Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi ember még a...

Miért van ennyi ember még a diplomások között is, aki képtelen kultúráltan kommunikálni, ha valamivel nem ért egyet?

Figyelt kérdés

Szerencsére való életben ritkán történik meg ez az eset, de online térben egyesek igazán méltatlan stílust engednek meg maguknak. Többször is előfordult, hogy itt is kifejtettem a véleményemet segítő szándékkal a kérdezőnek, és diplomás emberek is egyszerűen letámadtak. Miközben aki felsőfokú oktatásban vett részt, az biztos hogy volt olyan formális közegben, ahol diplomatikus és személyeskedéstől mentes kommunikációt látott, valamint egy hipotézist több szempontból is meg kellett közelítenie, egyszóval elméletileg objektív, nem élből elutasító vagy akár élből elfogadó gondolkodásmódra tanították. De szerintem ehhez nem kell egyetem, csak egy alapvető normális szülői nevelés.


Egy normális eszmecserének/érvek ütköztetésének így kéne kinéznie:


A: állítás, érvek

B: ellenérvek, másik állítás, érvek


Mindezt tiszteletteljes stílusban. Ennek ellenére a következő zajlik le:


A: állítás, érvek

B: megbotránkozás, hogy micsoda baromságokaz beszél A, saját állítás, némi érv, elhordja A-t minden hülyének, személyeskedik és esetleg a szakmai kompetenciát is megkérdőjelezi ismeretlenül.


Miközben én látom, hogy az ő meg az én érvem is megállja a helyét, csak egy másik megközelítésből. Egyszerűen nem értem, hogy miért vált ki egyesekből ekkora dühöt és agresszivitást egy tőlük távol álló vélemény, de igazából egy felnőtt embertől az is elvárható lenne, hogy átgondoljon higgadt fejjel egy másik koncepciót. És ha ez megtörtént, és továbbra is tartja a véleményét, hogy az állítás nem állja meg a helyét, akkor sem úgy beszél a másikkal, mint kocsis a lovával.


2020. ápr. 21. 22:42
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

@10

Ne hidd... Pszichológia szakos voltam, ott is ugyanolyan flúgos emberek vannak. Legalábbis alkalmazás szintjén nem jutottak el semeddig az általad említettekben. Ráadásul nagyon sok a sérült ember, aki másokat megfejteni van ott (vagy épp magát). :D

2020. ápr. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!