Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nyugtat meg/örülök...

Miért nyugtat meg/örülök annak, ha valakivel valami rossz történik?

Figyelt kérdés

Nem tudom, valamiér jó érzéssel tölt el, ha valakinek valami nem sikerül, vagy rosszul sül el, mert valahol engem megnyugtat, hogy nem csak velem történnek rossz dolgok (mostanában elég depressziós időszakomat élem az elmúlt kb 1 évben).


Elég gonoszank érzem magam emiatt, és tudom, nem normális, de sajnos ez a valóság.


Ha meg valakivel jó dolog történik, szomorú leszek tőle, hogy bezzeg pedig az én életem... pedig igyekszem, de valamiért nem tudok sok helyzetben érvényesülni. :/


Kicsit szánalmas ez, de vajon mi lehet az oka?


2020. ápr. 28. 15:14
 1/6 A kérdező kommentje:
*valamiért
2020. ápr. 28. 15:14
 2/6 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:

Te magad válaszoltad meg ezt. Mert veled is történnek rossz dolgok, ezért örömmel konstatálod, hogy nem csak veled van így, és másnak is van, hogy nincs szerencséje. Ez elmúlik, ha kicsit jobban tepersz a dolgokért.

Jah, picit gonosz, picit szánalmas, de nincs addig baj, míg nem ez az igazi örömforrásod, és az adott félnek nem adsz erről tanúbizonyság, hanem megpróbálsz empatikus lenni. Hisz, neked is jól esne, ha valami rossz után, lenne egy segítő egyén...

Kivétel ha egy rosszakaróddal történik ilyen, aki szimplán csak tényleg rossz ember, aki mindenkiit bactat, na az meg is érdemli :D

2020. ápr. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Mert gonosz vagy
2020. ápr. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Túlságosan sajnálod magad és irigy vagy.
2020. ápr. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3-4, Igen, valószínűleg ez van.


2, Köszi a hosszabb választ, van benne sok igazság!

2020. ápr. 28. 15:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Súlyos önbizalomhiány.
2020. ápr. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!