Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A régi időkben, értsd pár...

A régi időkben, értsd pár évtizeddel ezelőtt, a nők jobban tartottak a férfiaktól, mint ma?

Figyelt kérdés
Amikre gondolok: sok nő érzelmileg zsarolja a férfiakat, elég durván beszól nekik, próbálja megalázni, kihasználva hogy általában semmilyen retorzió nincs.

#nők #feminizmus #femináci #csakaférfiaahibás
2020. ápr. 25. 09:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Az talán jobb volt, hogy régebben ugyanez történt, csak fordítva? Teszem hozzá, akkor még ez elfogadott is volt valamilyen szinten.
2020. ápr. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Egyetértek az előzővel, hasonló választ akartam írni.
2020. ápr. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Imádom amikor így tudják, hogy ki hogyan éli az életét, hogyan bánik a párjával.
2020. ápr. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért számítana ma már rossz dolognak az, hogy meg akarja védeni magát valaki úgy, hogy később ne kelljen fizikai bántalmak érjék? Mert általában a beszólás, megalázás akkor van jelen, ha indulat váltja ki. Az indulatot pedig genergálnia kell valami zavaró forrásnak - régebb ez általában a munkából agresszívan hazatérő férj volt, aki alkoholba fojtotta kimerültségét és végül, hogy sikeresnek érezze magát elnyomást gyakorolt afelett, aki felett tudott.

Akik durván beszólnak, megalázzák a másik nemet ma ok nélkül, azok nem vetíthetőek ki a mai női társadalom egészére. Ne általánosítsunk és ne ítélkezzünk!

Egyszerűen ők ilyenek. És sok férfi is ilyen. Fordítva se jobb, és a múlt századokban bizony fordítva volt - nehogy már azt a kort díjazzuk.

2020. ápr. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Miért tartottak volna a férfiaktól?

Meg mi az, hogy "retorzió"?

Szerinted a férfiak nem viselkednek így nőkkel? Vagy az rendben van szerinted?

2020. ápr. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

sokkal több nő viselkedik állat módjára a férfiakkal, mint fordítva.

Ha egy férfiba beleköt egy másik, és nem hagyja nyugodni, előbb vagy utóbb fizikailag elfajulnak a dolgok.


Sok nő ezt kihasználja, hogy a legtöbb (90%) férfi úgy lett nevelve, ebben a liberális világban, hogy nem emelhet kezet egy nőre. Még ha a nő kezdi a verekedést, úgy se.


Konkrétan az egyik legjobb barátomat pofozta fel a nője, mert a csávó számonkérte rajta miért csalja..

2020. ápr. 25. 11:50
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

Na figyelj!

Még mindig általánosítgatsz. Erről szokj le.

Csak mert láttál 1-1 esetet nem jelenti, hogy úgy is van. Én például több esetet láttam amikor a férfi állat módjára verte a feleségét, mert fizikai főlénnyel küzd. Vagy több esetben van olyanról szó, hogy egy férfi megerőszakol egy nőt - mert úgy érzi megteheti.

A családon belüli erőszak, bántalmazás kérdésében megintcsak több férfiról hallottam, illetve több ismerősöm van. Most akkor én is verjem a mellem, hogy a férfiak mekkora görények és a nők kéne uralják a világot, úgy ahogy régebb a férfiak?

Nem, mert félre tudom tenni ezeket, és rá tudom fogni, hogy ez csak ott van úgy, és máshol nem. Félre teszem az ilyen ügyeket, és selejtnek nevezem. Ahogy te is selejtnek nevezheted a barátod csaját, aki verekedett. Ne hidd, hogy ez nőtől elfogadottabb. És ne avatkozz és szűrj le tanulságokat a barátod esetéből.

2020. ápr. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

A beszólogatós nők most is ugyanúgy tartanak a férfiaktól,pont ezért szólogatnak be nekik.

Ha a férfit már rögtön az elején tehetetlenségi helyzetbe hozzák,akkor úgy érzik náluk van a hatalom,így nem kell félniük a férfitól.Persze,hogy ez mennyire járható út,az más kérdés,mert előbb-utóbb valószínűleg lesz retorzió.Az elnyomott a legtöbb esetben fel fog lázadni az elnyomó ellen.

2020. ápr. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%
Sok nő viselkedik állat módjára?! Ez fordítva is igaz. Az a férfi nem állat aki nem nyújt támaszt a féleségének amikor szüksége van rá és ha a nő emiatt eltavolodik akkor megcsalja,mert tőle elhidegültek...csak megjegyzem ehhez ő is hozzájárult.Nem számít ha a felesége nem számíthat rá, két kisgyerek is volt nem bírta ki,hogy ne használja a p...ét.
2020. ápr. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
23%
Igen, 2 generációval ezelőtt (40-50 éve) teljesen elfogadott, úgymond természetes volt, hogy a férj időnként pofonnal zárja le a vitát, vagy a hisztis asszonyt egy pofonnal nyugtatja meg. Saját becslésem szerint, egy jól működő házasságban erre nem került sor gyakran, lehet, hogy összesen csak néhány alkalommal, az egész házasság alatt, de ez elég volt arra, hogy a nő ne vigye "túlzásba". Abban az időben a szülőknek is gyakrabban eljárt a kezük.
2020. ápr. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!