Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A 21. századi magyar emberek...

A 21. századi magyar emberek között miért elterjedt ennyire a külföldiek utálata?

Figyelt kérdés

Utáljuk az iszlámokat, az ázsiaiakat, a németeket, a franciákat, a szlovákokat, a románokat, az ukránokat, az amerikaikat, az angolokat, a spanyolokat, a görögöket, az oroszokat, az osztrákokat, az afrikaiakat, az olaszokat, az észak-európaiakat.


Van olyan náció egyáltalán, amivel szemben nincsenek ellenérzések a köztudatban? Van olyan nép, amit egy terjedelmesebb réteg inkább barátnak tekint, mint ellenségnek?


Nem uszítani akarok, csak az oldalon felbukkanó kérdésekből / megjegyzésekből ez jött le. Miközben vendégszerető és barátságos népnek is tarjuk magunkat elvileg.



2020. ápr. 24. 19:41
 1/6 Úgysetudodkivagyok ***** válasza:
100%
Lengyeleket szeretjük
2020. ápr. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
A 21. századi magyar ember a saját nemzetét is egyfolytában fikázza, erre ez az oldal is ékes példa. Annyi itt mostanában a magyarellenes-válasz, hogy az már vicc.
2020. ápr. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Mi az, hogy iszlámokat? Az iszlám egy vallás, a híveket iszlamistáknak, mohamedánoknak, muszlimoknak vagy régiesen moszlimoknak nevezzük. Tudhatnád ezt, ha annyira szereted őket.
2020. ápr. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
28%
Én fordítva érzem! Nem is tudom melyik az egyike azoknak a népeknek, amelyiket mindenhol megpróbálják hülyére venni! Nem is tudom, melyik az a nép, amelyikkel a gazdaságának még foszlányokban működgető részeit is hazavágatták közel 30 év alatt, - mert hülyének nézték. Nem is tudom, melyik a népek egyike, amelyikre mindig is kettős mércével tekintettek, tekintenek, lenéznek a (katonai és/vagy gazdasági) "szövetségeseik". Alaphelyzetből eszem ágában nincs utálni a külföldieket, de ennek feltétele, hogy ne érezzem én sem, hogy lenéznek! Ki is utál, kicsodát?
2020. ápr. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Európa, de főként Közép- és Kelet-Európa államaiban az etnikai másság okozta feszültségeket többek között (de elsősorban) a rossz gazdasági helyzet hozza létre.
2020. ápr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 FoxtrotLidérc ***** válasza:
88%

Nekem a saját tapasztalataim alapján van igen erős negatív véleményem úgy általában a nyugatiakkal szemben. Sokat dolgoztam olyan helyeken, ahol bizony kell foglalkozni emberekkel - így külföldiekkel is.

Amit nagyon sok esetben tapasztaltam a részükről, az a tömény lenézés, lesajnálás csak azért, mert más honfitársam kiviselkedte magát előttük. Vagy nekik szabad úgy általában véve lenézni bennünket? Nyilván nem, mert helytelen.

A másik, hogy itt van ez a cikk. [link]

Az, hogy nem megvette, inkább elcserélte a házakat jobbra, az odáig oké. Mi most költözünk el egy Pest megyei községbe. Nagyon nem szeretném átélni azt, hogy random külföldi folyamatosan a nyakamra jár, mert kell neki a házam. Nem! Azért ODA akarunk költözni, mert AZ A HELY TETSZIK nekünk. Ezt meg kell érteniük. Ha mit tudom én, felvirágoztat egy kihalt zsákfalut, az rendben van, tegye. De ami a MIÉNK, arra ne fájjon a foga. Nem az zavar, hogy érvényesül, hanem az, hogy esetleg elvárja tőlünk hogy MINDEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT MI ALKALMAZKODJUNK HOZZÁ. Ez etikátlan.

2020. ápr. 25. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!