Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Paradoxon! Miért sértő egyes...

Paradoxon! Miért sértő egyes emberek számára, ha bocsánatot kérnek tőlük?

Figyelt kérdés

Általában az emberek értékelik azt, ha a másik beismeri a tévedését és elfogadják a bocsánatkérést. De van néhány ember az ismeretségi körömben, továbbmegyek a családomban is, akik megrekednek a 10 éves szinten, és tetézik azzal, hogy én ne kérjek bocsánatot! Aztán ugyanezek az emberek hozzám vágják azt, hogy ,,Te sose ismersz be semmit!" Meg ha elnézést is kérek, cinizmust és pofátlanságot képzelnek oda, ahol nincsen, és legtöbbször a bocsánatkérés után még rosszabb a helyzet, mint előtte.


Nem komoly okokról van itt szó, hanem pl. olyanról, ha más véleményével én nem értek egyet, vagy ha a tanácsát mégsem fogadom meg, mert időközben máshogy lett stb..


Miért van ez? Miért nem képesek ezek az emberek továbblépni, ,,egy jól van, semmi bajjal"?

Akkor megérteném, ha mondjuk elszerettem volna a nőjüket, megloptam volna őket vagy megöltem volna valakit. De így??


Előre is köszi a válaszokat!



2020. ápr. 25. 21:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs miért van ez, de ezt magamon már régóta észrevettem. Alapból nem vagyok egy sértődős típus, és hamar elengedem a dolgokat, de ha erre valaki azt mondja "ne haragudj", na pont az a pillanat az amikor elkezdek haragudni. Talán jobban szeretem a "hülyeséget mondtam/csináltam" mondatokat, mert ott bevallja az illető a hibáját, én meg nem vagyok egy istenség, aki bocsánatokat osztogasson az embereknek.


Ha valaki tudja a választ engem is érdekelne.

2020. ápr. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha bocsánatot kérsz,nem tud veled vitatkozni,mert erkölcsi fölényt szereztél.Elfogynak az észérvek,és pánikba esik,mert hát egy bocsánatkéréssel nem lehet vitatkozni(persze látod,belekötni így is bele tudnak)Fél,hogy adott esetben be is kellene ismernie,hogy nem ő a megmondóember,akinek mindenben igaza van.
2020. ápr. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!