Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyapám szerint, vagy szép...

Nagyapám szerint, vagy szép legyek, vagy okos, de ha én egyik se vagyok?

Figyelt kérdés

Mindig ezt mondogatta kiskoromban. Mintha ez választás kérdése lenne. Ez az, ami nem rajtunk múlik, hanem hogy milyen képességekkel születünk. Sajnos okos nem vagyok, matekból mindig 2-es, 3-as voltam, se a fizika, se a kémia nem ment. Nem is ilyen irányba mentem, hanem művészetibe, mert rajzból kitűnő voltam. Viszont szép se vagyok, ami szintén nem az én választásom, ha egyszer csúnya az arcom, vékony szálú a hajam, nem szépek a melleim, arról megint csak nem tehetek. Úgy mondják ezt a tanácsot, mintha én dönteném el, vagy szép leszek, vagy okos. És ha egyiknek se születtem, na akkor mi van??


L/24


2020. ápr. 28. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem tuti szép vagy, csak önbizalom hiányos.
2020. ápr. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
#1: Te meg tuti buta vagy, ha ebből a kérdésből arra következtetsz, hogy a kérdező tuti szép.
2020. ápr. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A külső hiányosságokon manapság nem probléma javítani, egy ápolt nő szép. Különösen, ha vonzó személyiség, kedves, mosolygós és nem tök hülye. Művészeti sulisként, művészetek iránt érdeklődő emberként egy kicsit extravagánsabb öltözködést is megengedhetsz magadnak, sokaknak ez kifejezetten jól áll.


Vannak reál és vannak humán beállítottságú emberek, te az utóbbi vagy és ha még művészi érzéked is van, akkor sokra viheted az életben.

Az okosság nem lexikális tudást jelent. A nagyanyámnak 6 általánosa volt és szerintem a világ egyik legokosabb embere volt.

2020. ápr. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Nagyapádnak nem volt igaza, egyiknek se kell lenned. Korlátozott befolyásunk van mindkét tulajdonságra, nincs is sokszor objektív mércéjük és abszolút nem állnak szemben egymással, nincs értelme vagy-vagy kapcsolatot feltételezni köztük. Jó dolog, ha törekszel rájuk, mert pozitív tulajdonságok, de önmagában egyik se fog boldog és tartalmas életet biztosítani. Éld az életedet, csináld amiben jó vagy, törekedj rá, hogy jobb legyél és felejtsd el a nagyapád tanácsát.
2020. ápr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ezt véresen komolyan venni, régen volt egy ilyen vicces mondás, hogy "Egy lány vagy szép legyen, vagy okos, ha mindkettő, akkor rossz dolga lesz az urának!"

Biztos ebből a mondásból alakította a nagyapád amit mondogatott neked.

A többit meg amit erről gondolok, a 3-as válaszomban már leírtam.

2020. ápr. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a mondás inkább arról szól, hogy ha már szép nem vagy, akkor belülről kell odatenni magad. Az igaz, hogy matekzseni valószínűleg nem leszel, de attól még lehetsz olvasott például. Vagy megtanulhatsz jól főzni.
2020. ápr. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
25%
Nem Neked vannak itt hiányosságaid, hanem Nagyapád volt egy korlátolt, kispolgári ember, aki ennyit tudott kinyögni az unokájának ahelyett, hogy a rajzait megdicsérte volna. Szép...
2020. júl. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!