Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szereti az emberek...

Miért szereti az emberek többsége “lehúzni” a másikat?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, hogy magukkal nincsenek megelégedve. Te beszélsz nekik a terveidről, de ő lehurrog (pl nem tudnál lefogyni, nem tudod ezt meg azt megcsinálni, erre nem lennél képes, neked ez nem való). Amikor világossá válik, hogy mégis megcsináltam ezeket a dolgokat, közönyössé válik. Miért? Ha én vkit szeretek barátomként/családtagomként, akkor támogatom.

2020. ápr. 28. 13:55
 1/7 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%
Mert a maguk sikertelenseget nem tudjak elfofadni, es hogy mas motivalt, vagy kitartobb. Konnyebb azt latni, hogy mas is megragad igy a szibntjukon, utana nincs az a kellemetlen alul vagyok erzet.
2020. ápr. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg családtag, vannak olyan esetek, hogy a felelőség alól akar kimászni azzal, hogy "ő figyelmeztetett téged"
2020. ápr. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Félnek, hogy lekörözöd őket. Azt hiszik nem képesek ugyanarra, inkább lehúzbak, hogy egyszinten legyetek, vagy téged eggyel lejjebb
2020. ápr. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Meg is válaszoltad a kérdésben - mert nem szeretnek.
2020. ápr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Laylah ***** válasza:

Mert az ember nem szereti kevesebbnek érezni magát a többinél, sőt, szereti mindenkinél okosabbnak képzelni magát a saját szintjén belül. Ez mindenhol jelen van, mostanában a játékok hirdetései is erre apellálnak (látsz egy tök egyszerű helyzetet, és írogatja neked, hogy 2325423 próba után sem tudtam megoldani, neked menne?). Ilyenkor persze az emberben benne van az, hogy elhiteti magával, hogy a többség ilyen buta, neki ez simán megy, és tölti is lefelé a játékot, hogy bizonyítsa magának, milyen okos. Közben meg a játék egyszerű mint egy faék...

Ha valakinek sikerül valami, ami az illetőnek nem, akkor benne marad a bántó tudat, hogy ő is meg tudta volna csinálni, de nem volt elég jó/kitartó/szemfüles/okos/akármi hozzá. És szereti azt hinni, hogy ha neki nem sikerült, akkor más, hétköznapi embernek sem fog, hiszen ő már megpróbált mindent, akkor a többi is ugyanazt, ugyanúgy fogja próbálni, és bele fognak bukni, mert ő is belebukott, hiszen nem jobbak mint ő.

Pl. Juliska azt mondja Mariskának, hogy úgy sem fogsz tudni lefogyni, én már kipróbáltam minden fogyókúrát, minden módszert, csak a plasztikai műtét segít meg a koplalás, de azt nem lehet kibírni, neked amúgy sincs elég kitartásod hozzá. Erre Mariska felnéz a netre, választ egy normális módszert, lefogy, és Juliska meg fuldoklik a mérgében, hogy hogy sikerülhetett ez neki, pont neki, pedig sokkal kevesebbre tartotta mint saját magát, és most mégis legyőzetett.

Az emberek többsége nincs tisztában saját magával, a képességeivel, értelmi szintjével, és általában túl pozitívan látják magukat. Ha ehhez nem társul önzetlenség, akkor kapod azt, hogy "úgy sem fog sikerülni, hagyd is a fenébe, el se kezdd, csak az idődet pazarlod". Önzetlen emberek egy vadidegennek is képesek motivációt adni, mert nem érzik azt, hogy ők kevesebbek lesznek, ha a másiknak sikerül valami.

2020. máj. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Irigység. Nekem nagymamám volt olyan, hogy nagyon kedves és támogató volt velem, de csak addig amíg meg nem haladtam őt. Ami nem volt nehéz, mert ő egy olyan ember, aki semmit nem tesz azért, hogy érdekesebbé, tartalmasabbá tegye az életét. Az élete totál üres, és akkor is az volt, amikor még nem volt nyugdíjas.
2020. máj. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert ostobák.
2020. jún. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!