Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Személyesen ismersz olyan...

Személyesen ismersz olyan valakit, aki csak kevés embernek engedi meg, hogy tegezzék?

Figyelt kérdés
Nem feltétlenül életkor vagy pozíció miatt. Lehet akár családtag is.
2020. ápr. 23. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Nem, 25 éves vagyok, már az idősek nagyrésze is magától felajánlja hogy tegezzem őket, a fiatalokat meg alapból tegezem. Örülök hogy kikopik a magázás a nyelvből, modoros baromságnak tartom ami idejétmúlt és semmivel több tiszteletet nem adsz vele, mintha illedelmesen tegeznél valakit. Ha a korosztályomban valaki felszólítana hogy magázzam, kiröhögném és ott hagynám
2020. ápr. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
31 vagyok és kb mindenhol tegeznek.
2020. ápr. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Nagymamám senkinek nem engedi meg, hogy tegezzék. A saját gyerekeinek is magázniuk kell őt.
2020. ápr. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%

Nem tudom hányadik tegezős kérdés már ez, de továbbra is kitartok amellett, hogy a magázódás sosem fog kikopni, legalábbis jobb körökben nem. Aki ismeri az illemet, az tudja milyen helyzetekben kell alkalmazni!!

#1 Bár én még fiatalabb is vagyok egy évvel, de ha a munkahelyemen találkozunk, akkor meg foglak kérni, hogy ne tegeződjünk. Persze ha más körülmények között találkoznánk (pl. utcán, buliban), akkor alap a tegeződés. (Mint az előbb mondtam, helyzetfüggő).

Ha megöregszem, biztosan szóvá teszem, hogy ne tegezzen le egy ismeretlen , aki kb a gyerekem lehetne.

2020. ápr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

Most hirtelen az idős dokinénink jut eszembe, aki, ahogy hallom, a saját munkatársaival sem tegeződik, magázza az asszisztensét és a védőnőket is. Nem tudom, ez orvosi körökben mennyire általános, nekem furcsa hallani.

A szüleimnek van egy takarítónőjük, aki szinte családtag, kéthetente jár, ott ebdédel, még a családi eseményekre is meghívják, és apukámmal a mai napig magázódnak. Azt mondják, azért, mert nekik ez így tetszik, amúgy tök jóban vannak.

2020. ápr. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
19%
Szerencsére kevés ilyen embert ismerek, most nem is jut eszembe senki, és nem is értem, miért várják el egyesek a magázást. Nekem főleg a kölcsönösség számít, akár tegez valaki, akár magáz, az legyen kölcsönös. Elfogadom a magázást is, kölcsönös alapon, de tegeződni sokkal egyszerűbb és természetesebb.
2020. máj. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én magam se szívesen tegeződöm ismeretlenekkel.


Szerintem azok tegeződősek, akik kevés klasszikus irodalmat olvastak. Ha egyáltalán.

2020. máj. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!