Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen életsegítő ötleteitek...

Milyen életsegítő ötleteitek vannak rövidtávu feledékenység esetén? A cetlire felirásig én is eljutottam, de ha van valami ilyen célra fejlesztett appot az is érdekelne illetve bármi más.

Figyelt kérdés
Nem koros legalábbis nem annyira, hogy a normál életet lehetettlenné tegye, de azért jelentősen megneheziti. Ha pl. találkozom valakivel akkor előre le kell irnom miket kell kérdeznem tőle máskép vagy eszembe jut a helyszinen, vagy nem. Ugyane van pl. banki ugyintézésnél. Furamod a régen megtanult dolgokkal, cimek, telefonszámok, stb semmi bajom sincs, még 30 éve nem élő 6 jegyu telefonszámokra is emlékszem. De pl. lyan is volt, hogy elfelejtettem, hogy postára rendeltem valamit s mire eszembe jutott, visszakuldték.
2020. ápr. 29. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát appot nem tudok sajnos, de lehet hogy ki kéne vizsgáltatnod magad, betegség tünete is lehet a feledékenység.
2020. ápr. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Edzd az agyad olvasással, logikai játékokkal, fejtörőkkel. Velem is ez volt mikor 25 voltam, egyszerűen totál ellustult az agyam.
2020. ápr. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az említett példákra nem jelent megoldás, de nálam működik: sokszor azt felejtem el, hogy pl egy ajtót bezártam-e, mikor elmentem? Vagy hasonló bosszantó apróságok. Olvastam valahol, hogy a "rutin" végeztével valami irreálisra kell gondolni tudatosan, így később arra a dologra fogok emlékezni, ez pedig összekapcsolja a rutinművelettel majd. Nálam a "lila tehén" nagyon beválik :)
2020. ápr. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos ezek nem megoldások, ki vagyok vizsgálva, meg is van állapitva mi a bajom, kezelés alatt is állok s a kilátások azok, hogy vagy segit vagy nem, de jo esélyel javulni fog, de évek kérdése. Az agytorna nem sokat javit mert az agyam eleve jo. Más a gond oka. Furcsa mod a logikát nem nagyon érinti, inkább a memoriát. Éphogy igy jut eszembe végul sokminden, a logika segitségével. De addig is érdemes lenne igy vagy ugy javitani az életminőségen, amíg ez jobb lesz.
2020. ápr. 29. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!