Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kiábrándulni az iskolából,...

Kiábrándulni az iskolából, valakivel volt már hasonló?

Figyelt kérdés

Egyszerűen rájöttem, hogy nagyon kevés haszna van az iskolának (középiskola). Két résszel van bajom; egyik a tananyag, a másik az osztálytársak.

Tananyag; egy része annyira felesleges, hogy elmondani nem lehet, csak bemagoljuk, majd elfelejtjük, és kb csak akkor használná az ember (ilyen részletesen) ha az adott tárgyat tanítaná. Sok felnőttet kérdeztem, senki nem használ olyan dolgokat mint pl a földrajzból a monszunok, meg az ásványok, áramlatok stb. csak az aki vagy földrajztanár lesz, vagy geológus, meteorológus, de ez nem az átlag. Ez csak egy példa. Az, hogy valaki humán vagy reál beállítottságú azt abszolút nem nézik, tehát aki nagyon vágja a matekot meg a fizikát és lehetne mondjuk valamilyen mérnök, annak ugyanúgy be kell magolni a biológiát, történelmet stb. mint annak aki orvos vagy jogász stb. lesz. A készségtárgyak meg az agyamra mennek, legtöbbször egyest vagy ötöst lehet kapni pl tesiből de ott egyformán nézik az atléta élsportolót mint a duci alacsony lányt.


Iskolatársak; Én bemagolom a felesleges dolgokat ők meg kinézik telefonról és lehet, hogy jobbat is írnak mint én, de amíg én azokat tanulom addig ők szórakozna, sportolnak stb. amit én is szívesebben csinálnék, de bennem van, hogy tisztességesen akarom megcsinálni.

Veletek volt már hasonló?



2014. szept. 25. 21:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a klubban!

18/F

2014. szept. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Körülbelül általános iskola 7. osztálya óta folyamatosan ezt érzem. kb suliba csak aludni járok be.
2014. szept. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
59%

"egy része annyira felesleges, hogy elmondani nem lehet, csak bemagoljuk, majd elfelejtjük"


- Az a Te hibádm, ha magolsz, és a tanáré, ha megelégszik azzal, ha valaki csak magol ahelyett, hogy megértené az anyagot.


"és kb csak akkor használná az ember (ilyen részletesen) ha az adott tárgyat tanítaná. Sok felnőttet kérdeztem, senki nem használ olyan dolgokat mint pl a földrajzból a monszunok, meg az ásványok, áramlatok stb. csak az aki vagy földrajztanár lesz, vagy geológus, meteorológus, de ez nem az átlag."


- Azért ne mond már, hogy nem gazdagítja mindez a világról való ismeretünket és képünket. A sok dologból valami rád akad, amitől már egészen más módon csodálkozol rá a világra, mintha teljesen tudatlan lennél. ÉS persze nem tudhatod 14 évesen, hogy mit tanulnál később.


" Az, hogy valaki humán vagy reál beállítottságú azt abszolút nem nézik"


- Hála a jó égnek. Attól még, hogy jobbkezes vagy, a balt is használnod kell.


"A készségtárgyak meg az agyamra mennek, legtöbbször egyest vagy ötöst lehet kapni pl tesiből de ott egyformán nézik az atléta élsportolót mint a duci alacsony lányt."


- Ne az iskolát okold, ha rossz pedagógiai elveket vall egy tanár.


"Én bemagolom a felesleges dolgokat ők meg kinézik telefonról"


- Én meg az utóbbiaknak egyest adok. Nagyon hülyének kell lenni ahhoz, hogy ne vegye valaki észre a puskázást.

2014. szept. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Igazából szerintem is haszontalan volt a középiskola. Ugyan az én időmben még nem voltak az okos telefonok annyira elterjedve, de mi is igyekeztünk a lehető legkisebb ellenállás felé haladni. Később az egyetemen meg egyedül a matematikának vettem hasznát, és egy kicsit talán a fizikának/kémiának. Minden más tantárgy felesleges időpazarlás volt. Még rajzolni is később tanultam meg igazán, mert a középiskolában "tanultak" mehettek ki az ablakon.


Ilyen szempontból a technikusinak ezerszer több haszna van, de még az is tök felesleges a későbbi karrier szempontjából.


