Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért néznek le az emberek?

Miért néznek le az emberek?

Figyelt kérdés
Lehet azért mert kicsit csendesebb, szolidabb vagyok? De a lényeg hogy akárhová megyek, mindenütt lenéznek, kivéve ott ahol egyáltalán nem ismernek. Iskolában se voltam nagymenő, épp ellenkezőleg, én az voltam aki ki volt közösítve. Akik kiközösítettek a mai napig szerencsésebbek, mint én. Engem még párkapcsolatban is csak lenézni tudtak, amik nem tartottak sokáig, bár lehet ennyit is érek. Legutolsó kapcsolatban is az volt velem éreztetve hogy az exek jobbak, mint én, illetve más nők is. Azóta a volt barátom összejött mással, akit látszólag jobban megbecsül, mint engem. Most meg azt látom hogy a jelenlegi nője jobb, mint én.
2020. ápr. 27. 13:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
66%

#3 nem pártolt el mellőled az élet. Pont itt a gond, hogy rajtad kívülálló okokat keresel a szerencsétlenségedre.

Igazság az, hogy ez nagyon ritkán van csak így. Az esetek túlnyomó többségében az ember maga tehet róla.

Nem ismerlek, így konkrétumot nem tudok mondani, de abban biztos vagyok, hogy ha létnék rólad egy képet, legalább 10 dologban találnék kivetni valót, és ez csak a megjelenésed.


Nem nyavalyogni kell. Döntsd el, hogy milyen akarsz lenni és kezdjél el tenni annak értekében.

2020. ápr. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
85%

#11


Mégis ez szokott történni, még a "normális" vagy a túlzott önbizalommal rendelkezők esetében is... Ha nem így lenne, akkor nem lenne ennyi előírt státusz-szimbólum, kötelezően elvárt idióta kommunikációs protokoll, rengeteg szubkultúra-klónsereg "mert tartozni kell valahová", a népítélet általi betagozódás "te punk vagy!" "te incel vagy!" "te nyápic vagy!" "te lógós vagy!" "te bunkó vagy!" és kész, a népítélet megszületett, amihez a többség alkalmazkodik is, tehát senki nem szarja le a közösség véleményét, ha pedig valaki mégis, azt általában különcnek tartják, vagy száműzik (ahol még ez törvényes).

2020. ápr. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
87%

Lehet rosszul értelmezed a viselkedésüket. Én is egész életemben meg voltam győződve róla hogy lenéznek, aztán kiderült, hogy pont, hogy tartanak tőlem :)

Nem vagyok egy tipikus beskatulyázható karakter, idegenekkel nem vagyok túl nyílt és barátságos sem, ellenben van önbizalmam és nem töröm magam, hogy beilleszkedjek. Ha valaki barátkozna velem jó, ha nem, az is jó. Elvagyok magamban. Nemrég hallottam vissza egyszerre több helyről is, hogy nagyképűnek tartanak, MINDENKI MÁS gondolja azt, hogy ÉN nézem le őket és azért nem beszélgetek velük. Szóval pont fordított a felállás, mint ahogy én gondoltam volna.

A kapcsolatod leírásából én némi féltékenységet érzek ki. Jóval valószínűbb, hogy amiatt és a negatív hozzáállásod miatt ment tönkre és nem a "lenézés" miatt.

2020. ápr. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem voltam féltékeny, nem is korlátoztam az exem, de ő még azt is megszabta volna nekem, hogy mikor mehetek el otthonról, pedig együtt se éltünk.
2020. ápr. 27. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!