Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért rossz ha magunkban...

Miért rossz ha magunkban tartjuk az érzemeinket?

Figyelt kérdés
Már nagyon sok éve, de nem tört ki, oké voltam(/vagyok) depressziós, de nem robban vagy ilyesmi

#érzelem #magambantartás
2020. ápr. 30. 23:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Évekig tartogathatja az ember a negatív érzéseit anélkül,hogy azt hinné, hogy ez komolyabb problémákat okozhatna. Vannak akik nem annyira temperamentumosak, nekik könnyebb elrejteni őket, de a végén általában mindig robban a bomba, ha pedig nem akkor komoly fizikai problémákat okozhat. A lelki bajok rengeteg olyan dolgozhatnak amikkel alapból össze se kapcsolnánk őket, pedig teljesen logikus. Hidd el személyes tapasztalat, sokkal egészségesebb néha kitombolnia magát az embernek, arról nem is beszélve, hogy lehet enyhítene is a szenvedéseden, ha nem csak magadat marcangolnád belülről, egyedül.:)
2020. máj. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert az érzelmek kifejezése a kommunikáció fontos része. A többi ember sem számítógép, nem csak adatokat adunk-szerzünk, hanem az érzelmek is lényeges jelentéstartalommal bírnak.
2020. máj. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem úgy kell elképzelni, mint egy lufit, hogy gyűlik, gyűlik és bumm felrobban.


Egyszerűen csak azért rossz ha mindent magadban tartasz, mert nem kapsz az érzelmeiddel, gondolataiddal kapcsolatban külső megerősítéseket, visszajelzéseket így nagy valószínűséggel "hibás" eredmény fog születni az agyadban.


Kicsit olyan mint a vicc, hogy "B..szd meg medve a fűnyíródat".

2020. máj. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A visszatartott érzelmek nem tesznek jót a jellemednek. Fentebb már megindokolták, ezért nem ismétlem.

Inkább régi, örök igazságokat írok Neked:

- "Az ember társas lény." Tehát nem magányra született.

- "A másokkal megosztott bánat - fél bánat, de a másokkal megosztott öröm - dupla öröm."

Tehát ezért ne tartsd magadban az érzelmeidet, de azért jól válogasd meg, hogy kikkel közlöd az örömöd-bánatod, mert a nem hű barátok félremagyarázva adhatják tovább.

2020. máj. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

“oké voltam(/vagyok) depressziós”


Szerintem ez nem oké. Én nem hinném, hogy az ember meg kellene várja, amíg “robban”, és elviselhetetlensége pontba jut, és addig minden problémát csak úgy el kellene viselni.

2020. máj. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem érdemes magunkban tartani az érzelmeinket, mert különböző betegségek formájában fognak előtörni egy idő után. Pl. gyomorfekély, kiütések, rossz közérzet, szívinfarktus, daganat, stb. Az elme nagyon meg tudja betegíteni fizikálisan is a testet, ezt tapasztalatból mondom.
2020. máj. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!