Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért zavarja az embereket,...

Miért zavarja az embereket, ha valaki mást/máshogy étkezik, mint ők? (Tejre müzli, vegetáriánus életmód)

Figyelt kérdés

Őszintén, kinek ártok azzal, ha előbb öntöm a tejet, mint a müzlit? Egyáltalán ki foglalta törvénybe, hogy mi a helyes sorrend? És az a baj, hogy ezt sokan nem viccből csinálják. Egyik magyar videós (Maris) kitalálta, hogy direkt olyan dolgokat posztol, ami a követőinél kiveri a biztosítékot, majd ebből csinál egy vicces videót. Ez is köztük volt, Insta storyba kitett egy videót, amiben egy tálba tejet önt, majd rá gabonapelyhet. Erre több százan írtak, hogy ezt mégis hogy gondolja, nem így kell, stb. Amikor feltöltötte a videót, sokan megnyugvásukat fejezték ki kommentben, mert ezen idegeskedtek egy hete, hogy egy random ember egyszer a tejet öntötte először a tálba. Egyébként az én magyarázatom, hogy miért eszem "hibásan", az, hogy nem szeretem, ha átázik a müzli, szeretem, ha jó ropogós marad és gyorsan szoktam megenni.


Ugyanúgy kezdem ezt is: Kinek ártok azzal, ha nem, vagy csak kevés húst eszem? Sőt, pont, hogy ez a jó, sokan etikus okokból nem esznek húst, én szimplán azért, mert a csirkemellen kívül egyiket sem szeretem. Túl rágós nekem, meg az íze sem tetszik, nagyon eltelít, stb. Senkit soha nem kényszerítettem arra, hogy ne egyen húst, sőt, nem is javasoltam senkinek. De a többség kiborul, ha egy étkezésében nincs hús, hát még azon hogy kivannak, ha megtudják valakiről, hogy van, hogy akár egy napig is kibírja nélküle! Ezt azóta tapasztalom, hogy társkeresőzök és ott szóba kerül a kaja. A kedvenc hamburgerezőmet is szoktam említeni, viszont ott pont egy húsmentes hamburger a kedvencem. Ilyenkor kemény beszólásokat kapok, hogy "uhh, hát ez nem nyűgözött le, vega vagy?" "mi? az nem is hamburger, undorító" "mi? ez azt jelenti, hogy te egyáltalán nem eszel húst? ugye nem így van???" de ha csak annyit mondok, hogy szeretem a gyümölcsöket, arra is képesek azt írni, hogy "DE UGYE NEM VAGY VEGA?!". Szóval én a közhiedelemmel ellentétben életemben nem találkoztam olyannal, aki nem eszik húst és erőlteti ezt másokra is, olyannal meg sokszor, akinek a vérében is hús folyik és be is verne mindenkinek, aki egy hamburgert kér az étteremben.


De most tényleg, nem tök mindegy, ki mit és hogyan eszik? Ezen annyira képesek felháborodni emberek, hogy még nekem van lelkiismeret furdalásom, ha előbb öntöm a tejet, ja, és ebben a reggeliben nincs is hús, az dupla lelkifurdalás. :D


2020. ápr. 24. 20:27
1 2
 1/11 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%
Nem olvastam el vegig, de akik ilyenen huppognek, nagyon unalmas es silany, ingerszegeny az eletuk. Ennel asszem nem kell tobbet mondjak.
2020. ápr. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, hogy ezen hogy tudja magát felhúzni valaki, még ha nem is értek egyet valami ilyesmivel, akkor is max azt gondolom, hogy én nem így csinálnám de mások felőlem nyugodtan csinálhatják. Főleg más étkezési szokásai rám 0 kihatással vannak, úgyhogy teljesen mindegy. Én vegán voltam egy darabig, de nem idegesítettem vele az embereket, mégis sokan személyes sértésnek vették valamiért.
2020. ápr. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a családomat idegesítem azzal, hogy először leeszem a levesnek a levét, és utána eszem a sűrűjét. :) Őket ez zavarja, pedig nekem így jó, és kész. A másik ilyen, hogy a pizzát nem 4 szeletre, hanem kisebb, szabálytalan darabkákra vágom fel.
2020. ápr. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Miss Endzsi ***** válasza:
54%
Miért foglalkozol ilyen retardáltakkal?
2020. ápr. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Mindenki úgy eszik ahogy akar és azt amit akar.
2020. ápr. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom, miért kellett törölni egy előző választ, de leírta a lényeget. A kutya nem törődne vele, hogy ki mit eszik, ha egyesek nem hangoztatnák lépten-nyomon az étkezési szokásaikat és nem akarnák másokra erőltetni
2020. ápr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én kb a füstölthús miatt kapom az ívet mindig, hogy az nyers. Rá hagyom... Mindenkire. Azt szoktam mondani kb 3 hete még léllegzett.
2020. ápr. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

1, A tej-műzli szitu csak egy poén. Senki sem veszi komolyan.

2, A vegánokkal a többségnek nincs baja. A vérvegánokat nem bírja senki, akik döngetik a mellüket és mindenhova szétkürtölik, hogy mekkora királyok.

2020. ápr. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én se értem. Tőlem is megkérdezte amúgy normális ismerősöm, mikor salátát ettem ebédre, hogy “bebuzultál?” De még a csirkehús se “ férfias” sokak szerint.
2020. ápr. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Mert az "étkezéseddel" egy szükségtelen holokausztot támogatsz. https://www.youtube.com/watch?v=rVR7NjnMkIc
2020. ápr. 25. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!