gőzt, a felgyülemlett feszültséget. Én igyekszem érvelni, de van úgy, hogy nekem is kicsúszik a B+
2020. ápr. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4 tényleg vannak nagyon idióta hozzászólások, amikor kinyílik a bicska a zsebedben, de most inkább arról van szó, mikor valakinek nem az első gondolatát adod vissza, és ő felháborodik.
2020. ápr. 21. 23:10
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Meg amúgy is diploma és diploma között van külömbség. Nem lehet egy halmazba vonni, minden diplomást.


Olyan mint a "nem diplomás". Ott is van külömbség az érettségivel irodában dolgozó és a 6 osztályt végzett közmunkás között.


Attól még hogy valaki "diplomás" nem jelenti semmit sem.


Amúgy BMEn egy mérnöki szakon járok, ha látnád milyen primitív néhányuk.


Szóval még egy normális szak, tényleges akadémia környezet sem garantálja hogy normális az ember személyisége...

2020. ápr. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Nem csak diploma és diploma között van különbség, de teljesen más egy szakbarbár (akármilyen szuper diplomája van), meg egy szélesebb látókörű ember.


Kérdező, az ilyenekre én legyinteni szoktam egy B+ kíséretében, olyan lenne az ilyenekkel hosszas szókaratéba bocsátkozni, mint galambbal sakkozni. Amint valaki elkezdi a személyeskedést meg a terelést, én befejezem, mert nem látom értelmét, hogy tovább folytassam a társalgást. Ilyen miatt semmi kedvem ínhüvelygyulladást összeszedni. Te is engedd el. :-) Amíg figyelmet kap, folytatja. Ha nem kapnának figyelmet, hamarabb leállnának, nem lenne közönség.


Amúgy ettől az oldaltól függetlenül, van, aki azért ilyen, mert pszichés betegsége van, diplomások sem kivételek sajnos, ez pedig lehet nagyon összetett probléma.

2020. ápr. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

A harmadik képzésem taposom. Sok dolgot tanultam, de illemre és érzelmi intelligenciára sehol sem próbáltak nevelni.


Attól, hogy az embernek jók a logikai képességei és a memóriája, nem fogja érezni, hogy mikor tapló. Nyilván a logikai készség segít ebben, de az impulzuskontrollban és az empátiában nem feltétlenül.


Főleg ha nem emberközeli szakmában van az illető.

Munkámat tekintve az IT-ben dolgozom pár éve, az utolsó diplomám is ezen a területen szerzem meg. 50-60 fejlesztő és diplomás mérnök, elemző van a csapatban. A felüket akkor sem engednék a megrendelő közelébe, ha kérné. Egyszerűen piszkosul nehéz velük emberileg, a szájukba rágni az alapvető illemet és rájuk szólni, ha sok lesz az arrogancia. Aki a gép előtt nőtt fel és ott is dolgozik, csoda, ha tud az emberekkel viselkedni. És az még a kisebbik rossz, ha csak béna és kínos. Van elég sok kompromisszumképtelen, érzelmileg hülye gyökér, aki ha egy hajszállal kevesebbet tudna, már nem dolgozna velünk.

2020. ápr. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Röviden: a diplomával nem jár együtt automatikusan az emberség és a gerinc. Személyes tapasztalat sajnos.
2020. ápr. 22. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Sunshinedoll ***** válasza:
90%
A diploma nem jelenti azt, hogy valakinek jók a konfliktuskezelési és kommunikációs készségei. Semmi köze nincs hozzá, kivéve, ha valaki mondjuk kifejezetten pszichológiát vagy kommunikációt tanult. Ezek olyan készségek, amik nem függnek össze azzal, hogy kinek milyen diplomája van, vagy ki mennyire okos például.
2020. ápr. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!