Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ettől tényleg le vagyok...

Ettől tényleg le vagyok maradva századilag a többiektől? Ez miért böki más szemét? 18/l

Figyelt kérdés

Nem azért, mert bánom. Nem bánom, hogy nincs ezek egyike sem az életemben, csak nem értem, ez miért baj?


Nincs Instagramom, se Twitterem, se Snapchatem, csak facebook, azt is a barátnőmmel és anyámmal való kapcsolattartás és a mostani vírushelyzet miatt, mert a tanárokkal ott kommunikálunk. Az okostelefont butafonra cseréltem, mert úgy voltam vele, nem kell az iskolába, az utcára, eleget vagyok netközelben itthon. Kényelmesebb, nyugisabb így az élet. Ha meg idegen helyre megyek és telefonról kellene segítség, maximum viszek, előre tervezve.


Neten beszélgetnék valakivel, legyen mondjuk anotalk, és rögtön a szia után, ha egyáltalán köszönnek, és írják, hogy snapchaten folytassuk, én meg írom, hogy nincs, és már tovább is áll. Volt akitől megkaptam, hogy őskövület vagyok, melyik évszázadban élek, stb.


Szerintem, nekem ez nem gond, nem ezért született a kérdés. Csak kíváncsi vagyok, ha ettől tényleg "le vagyok maradva", ez más szemét miért zavarja?



2020. ápr. 25. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Semmik különös nincs ebbe, pár évvel vagyok idősebb mint te, ugyan a Snapchat kivételével mindegyik közösségi oldalra regisztrálva vagyok, de egyiket sem használom aktívan, és képeim, posztjaim sincsenek, egyedül a Messenger, amit napi szinten igénybe veszek.


Okostelefonom is van, de azt sem nyomkodom naphosszat, ugyanakkor bizonyos kényelmi funkciói miatt nem fogok lemondani róla, és jelenleg kommunikáció szempontjából is fontosnak tartom (pl. egyetemi emailek kapcsán).

2020. ápr. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Én mindegyik oldalra felregisztráltam vagy 4-5 éve, egyszer beléptem, és azóta nem használtam egyiket sem, szóval nem vagy lemaradva. :) Minek Snapchat vagy Twitter? Messengeren beszélgetek azzal a pár emberrel akikkel szoktam naponta, és ennyi.

Egyedül a telefonnal nem értek egyet, mert az bármikor jól jöhet. Nem kell egész nap azt nyomkodni nyilván, a táska alján jó helyen van és ha nagy szükség van rá bármikor előveheted.

20/L

2020. ápr. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok, az ebbe helyett, ebben-t írnék.
2020. ápr. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A telefont még néhány évig biztos nélkülözöm. Most lesz meg a szakmám, utána két évig maradok, hogy érettségit szerezzek. Őszintén szólva meguntam, hogy osztálytárs küld valamit, és rászólok, de utána is folytatja, nézzem meg, nézzem meg, néééézem meeeg. Meg amikor kíváncsi vagyok valamire, mert pl: játék új epizódja kijött, és kíváncsi vagyok az illusztrációkra, és eljutottam az elképedésig, hogy nap végéig nem bírom ki net használata nélkül, pedig nem tartozok a függő kategóriába, de már a közelében éreztem magam. Az iskolám két percnyire van, így még csak azt sem mondható, hogy pl: gondban lennék, jöjjön értem valaki, hogy hazafuvarozzon. Eljárni meg vírus nélkül sem járok el igazán sehova. Ha meg mégis kellene, van itthon érintős, de amióta minden telefon hatalmas, nincs meg a normális méret, amit anno szerettem, azóta egyre inkább vágytam butára.
2020. ápr. 25. 12:05
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem, teljesen normális ember vagy, semmi gond nincs veled. Jobb eséllyel fogod tudni megélni az életben igazán fontos dolgokat, nagyobb eséllyel fogsz gondolkodó, érzelmileg fejlett, intelligens felnőtté válni. Nem leszel se idegbeteg a rohanó világtól, se felszines a közösségi médiában való pózolástól.


Én ugyanigy élek, mint te, és bár én idősebb vagyok náld, de az én korosztályom is bőven benne van ugyanezekben a dolgokban, mint a tiéd... De én csak sajnálni tudom őket miatta, hogy beszippantotta őket a virtuális világ, és az őrült tempó.

2020. ápr. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Igen; az ha nem haladsz az új dolgokkal, és lehorgonyzol a régieknél annak ellenére, hogy konkrétan semmit sem veszíthetsz azzal, ha pl van nálad egy telefon ami képes több dologra, csak azért mert ez a hepped, tényleg jelentheti, hogy le vagy maradva, de ha neked így jó, akkor kit érdekel?
2020. ápr. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy elmaradva és normális vagy. Ha viszont azon képes vagy pörögni, hogy mások miért gondolnak rólad ezt vagy azt, az nem túl jó.

Ha valaki nem akarja ezeket a dolgokat használni, ne tegye. Nekem is volt olyan, hogy töröltem magam, mert épp olyan kedvem volt. Nem történt semmi. Volt butatelefonom is egy jó ideig. 1-2 ember szólt, hogy milyen menő, de régen láttak ilyet, mennyivel jobban bírta az akksija és ilyenek.

De, nekem is volt olyan ismerősöm, aki egózva adta elő, hogy ő ezt és azt nem használ, ő milyen jó. Na, őket tényleg megszólták.

2020. ápr. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

A világ folyton változik, növekszik, fejlődik.

20 éve volt egy rakás olyan ember, akik csóválták a fejüket, mert hogy milyen felesleges minden újdonság, (ami ma alapnak számít) és megmaradtak a saját kis világukban.

50 éve szintén.

100 éve szintén.

500 éve szintén.


Nem hiszem, hogy van értelme leragadni idejétmúlt dolgoknál, hiszen az újat tudod szabályozni, és annyit használod, amennyire épp szükséged van belőle (ergo nem kell egész nap a telefont nyomkodni. nem kell mindent kiposztolni instara. nem kell mindenkivel snapchatelni. ha zavar hogy írnak, le tudod nemitani az illetőt) és be tudod építeni úgy az életedbe, hogy a hasznodra váljon, és a segítségedre legyen.


Szerintem mindkét véglet rossz. Az is, amikor valaki képtelen leszaladni a netrol 2 percre, de az is, hogy valaki nem is hajlando beilleszkedni ebbe az új kommunikációs formába.

2020. ápr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jól csinálod, chill vagy te is, mint én. 😎
2020. ápr. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!