A tesit viszont ne szídd. Nem vagyok egy sportember, de imádtam focizni és más játékokat játszani. A mozgás pedig nem árt. A zenével meg úgy vagyok, hogy a jelenlegi állapotában totál felesleges, viszont ha lennének hangszerek, máris máshogy állna hozzá az ember.


Egyébként készülj; az egyetemen nincs ember aki ne puskázna. Még a legszorgalmasabbak sem tanulnak meg mindent. Főleg a mai világban, amikor már egy wiki cikkből kipuskázható az anyag.


3: Ezek szerint tanár vagy. Mit tanítasz?

2014. szept. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
A legtöbb tantárgyat úgy kellene tanulni, tanítani mint érdekesség. Földrajzból (csak, hogy a példánál maradjunk) van, hogy egy órán leírunk kb öt oldalt, következő pár órán nem felelünk majd egyszer csak azon kapjuk magunkat, hogy hoppá egy hét múlva témazáró van 30 oldal tömény információ, de eddig semmit nem tanultunk mert van kb öt fontosabb tantárgy (ha csak az érettségi tárgyakat nézzük) és akkor indul a magolás, oké megvan az elfogadható jegy, két hét múlva már felét se tudjuk. Na ez olyan mint ha nem is tanítanák. A puskázást van aki észre veszi, van akinél meg gyakorlatilag úgy puskázik az ember ahogy akar.
2014. szept. 25. 21:30
 6/27 anonim ***** válasza:
3-as válaszoló: Hogy lehet mondjuk X mennyiségű évszámot megérteni, vagy esetleg eseményeket, stb. Ezeket csak bemagolni lehet. Vagy pl a verseket. Az, meg hogy valamennyire gazdagítják az ismeretek a világról alkotott képünket az valamennyire igaz, de mi van ha engem az adott dolog éppen nem érdekel? Mert engem annyira hidegen hagy a kémia, hogy az nemigaz. Ki nem szarja le az elektronokat meg ilyen baromságokat, de most komolyan? Semmi értelme nincs, úgysem fog kelleni soha, és nem hiszem hogy feljön valaha is a téma egy beszélgetésnél, hogy HUU A SZÉNNEK HÁNY KÜLSŐ ELEKTRONJA IS VAN? Én a humán tantárgyakat úgy ahogy van gyűlölöm, és 90%-uk haszontalan szerintem. Én legalábbis biztosan nem fogom semmire használni. Illetve, ha ezeket mindet csak azért tanítanák, hogy színesítsék a képünket a világról, akkor miért kérik számon? Miért nem választhatom meg, hogy mi érdekel és mi nem? A bal és jobb kéz példa nagy hülyeség volt. Mégis mikor használom fel a réti farkaspókról tanult dolgokat ha pl jogász vagyok? Szóval rossz hasonlatot hoztál fel TL;DR: A suliban a szakmai és ahhoz kapcsolódó tantárgyak feleslegesek, és csak arra vannak hogy az időt húzzák. Semmit nem ér vele az ember ha megtanulja, de kötelező.
2014. szept. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Amúgy bocs ha ellenséges hangneműre sikerült a válasz, nem akarok veled ellenségeskedni mert nem veled hanem az egész iskolarendszerrel van bajom.
2014. szept. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
A tesivel az a bajom, hogy aki sportol máshol annak nincs rá szüksége, az eszközök régiek és veszélyesek, az osztályozás igazságtalan, óra után nincs lehetőség egy gyors zuhanyra se így egész nap ülünk izzadt cuccban. A mozgás tényleg nem árt, de akinek a leginkább kéne az valahogy így is megússza.
2014. szept. 25. 21:33
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Pacsiii! :D Én is pont így érzek. 18/L
2014. szept. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
4-es: Igaz amiket leírtál. A tesi amúgy nem hülyeség ha van heti 1-2-3 órában. VISZONT mikor kötelező heti 5 órában van (köszönjük annak aki bevezette ... ) és csak úgy lehet megoldani, hogy egy nap 3 testnevelés óra van akkor azért az már kicsit botrányos. Tehát általában az az a nap amikor hazaér az ember fél 6-ra eszik, fürdik és lefekszik aludni.
2014. szept. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!